امروز : سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
   
  • رییس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی:

   حضور جوانان در پست‌های مدیریتی مطالبه عمومی کشور

   حضور جوانان در پست‌های مدیریتی مطالبه عمومی کشور

   رییس فراکسیون جوانان: دهه شصتی‌ها نسل خودساخته‌ای هستند که نسل امید کشور محسوب می‌شوند و باید داعیه دنبال کردن این مطالبه را داشته باشند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سید فرید موسوی رییس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی در همایش جوانان شهر تهران که در باغ کتاب تهران برگزار شد، اظهار داشت: برون رفت از بسیاری از مشکلات کشور بدون حضور جوانان امکان پذیر نیست و یکی از مطالبات جدی جوانان رعایت عدالت نسلی در مدیریت است.
   وی افزود: قانون منع به کارگیری بازنشستگان استثنائاتی داشت که متاسفانه اصل شده بودند و تفسیر ناحقی از این قانون نیز اتفاق افتاده بود.
   موسوی ادامه داد: تفسیری که از این قانون شده بود این بود که هر کسی که یک روز استاندار یا معاون وزیر بود از این قانون مستثنا شده بود بنابراین استفساریه‌ای تقدیم مجلس شد و با رای بالایی هم تصویب شد و تمام مقامات از جمله نمایندگان مجلس از استثنا بودن در قانون منع استفاده از بازنشستگان حذف شدند.
   رئیس فراکسیون جوانان مجلس اضافه کرد: البته باز هم به مشکل برخوردیم و پست‌های هم طرازی پیدا شدند که همچنان مشمول استثنا بودند بنابراین در طرحی که به تازگی ارائه کرده‌ایم که فوریت آن نیز تصویب شده است این پست‌های هم طراز نیز حذف شدند؛ این طرح به اتفاق آرا در کمیسیون اجتماعی تصویب شد و در نوبت طرح در صحن علنی مجلس است.
   وی با بیان اینکه باید مسئله حضور جوانان در پست‌های مدیریتی مطالبه عمومی کشور شود، گفت: دهه شصتی‌ها نسل خودساخته‌ای هستند که نسل امید کشور محسوب می‌شوند و باید داعیه دنبال کردن این مطالبه را داشته باشند.
   موسوی با بیان اینکه شورای شهر تهران در آستانه انتخاب حساسی هستند، ادامه داد: بافت اصلی شهر تهران بافت جوانی است و 20 درصد دانشجویان کشور در آن حضور دارند بنابراین باید کارنامه افراد نامزد شهرداری تهران در حوزه اعتماد و اعتقاد به جوانان بررسی شود و شاخص کارآمدی آنها باشد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,307,654
تعداد بازدید امروز : 21,642
تعداد بازدید دیروز : 17,899
آخرین به روزرسانی : 1398/02/31