امروز : شنبه 03 فروردین 1398
   
  • دکتر سلطانی فر در نشست مشترک روسای فدراسیون‌ها با رییس شورای المپیک آسیا:

   مجموعه دولت و تمامی قوا مصمم به توسعه ورزش در ابعاد مختلف هستند

   مجموعه دولت و تمامی قوا مصمم به توسعه ورزش در ابعاد مختلف هستند

   وزیر ورزش و جوانان گفت: مجموعه دولت و تمامی قوا مصمم به توسعه ورزش در ابعاد مختلف با هدف ارتقای سطح سلامتی، نشاط ، غرور و انسجام ملی هستند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در نشست مشترک روسای فدراسیون‌ها با شیخ احمد رییس شورای المپیک آسیا که امروز با حضور دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در آکادمی ملی المپیک برگزار شد، با اشاره به هماهنگی همه بخشها اظهار داشت : دکتر روحانی رییس جمهوری، دولت و مجموعه قوا ، فدراسیونها و کمیته ملی المپیک مصمم به توسعه ورزش در ابعاد مختلف با هدف ارتقا سلامتی، نشاط اجتماعی، غرور و انسجام ملی هستند.
   دکتر سلطانی فر تاکید کرد: این هماهنگی و تعامل میان وزارت و کمیته نوید بخش سرعت رشد و توسعه در ابعاد مختلف ورزش قهرمانی و همگانی است.
   دکتر سلطانی فر به دیداری که صبح امروز شیخ احمد با دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهوری داشت اشاره کرد و با مثبت خواندن این دیدار اظهار داشت: در این جلسه مباحث خوبی در زمینه ورزش ایران و ظرفیت شورای المپیک آسیا تبیین شد.
   او اظهار امیدواری کرد این جلسات که درخلال سفر رسمی شیخ احمد برگزار شده، ما را به اهدافی که مد نظرمان است یاری کند.
   وزیر ورزش وجوانان در بخش دیگری از سخنانش گزارشی از اقدامات صورت گرفته پس از برجام ارائه کرد و توضیح داد: در این زمان اندک ۹۰ میزبانی داشتیم ضمن اینکه تیمهای ملی کشورمان در رویدادهای مختلفی حضور یافتند و به نتایج بسیار خوبی دست یافتند و امیدوارم با توجه به موفقیت‌های کشورمان، شیخ احمد نگاه عمیق تری به ظرفیت‌های ورزشی ایران داشته باشد.
   او ادامه داد: ما در خدمت اهداف شورای المپیک آسیا و مجموعه اهدافی که تصمیم گیرندگان ورزش جهان دارند، هستیم . می توانیم از ظرفیتهای ورزش ایران برای کمک به رشد ورزش در آسیا، دوستی ها و همکاری ها کمک بگریم.
   دکتر سلطانی فر همچنین با اشاره به توانمندی برخی از فدراسیون‌های ورزشی تاکید کرد که آنها می توانند در کنفدراسیون های آسیایی نقش آفرین باشند و ما انتظار داریم ضمن حمایت از آنها از ظرفیتشان استفاده کنید.
   وی افزود: در باره بازی های جاکارتا نیز باید اعلام کنم از یکسال پیش در جلسات کارشناسی مسائل مربوط به المپیک آسیایی 2018 و المپیک ۲۰ ۲۰ آغاز کرده ایم و تیم ها، برنامه ها و ظرفیت فدراسیونها در آن مورد بررسی قرار گرفته است که کاروانی قدرتمند به جاکارتا اعزام کنیم تا در برگزاری هر چه با شکوه‌تر این رویداد ورزشی کمک کرده باشیم.
   وزیر ورزش و جوانان در پایان، مجدد این موضوع را مورد تاکید قرار داد که در برخی از رشته ها صاحب جایگاه جهانی هستیم و می توانیم با تبادل تجربیاتمان به توسعه آن رشته های ورزشی کمک کنیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,037,019
تعداد بازدید امروز : 10,682
تعداد بازدید دیروز : 17,407
آخرین به روزرسانی : 1398/01/03