امروز : پنجشنبه 02 خرداد 1398
   
  • دکتر سلطانی فر در نشست هم اندیشی روسای مجامع سازمان های مردم نهاد سراسر کشور و جوانان احزاب و تشکل ها:

   وزارت ورزش و جوانان در راه تحقق وعده های رییس جمهور قدم برداشته است

   وزارت ورزش و جوانان در راه تحقق وعده های رییس جمهور قدم برداشته است

   وزیر ورزش و جوانان نشست های هم اندیشی با محوریت جوانان را مثمر ثمر دانست و تاکید کرد این وزارتخانه در راه تحقق وعده های رییس جمهور قدم برداشته است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، دکتر سلطانی فر در نشست هم اندیشی روسای مجامع سازمان های مردم نهاد سراسر کشور و جوانان احزاب و تشکل ها که صبح امروز با حضور دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور در آکادمی ملی المپیک برگزار شد؛از دکتر جهانگیری با بیان مرد اجرایی دولت و یار و یاور ورزش و امور جوانان که همیشه همراهی کردند تا بتوانیم قدم های خوبی را برداریم همچنین از حضور جوانان و نمایندگان سمن ها و احزاب که در سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) در این نشست حاضر شدند ؛ تقدیر کرد .
   وزیر ورزش و جوانان با اشاره به در پیش بودن عید بزرگ ولادت حضرت ولی عصر(عج) و تبریک این مناسبت خجسته ادامه داد: این جلسه را تشکیل دادیم تا حرف مردم را بشنویم هرچند که در همه سفرهای استانی با سازمان های مردم نهاد جلسه داشتیم و در تهران نیز هر هفته با نمایندگان سازمان های مردم نهاد دو استان نشست داریم تا شنونده خواسته ها و مطالباتشان باشیم.
   دکتر سلطانی فر برگزاری این نشستها را مورد توجه قرار داد و با توجه به اهمیت خواسته ها و مطالبات قشر جوان تصریح کرد: این نشستها کار ما را تسهیل می کند چرا که این جوانان دوست دارند پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با مشارکت مردم مستحکم تر شود.
   دکتر سلطانی فر عملکرد دولت برای تحقق وعده ها را مثبت ارزیابی و تصریح کرد: با وجود انتقاد از ساختار سنی دولت، انصافا دکتر روحانی رییس جمهور و دکتر جهانگیری و مجموعه دولت تلاس کردند که به وعده هایی که دادند تحقق بخشند.
   وزیر ورزش و جوانان مهمترین مطالبات جوانان را مشارکت اجتماعی آنها دانست و با بیان اینکه این مطالبه حق شهروندی آنها محسوب می شود اظهار داشت: این دولت تلاش کرد این مسیر را که با نگاه امنیتی دولت گذشته مواجه شده بود ،تبدیل به فضای امنی کند ، زیرا باور داشتیم اگر این مشارکت نباشد عوارضی خواهد داشت.
   دکتر سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش گفت: بحث تسهیل ارتباطات در عصر فعلی حقوق غیر قابل انکار شهروندان است که دولت شفاف سازی را در دستور کار خودش داشته است.
   وزیر ورزش و جوانان در ادامه به عملکرد این وزارتخانه در حوزه جوانان اشاره کرد و توضیح داد: در موضوع ارایه تسهیلات ازدواج که وظیفه مهم هر دولت است میزان وام ازدواج از سال ٩٢ با افزایش سه و نیم برابری در پایان سال ٩٥ به ٩ هزار و هشتصد میلیارد تومان رسیده است و در سال گذشته به ١٢ هزار میلیارد تومان هم رسید.
   دکتر سلطانی فر ادامه داد: دفاتر مشاوره ازدواج را با هدف تحکیم بنیان خانواده، مجوز فعالیت دادیم همچنین تشکل های مردم نهاد در سال ٩٢، کمتر از یکصد سمن بود اما اکنون سازمان های مردم نهاد کشور به دو هزار سمن رسیده است.
   خانه های جوان در دولت نهم و دهم به دستگاه های دیگر واگذار شده بود اما امروز از مرز هفتاد خانه جوان گذشته است.
   وزیر ورزش و جوانان ؛ جوان باوری و توجه به ظرفیت های بانوان در وزارت ورزش و جوانان را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: در وزارت ورزش و جوانان تا آنجا که امکان داشته بر استفاده از مدیران جوان و بهره گیری از توانمندی مدیریتی بانوان قدم های اساسی را برداشتیم.
   دکتر سلطانی فر گفت :در زمینه جوانگرایی در وزارتخانه ورزش و جوانان قدم هایی برداشتیم و به جوانان باور داریم، به گفته وزیر ورزش و جوانان درفدراسیون هایی که مدیریت بیست تا سی ساله داشتند در فرایند انتخابات جوانها حضور یافتند .
   وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه پنج مدیر کل جوان در راس ادارات کل ورزش و جوانان استان ها منصوب کردیم که عملکرد آنها واقعا راضی کننده بوده است؛ اظهار داشت: در ستاد وزارت ورزش و جوانان هم تا انجا که مقدور بوده است بهره گیری از جوانان صورت گرفته است از طرفی تغییر نسل در وزارت ورزش و جوانان را در این دولت به وجود خواهیم آورد.
   دکتر سلطانی فر در پایان تاکید کرد : در مجموع وزارت ورزش و جوانان به منظور تحقق وعده های رییس جمهور قدم های خوبی برداشته است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,349,209
تعداد بازدید امروز : 16,490
تعداد بازدید دیروز : 24,820
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02