امروز : پنجشنبه 02 خرداد 1398
   
  • دیدار هیات دوستی پارلمانی ایران و برزیل با وزیر ورزش و جوانان؛

   دکترسلطانی‌فر: 120 سال است که دو کشور ایران و برزیل باهم ارتباط و دوستی عمیقی دارند/ آمریکا با عهدشکنی از برجام خارج شد/ به همه تعهدات خود پایبند هستیم

   دکترسلطانی‌فر: 120 سال است که دو کشور ایران و برزیل باهم ارتباط و دوستی عمیقی دارند/ آمریکا با عهدشکنی از برجام خارج شد/ به همه تعهدات خود پایبند هستیم

   وزیر ورزش و جوانان گفت: روابط پارلمانی در ایجاد دوستی کشورها بسیار تاثیرگذار است و پیوند عمیقی را ایجاد خواهد کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ؛گروه پارلمانی دوستی ایران و برزیل ظهر امروز با حضور در وزارت ورزش و جوانان با دکتر سلطانی‌فر دیدار و گفتگو کردند.

   دکتر سلطانی‌فر در این دیدار با ابراز خوشنودی از حضور هیات برزیلی در ایران اظهار داشت: حدود 120 سال است که دو کشور ایران و برزیل باهم ارتباط و دوستی عمیقی دارند. خیلی خوشحالم که این رابطه بین دو کشور ایجاد شده و حضور این هیات در ایران باعث خواهد شد تحکیم بیشتری بین ایران و برزیل به وجود آید. روابط پارلمانی در ایجاد دوستی کشورها بسیار تاثیرگذار است و پیوند عمیقی را ایجاد خواهد کرد.

   وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه هیات برزیلی در قلب تپنده ورزش ایران حضور پیدا کرده‌اند افزود: ورزش برزیل در بسیاری از رشته‌ها در جهان سرآمد است بخصوص در فوتبال که همین امر باعث شده مردم ایران علاقه زیادی به این کشور داشته باشند. عمیقا اعتقاد داریم بیشتر شدن این روابط می‌تواند به تحکیم دو کشور کمک کند. ما در ایران در برخی از رشته‌ها مانند فوتسال و والیبال همچون برزیل به موفقیت‌های چشم‌گیری دست پیدا کرده‌ایم و این آمادگی را داریم که اردوهای مشترک درخصوص رشته‌ها برگزار کنیم و بازی‌های دوستانه‌ای برپا شود. برگزاری دوره‌های مربیگری و تدریس نیز می‌تواند به صورت متقابل بین دو کشور صورت بگیرد.

   وی در ادامه خاطرنشان ساخت: ذهنیت مردم ایران به کشور برزیل بسیار خوب و مثبت است و این موضوع را سفیر برزیل و هیات همراه در سفری که به آبادان داشتند کامل حس کردند. مردم آبادان عشق و علاقه زیادی به برزیل دارند و به خاطر عشقی که به فوتبال دارند و رنگ پیراهن صنعت نفت آبادان را برزیل کوچک در ایران می‌دانند.

   دکتر سلطانی‌فر با اشاره به خارج شدن آمریکا از برجام اظهار داشت: حدود سه سال پیش که معاهده برجام بین ایران و جامعه بین‌الملل امضا شد تعاملات کشور ما در بسیاری از حوزه‌ها از جمله ورزش گسترش یافت. امروز که آمریکا با عهدشکنی از برجام خارج شد ما روابط خود را با دیگر کشورها ادامه خواهیم داد. با امضای برجام خیلی از کشورهای دنیا ابراز خوشحالی کردند و در هر صورت فکر می‌کنیم باید در برجام باقی بمانیم چون دیگر اعضای برجام نیز بر پابرجا ماندن این معاهده تاکید دارند. از زمانی که معاهده برجام امضا شد آرامش در جامعه جهانی ایجاد شده و ما نیز می‌خواهیم به روابط خوبمان با دیگر کشورها ادامه دهیم. در چارچوب منافع ملی کشور باید تعامل خود را با جامعه بین‌الملل حفظ کنیم و تا جایی که منافع ما در خطر نباشد به همه تعهدات خود پایبند هستیم به شرط اینکه طرف مقابل نیز به تعهدات خود عمل کند.

   وی ادامه داد: به هیات عالی رتبه برزیل که به کشورمان سفر کرده‌اند خوشامد می‌گویم و امیدوارم این نوع روابط به تحکیم دو کشور کمک کند. خیلی خوشحالم که دکتر عزیزی رییس پارلمان دوستی ایران و برزیل هستند و به آینده این گروه امیدوار هستم. عزیزی جزو مدیران خوب کشور ما هستند که همواره حامی ورزش بوده‌اند. همه صحبت‌هایی که دوستان درخصوص احداث آکادمی فوتبال در آبادان کرده‌اند ما نیز با آن موافق هستیم و مورد پذیرش و استقبال ما نیز هست. همانطور که در برزیل میلیون‌ها نفر عاشق فوتبال هستند در ایران نیز میلیون‌ها نفر به فوتبال عشق می‌ورزند.

   وزیر ورزش و جوانان گفت: یکی از برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان این است که از همه ظرفیت‌ها برای توسعه ورزش استفاده کند. دکتر روحانی و دولت اعتقاد دارند ورزش ارزان‌ترین راه برای پر کردن اوقات فراغت مردم است. دعوت می‌کنیم از وزیر ورزش برزیل که در اولین فرصت به کشورمان سفر کند که بحث‌های جدی‌تری داشته باشیم و از دستاوردهای ما بازدید داشته باشند.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,349,194
تعداد بازدید امروز : 16,475
تعداد بازدید دیروز : 24,820
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02