امروز : دوشنبه 27 خرداد 1398
   
  • در جلسه مشترک سرپرست فدراسیون گلف با رئیس مرکز مطالعات وزارت ورزش و جوانان مطرح شد

   آمادگی برگزاری همایش علمی با هدف بهره گیری از مقالات تدوین شده و راهکارهای عملی برای توسعه ورزش گلف

   آمادگی برگزاری همایش علمی با هدف بهره گیری از مقالات تدوین شده و راهکارهای عملی برای توسعه ورزش گلف

   جلسه مشترک بهروز منتقمی سرپرست فدراسیون گلف بامحمدرضا فضلی رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان ظهر امروز در محل این فدراسیون برگزارشد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان از روابط عمومی فدراسیون گلف،جلسه مشترک بهروز منتقمی سرپرست فدراسیون گلف بامحمدرضا فضلی رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان ظهر امروز در محل این فدراسیون برگزارشد.
   در ابتدای این جلسه فضلی ضمن اشاره به اهداف و فعالیت های مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی بیان داشت:مرکز مطالعات با هدف مطالعه نیازهای پژوهشی در حوزه ماموریت وزارت ورزش و جوانان و رویکردی راهبردی در حوزه مطالعات و پژوهش به دنبال تدوین دستورالعمل جدید با اصلاح آیین نامه های مربوطه قانون گذاری یا اصلاح قوانین در زمینه پژوهش ها است.
   وی ادامه داد:در همین راستا با توجه به نیاز ادارات کل ورزش و جوانان استان ها در حوزه نیاز های پژوهشی آیین نامه شورای پژوهش و فناوری ادارات کل ورزش و جوانان استان ها را تنظیم کردیم و130 عضو هیئت علمی دانشگاه ها در حال حاضر عضو این شورا می باشند.
   فضلی ادامه داد: حمایت از پایان نامه ها و رساله ها و برگزاری همایش های علمی و پژوهشی از مهمترین اهداف ما در این راستا بود.
   فضلی رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان به اهمیت مشارکت فدراسیون های ورزشی در رویدادهای علمی اشاره کرد و بیان داشت:یکی از اهداف ما کمک به فدراسیون هابرای توسعه ورزش و توان و ارتقا جایگاه توانمندی قهرمانان و مربیان برای موفقیت در مسابقات برون مرزی و مشارکت و همکاری برای برگزاری کنگره های علمی و حمایت از آن هاست.
   وی افزود:رویکرد ما حمایت و کمک به فدراسیون هاست و با توجه به این که خلا فعالیت های پژوهشی در فدراسیون ها محسوس است چهارچوب حرکت ما کاربردی کردن فعالیت های پژوهشی و مطالعاتی آن هاست.

   فضلی گفت:پژوهش برای ارتقای جایگاه قهرمانان و پرداختن به راهبردهایی که حوزه فعالیت رشته های مورد نظر را گسترش می دهد از مهمترین برنامه های پیش روی ماست.
   وی به اهمیت جایگاه کمیته پژوهش در فدراسیون های ورزشی اشاره کرد و بیان داشت: لازم است تا فردی که عهده دار این کمیته می شود با موضوع پژوهش آشنایی کامل داشته و تحصیلات تخصصی را با رشته ورزشی داشته باشد.
   فضلی افزود: مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان آمادگی دارد تا پایان نامه و طرح های مرتبط با موضوعات مورد نظر فدراسیون ها را مورد حمایت قرار دهد و در زمینه طرح های پژوهشی کمک های لازم را داشته باشد البته این امر نیازمند استفاده از شاخص ها و وظایف این مرکز در طرح های ارائه شده است.
   در ادامه این جلسه منتقمی سرپرست فدراسیون بااشاره به اهمیت پژوهش و جایگاه آن درپیشبرد اهداف ورزش گفت:امیدواریم بتوانیم تا با حمایت های علمی و مالی مرکز شاهد کار مشارکتی تاثیر گذاری در زمینه پژوهش و مطالعات راهبردی در ارتقا رشته ورزشی گلف باشیم.
   وی افزود:اولین قدم در حوزه فدراسیون ها ایجاد چهارچوب برای طرح ها و پژوهش های ارائه شده است که می تواند کمک شایانی در راستای پیشبرد اهداف آن ها باشد.
   سرپرست فدراسیون گلف ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری همایشی علمی برای بهره گیری از مقالات تدوین شده در خصوص این رشته ورزشی اظهار داشت:برگزاری این همایش ها می تواند دانش افزایی وفراهم کردن شرایط بهتر برای بهره گیری از دستاوردهای به دست آمده در داخل و خارج از کشور را رقم زند.
   وی افزود:تمام تلاش خود را خواهیم داشت تا در راستای سیاست های وزارت ورزش و جوانان از طرح های پژوهشی بیشترین دستاورد را داشته باشیم چرا که آن چه برای ما اهمیت دارد کاربردی بودن تحقیقات است.
   وی اظهار داشت: خرسندیم که نخستین جلسه هماهنگی مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان با فدراسیون ها به میزبانی فدراسیون گلف برگزار شده و امیدواریم بتوانیم فعالیت های پژوهشی را دراین فدراسیون نهادینه کنیم تا شاهد ارتقای سطح و توسعه این ورزش و بالا بردن ارتقا و سطح مربیان و قهرمانان گلف برای موفقیت های بیشتر و به کسب جایگاه بهتر در مسابقات برون مرزی باشیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,899,719
تعداد بازدید امروز : 9,343
تعداد بازدید دیروز : 30,835
آخرین به روزرسانی : 1398/03/27