امروز : شنبه 04 اسفند 1397
   
  • دیدار معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با امام جمعه زنجان

   مشکل اصلی جوانان اشتغال است

   مشکل اصلی جوانان اشتغال است

   تندگویان: یکی از راه های برون رفت از مشکل اشتغال جوانان ایجاد وحمایت از سمن ها و تشکل های مردم نهاد است.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان، محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در دیدار با امام جمعه زنجان اظهار داشت: دغدغه و مشکل اصلی جوانان اشتغال است چراکه اگر این مشکل حل شود مشکلاتی چون ازدواج و مسکن نیز مرتفع خواهد شد و یکی از راه های برون رفت از مشکل اشتغال جوانان ایجاد وحمایت از سمن ها و تشکل های مردم نهاد است.
   وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 2000 تشکل جوان داریم و تعداد زیادی در نوبت ثبت قرار دارند به حضور تشکل های قوی در استان زنجان اشاره کرد و افزود: درزنجان برنامه های قوی و ارزشمندی همچون مسابقات بین المللی قرآن برگزار شده و تشکل های جوانان بسیار پررنگ حاضر شده اند.
   معاون ساماندهی امور جوانان با اشاره به اینکه در سال جاری شاهد چند اتفاق خوب در جامعه از جمله تأمین اعتبار مالی از محل صندوق کارآفرینی خواهیم بود اظهار کرد: تشکل ها می بایست طرح های خود را ارائه دهند تا پس از تصویب به آن ها وام 4 درصد تعلق خواهد گرفت.
   تندگویان همچنین از زایزنی های جدی با ستاد نیروهای مسلح در مورد سرباز مهارت خبر داد و افزود: امید می رود به نتایج مطلوبی دست یابیم.
   وی در ادامه با بیان اینکه پروژه شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان استان زنجان به نوعی پروژه ملی محسوب می شود و باید مورد حمایت قرا گیرد و وزارت ورزش و جوانان نیز از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد تصریح کرد: استارتاپ ها را برای جوانان زنجان راه اندازی می کنیم چراکه آن ها شتاب دهنده های خوبی برای مشاغل زود بازده در سطح کشور خواهند بود.
   معاون ساماندهی امور جوانان طلاق را معضل اجتماعی روز دانست و گفت: اگر اعتقادات جوانان تحکیم یابد بسیاری از مسائل حل می شوند و خانواده اگر مسجد محور نباشد بسیار از امور سامان نخواهد یافت.
   تندگویان در پایان با بیان اینکه جوانان نباید به دولت متکی باشند و باید بتوانند روی پای خود بایستند تصریح کرد: باید به جوانان اجازه دهیم پست های کلیدی را در دست گیرند و منشأ خدمات باشند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,110,033
تعداد بازدید امروز : 18,102
تعداد بازدید دیروز : 18,325
آخرین به روزرسانی : 1397/12/04