امروز : پنجشنبه 02 خرداد 1398
   
  • در جلسه شورای اداری شهرستان کاشمر

   دکتر سلطانی فر: هیچ قدرتی توان مقابله با عزم و اراده ملت ایران را ندارد/ در فرآیند توسعه کشور باید تعادل وجود داشته باشد

   دکتر سلطانی فر: هیچ قدرتی توان مقابله با عزم و اراده ملت ایران را ندارد/ در فرآیند توسعه کشور باید تعادل وجود داشته باشد

   وزیر ورزش و جوانان با بیان این که در چند سال گذشته بحران ها را سپری کردیم و استکبار هم به دنبال تهدید حیات ایران است، گفت: هیچ قدرتی در مقابل عزم و اراده و عظمت ملت ایران نمی تواند مقاومت کند و به امید خدا پیروزی های بزرگتر در انتظار کشور است و حرکت انقلاب اسلامی با قدرت ادامه می یابد .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر که به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در سفر استانی به خراسان رضوی به کاشمر و مه ولات سفر کرده است؛ در جلسه شورای اداری شهرستان کاشمر ، ضمن تبریک هفته معلم و اعیاد مبارک ماه شعبان گفت: امیدوارم که از فیوضات ماه های رجب وشعبان استفاده کرده باشیم وبا آمادگی به استقبال ماه مبارک رمضان برویم.
   وزیر ورزش و جوانان اظهار امیدواری کرد سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان خراسان رضوی آثار و برکات خوبی برای مردم مناطق مختلف استان داشته باشد .
   وی عنوان کرد: سفرهایی که قرار است به همراه رئیس جمهور به استان ها صورت گیرد؛ از دو ماه قبل جلساتی گذاشته می شود و با توجه به منابع موجود تصمیم گیری هایی اتخاذ می شود تا بتوانیم مشکلات مردم را حل کرده و یا مشکلات را در مسیر حل شدن قرار دهیم .
   وزیر ورزش و جوانان با بیان این که مباحث و موارد مختلف توسط مسئولین شهرستان به خوبی احصا شده، گفت: این قول را می دهم تا در هیات دولت همه موضوعات را پیگیری کنیم تا مسائل حل و فصل شوند .
   دکتر سلطانی فر با تاکید بر این که در فرآیند توسعه کشور باید تعادل وجود داشته باشد، گفت: تاکید دکتر روحانی نیز تحقق توسعه متوازن و عادلانه است .از سالها پیش به دلایل مختلف و ظرفیتی که در برخی نقاط کشور وجود داشته، باعث شده تا مراکزی مورد توجه سرمایه گذاران باشد اما رویکرد دولت تدبیر و امید این است که در مدیریت حرکت توسعه کشور، تعادل و توازن ایجاد کند.
   وی ادامه داد: بیشتر سفرهای استانی هیات دولت نیز به مناطق کمتر برخوردار است و آنچه مشخص است ؛ مناطق شرقی کشور محرومیت بیشتری دارند و در این سفر هم فارغ از افتتاح پروژه های بزرگ ؛ کمک دولت در جهت کاهش محرو میت ها انجام می شود .
   وزیر ورزش و جوانان با بیان این مطلب که رسالت ما چیزی جز خدمت به مردم نیست، گفت: وظیفه داریم موجبات رضایتمندی مردم را فراهم کنیم .
   دکتر سلطانی فر در بخش دیگری از سخنانش به مسائل منطقه ای کشور پرداخت و گفت: بدون هیچ حرفی در منطقه بازیگر و سیاستگذار اصلی هستیم و منافع غرب را تهدید کرده ایم. منطقه ای که قبل از پیروزی انقلاب ، تأمین کننده منافع غرب بود اکنون تبدیل به کشوری برای عزت و اقتدار مسلمانان شده است.
   وی ادامه داد: همانطور که ما برای اهداف استراتژیک کشور، حرکت می کنیم، دشمنان هم علیه ما در حال توطئه هستند اما مردم چه در دوران رهبری امام راحل(ره) و چه در زمان رهبری حضرت آیت الله خامنه ای، در ارتقای جایگاه کشور و مقابله با تهدیدات نقش ارزنده ای داشته و دارند.
   وزیر ورزش و جوانان گفت: اینکه رئیس جمهور آمریکا تاکید می کند برجام منافع آمریکا را تأمین نمی کند و سر ما کلاه رفته است؛ بیانگر این واقعیت مهم است که توافق با جامعه بین الملل تهدید کننده منافع آمریکا و تأمین کننده منافع ایران است . برجام توافق بین ایران و جامعه بین الملل است که بعد از سی ماه مذاکرات فشرده به رابطه برد برد دست یافتیم .
   وی با بیان این که آمریکا تهدید می کند که از برجام خارج می شود اما کشور های دیگر پایبند به این معاهده بزرگ هستند، افزود: البته منتقد برخی رفتار کشورهای اروپایی هم هستیم که این انتقادات را مطرح کرده ایم اما آنها به برجام پایبندند .
   وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: ایران یک شرایط خاصی در منطقه دارد بطوریکه بازیگر اصلی در حوادث یمن، سوریه و عراق است که همین عامل مهمی در مقابله با امریکا و جلوگیری از منفعت طلبی آمریکا است .
   وی ادامه داد: در چند سال گذشته بحران ها را سپری کردیم و استکبار هم به دنبال تهدید حیات ایران است اما ما با قدرت کشور را چه از لحاظ اقتصادی و سیاسی چه با برجام و چه بدون آن اداره می کنیم و در فجر چهلم انقلاب اسلامی همچنان عزت و اقتدار کشور ادامه می یابد .
   دکتر سلطانی فر با بیان این که هیچ قدرتی در مقابل عزم و اراده و عظمت ملت ایران نمی تواند مقاومت کند، اظهار داشت: پیروزی های بزرگتر در انتظار کشور است و حرکت انقلاب اسلامی ادامه می یابد .
   وزیر ورزش و جوانان همچنین در بخش دیگری از سخنانش به حوزه جوانان پرداخت و گفت: در بخش جوانان مشارکت جدی جوانان را بوجود آوردیم بطوریکه تعداد سمن ها و خانه های جوان افزایش بسیار خوبی در دولت تدبیر و امید داشت . وام و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج جوانان که به میزان سه میلیون در سال ٩٢ بود در سال ٩٧ به سقف ١٥ میلیون برای هر یک از زوجین رسیده است.
   دکتر سلطانی فر گفت: به یک میلیون و ١٧٠ هزار نَفَر از جوانان وأم ازدواج پرداخت شده که ٩٢ در صد از متقاضیان را در سال گذشته شامل می شود .در سال ٩٢ ؛ میزان تسهیلات وأم ازدواج ٢ هزار و ٩٠٠ میلیارد تومان بود که به ١٢ هزار میلیارد تومان در سال گذشته رسید و امسال هم به ١٥ میلیارد تومان رسیده است .
   وی همچنین در خصوص ورزش شهرستان کاشمر گفت: در بخش ورزش به صورت فوریت موارد مطرح شده را در دستور کار قرار می دهیم تا نتیجه مورد نظر حاصل شود. تکمیل استخر شهرستان در یکسال آینده در دستور کار است، تامین تجهیزات و امکانات ورزشی در شهرستان و شهرهای تابعه توسط اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی پیگیری خواهد شد.
   وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: در 4 شهر زیر مجموعه شهرستان کاشمر احداث 4 زمین چمن مصنوعی را پیگیری خواهیم کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,349,035
تعداد بازدید امروز : 16,316
تعداد بازدید دیروز : 24,820
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02