امروز : جمعه 29 شهریور 1398
   
  • صالحی امیری در نشست اعضای فراکسیون ورزش مجلس مطرح کرد:

   برای ورود بانوان به ورزشگاه ها تابع مبانی فقهی و قانونی هستیم/ سال شکوفایی ورزش ایران رقم می خورد

   برای ورود بانوان به ورزشگاه ها تابع مبانی فقهی و قانونی هستیم/ سال شکوفایی ورزش ایران رقم می خورد

   رییس کمیته ملی المپیک گفت: حضور بانوان در ورزشگاه ها را یک نیاز اجتماعی می دانیم اما برای این مهم وزارت ورزش و جوانان همچنین کمیته ملی المپیک تابع مبانی فقهی و قانونی هستند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در نشست اعضای ستاد عالی بازی های آسیایی ،پارآسیایی ، بازی های المپیک و پارالمپیک با اعضای فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی که ظهر امروز در مجلس برگزار شد ، در پاسخ به درخواست یکی از نمایندگان پیرامون حضور بانوان در ورزشگاه ها توضیح داد: کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان کارگذار هستند نه قانونگذار بنابراین آنچه مسلم است حضور بانوان در ورزشگاه ها را نیاز اجتماعی می دانیم اما برای اجرای آن تابع مبانی فقهی و قانونی هستیم.

   رییس کمیته ملی المپیک ادامه داد: مجلس شورای اسلامی با تصویب قوانینی در این خصوص می تواند ما را به اجرای آن ملزم کند اما در شرایط فعلی علیرغم آنکه نتیجه حضور بانوان در ورزشگاه ها را مثبت ارزیابی می کنیم ولی از مبانی فقهی و قانونی تبعیت می کنیم.

   دکتر صالحی امیری انسجام وزارت ورزش و جوانان با کمیته ملی المپیک و انسجام این دو نهاد با مجلس و از طرفی انسجام وزارتخانه و کمیته ملی المپیک و مجلس را با دولت خوب توصیف کرد و اظهار داشت: خوشبختانه این انسجام و وحدت محقق شده و قطعا این وحدت رویه به نفع ورزش کشور است.

   به گفته سید رضا صالحی امیری حمایت مجلس از ورزش با تصویب احکام حمایتی پیام های ویژه ای دارد از جمله اینکه نمایندگان به ورزش توجه دارند و تلاش مسئولین ورزشی هم باید در جهت تحقق اهداف حداکثری باشد.

   وی شفافیت مالی را یکی از رویکردهای اصلی کمیته ملی المپیک دانست و تصریح کرد: برای اولین بار آنالیز بودجه کمیته ملی المپیک روی خروجی سایت قرار گرفته است بطوریکه در مجموع، 38 میلیارد و 300 میلیون تومان برای بازی های آسیایی 2018 و بازی های المپیک جوانان 2018 اختصاص می یاید.

   صالحی امیری در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به تشریح فعالیت ستاد بازی های آسیایی تاکید کرد: وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک با منطق ساختاری در حال حرکت هستند و تمام ابعاد بازی های آسیایی 2018 جاکارتا قطعی شده است .

   دکتر صالحی امیری وضعیت حاکم بر ورزش کشور را خوب توصیف کرد و گفت: همه فدراسیون ها با پشتیبانی وزارتخانه و کمیته ملی المپیک در صحنه تلاش هستند و در سال جاری شکوفایی ورزش ایران رقم خواهد خورد.
   رییس کمیته ملی المپیک آرامش در ورزش کشور را مهم و ضروری عنوان و از آرامش موجود ابراز رضایت کرد و از نمایندگان رسانه های گروهی هم خواست که به استمرار این فضای خوب و آرام که می تواند توسعه و پیشرفت را بدنبال داشته باشد کمک کنند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,116,520
تعداد بازدید امروز : 7,735
تعداد بازدید دیروز : 17,341
آخرین به روزرسانی : 1398/06/29