امروز : جمعه 28 دی 1397
   
  • با حضور رئیس فیزو و رئیس کمیته بین المللی المپیک؛

   مجمع عمومی اتحادیه جهانی فدراسیون های بین المللی ورزشی در بانکوک برگزار شد

   مجمع عمومی اتحادیه جهانی فدراسیون های بین المللی ورزشی در بانکوک برگزار شد

   مجمع عمومی اتحادیه فدراسیون های بین المللی ورزشی (GAISF) با حضور رئیس کمیته بین المللی المپیک و رئیس فیزو و 100 عضو آن در بانکوک تایلند برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های دانشگاهی مجمع عمومی اتحادیه جهانی فدراسیون‌های بین‌المللی (GAISF) مورد تایید کمیته بین‌المللی المپیک با حضور 1700 نماینده از بیش از 100 فدراسیون بین المللی ورزشی با حضور «توماس باخ» رئیس کمیته بین المللی المپیک و همین طور «اولگ متیسون» رئیس فیزو (فدراسیون بین المللی ورزشهای دانشگاهی جهان) و نخست وزیر تایلند با هدف ایجاد تغییرات مثبت در دنیا از طریق ورزش، در بانکوک برگزار شد.
   در این جلسه رئیس کمیته بین المللی المپیک با تکیه بر عقیده فیزو مبنی بر اینکه ورزش وسیله ای برای ساخت پل همکاری و درک مشترک بین فرهنگ و جوامع است، گفت: نحوه ساختن این پل ارتباطی بین فرهنگ ها فقط از طریق ورزش می باشد که نتیجه آن اشاعه ارزش ها است .
   «اولگ متیسون» رئیس فدراسیون بین المللی ورزش دانشگاهی جهان که مورد تایید کمیته بین المللی المپیک است برای اولین بار در این مجمع شرکت کرده بود در سخنرانی خود بر انسجام بیشتر ورزش دانشگاهی در برنامه های کمیته بین‌المللی المپیک بعنوان یکی از اهداف فیزو تاکید کرد و از تمایل سازمان فیزو و ورزش دانشگاهی برای مشارکت در برنامه های المپیک خبر داد.
   همچنین در حاشیه این مجمع «اولگ» با رئیس کمیته آموزش کمیته بین المللی المپیک در خصوص کنفرانس های ورزشی و آموزشی دیدار و گفتگو کرد.
   در این اجلاس، کنفرانسی با موضوع اتحاد از طریق ورزش برگزار شد که همین طور کارشناسان عالی رتبه فیزو نیز با هدف توسعه آموزش در کنفرانس های مختلف این مجمع حاضر شدند و در خصوص مسائل مهمی چون نقش ورزش در جامعه، نقش عادات و روش زندگی در سلامتی و مبارزه با عدم فعالیت های ورزشی در زندگی با دیگر اعضاء به بحث و تبادل نظر پرداختند.
   همچنین دبیرکل فیزو، مدیر یونیورسیاد تابستانی و مدیر مسابقات جهانی فیزو نیز ضمن شرکت در اجلاس اتحادیه جهانی فدراسیون‌های بین‌المللی (GAISF) در خصوص رویدادها مختلف ، فعالیت های آینده و میزبانان آتی رقابتهای فیزو توضیحاتی را به حاضرین ارائه کردند.
   لازم به ذکر است رئیس فیزو درحاشیه این اجلاس تفاهم نامه هایی با فدراسیون‌های بین‌المللی ورزشی بدمینتون، جهت‌یابی ، اسکواش و اتحادیه جهانی کشتی امضا کردند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.