امروز : جمعه 30 فروردین 1398
   
  • سطوتی در دیدار با مسئولین فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین:

   بخش فرهنگی ورزش و جوانان باید در اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور نقش موثرتری داشته باشد

   بخش فرهنگی ورزش و جوانان باید در اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور نقش موثرتری داشته باشد

   مدیر کل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش وجوانان در دیدار با رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین اظهار داشت :بخش فرهنگی ورزش و جوانان باید در اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور نقش موثرتری داشته باشد .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، جعفر سطوتی، مدیر کل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، با حمید علی صمیمی، رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، در محل این فدراسیون دیدار و گفتگو کرد.
   سطوتی در این گفتگو بیان داشت که ورزش و جوانان دو مقوله ای هستند که بسیاری از موضوعات مربوط به آنها از جنس فرهنگی هستند، لذا باید در این خصوص طوری برنامه ریزی کرد تا حوزه فرهنگی ورزش و جوانان نقش خود را در اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور به درستی ایفا کند.
   ایشان با اشاره به وجود دستگاه های متعدد فرهنگی که در این حوزه فعالیت می کنند گفت: سعی ما در بخش فرهنگی در دو حوزه ورزش و جوانان بر این است که از موازی کاری و به تبع آن صرف هزینه های بیشتر جلوگیری شده و در عین حال فعالیت های فرهنگی این بخش موجب هم افزایی ملی شود.
   مدیر کل دفتر فرهنگی از بخش ورزش به عنوان بخش موثر در فرهنگسازی جامعه نام برده و بیان داشت که این بخش نباید نسبت به مشکلات، آسیب ها و مسائل جامعه بی تفاوت باشد.
   وی ادامه داد: از ورزشکاران انتظار می رود به عنوان الگوهای اجتماعی موثر بر اقشار مختلف جامعه، با بهره گیری از مولفه های اخلاقی و دینی در مسیر توسعه یافتگی فرهنگی نقش آفرینی کنند. البته این مهم صورت نخواهد پذیرفت مگر با همت فدراسیون ها و مجموعه های ورزشی که با برنامه ریزی بتوانند ورزشکاران را با این ویژگی پرورش بدهند.
   مدیر کل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش وجوانان در پایان صحبت های خود به تلاش های انجام شده در حوزه فرهنگی ورزش اشاره داشته و گفت: در ادامه این تلاش ها در حوزه فرهنگ باید به نقطه ای رسید که حضور کارشناس فرهنگی در کاروان های اعزامی به رویدادهای ملی و بین المللی به عنوان یک نیاز مطرح بشود.
   در ادامه جلسه حمید علی صمیمی رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین با اشاره به خاص بودن شیوه های فعالیت در این فدراسیون بیان داشت که فعالیت ها در این فدراسیون توأم با نگاه ارزشی انجام شده و در صدد تقویت این نگاه هستیم.
   وی ادامه داد: در این فدراسیون بر این باوریم که تک تک اعضای کاروان های اعزامی ما سفیران کشور هستند بنابر این باید به گونه ای عمل کرد تا ورزشکار ما سفیر شایسته ای برای معرفی ارزش های اخلاقی و انسانی کشور مان باشد.
   صمیمی در بخش دیگری از صحبت های خود فرا رسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، را بسیار حائز اهمیت خوانده و از برگزاری جشنواره سراسری در بخش ورزش جانبازان و معلولین خبر داد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,618,011
تعداد بازدید امروز : 21,764
تعداد بازدید دیروز : 23,922
آخرین به روزرسانی : 1398/01/30