امروز : یکشنبه 29 مهر 1397
   
  • نشست تخصصی نواب رییس فدراسیونهای ورزشی با حضور معاون توسعه ورزش بانوان

   محمدیان: به صورت منطقی و کارشناسی پشتیبان زنان ورزشکار هستیم

   محمدیان: به صورت منطقی و کارشناسی پشتیبان زنان ورزشکار هستیم

   معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: به صورت منطقی و کارشناسی پشتیبان زنان ورزشکار کشورمان هستیم و بسیار امیدواریم در تمامی رویدادهای ورزشی شاهد حضور بیشتر زنان باشیم .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، نشست تخصصی نواب رییس بانوان فدراسیونهای ورزشی با حضور معاون توسعه ورزش بانوان به منظور بررسی ، تجزیه و تحلیل اطلاعات فدراسیونهای در آماده سازی تیم های ورزشی اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا عصر امروز در سالن اجتماعات وزارت ورزش وجوانان برگزار شد .
   در این نشست فریبا محمدیان ضمن ارائه گزارشی کمی از حضور زنان و مردان در کاروان های اعزامی به المپیک های آسیایی و نتایج کسب شده توسط ورزشکاران زن و مرد، به اهمیت حضور ایران در بازی های جاکارتا تاکید کرد و اظهار داشت : این اهمیت به دلیل حضور کیفی ورزشکاران ایرانی در این رویداد مهم ورزشی است .
   وی افزود : در دیدار شیخ احمد با وزیر ورزش وجوانان و کمیته ملی المپیک حضوراثر گذار ایران در رویدادهای مهم ورزشی مورد توجه قرار گرفت. این درحالی است که در ادوار گذشته چنین ادبیاتی را پیش از این توسط وی و یا هریک از مسوولان IOC شاهد نبودیم .
   معاون وزیر ورزش وجوانان با بیان اینکه این سطح از حمایت ها در حوزه ورزش به ویژه ورزش بانوان را باید مغتنم بشماریم ادامه داد : در این دوره از رودیدادها، شرایط بسیارخوبی برای حضور ورزش زنان مهیا شده است که باید از آن استفاده کرده و شرایط را برای افتخار افرینی دختران مان مهیا کنیم و در عمل ثابت کنیم که بانوان ما در صورت حضور در عرصه های ورزشی می توانند پر افتخار باشند .
   او گفت : بازی های اندونزی بسیار رویداد حساسی است مسوولان ورزش این کشور ، برای کسب مدال شرایط مسابقات را به نفع خود تغییر داده اند به عنوان مثال اوزان بالای رشته های رزمی ، که مدالهای ایران در آن قطعی است را حذف کرده اند تحت این شرایط کار ما سخت تر است و باید تلاش بیشتری داشته باشیم .
   فریبا محمدیان تصریح کرد : درعصر طلایی ورزش بانوان قرار داریم و جامعه ورزش کشور به ویژه بانوان باید خود را ثابت کنند . واقعیت این است اگر تیم ها در این رقابتها موفق نباشند مسوولیت با همه ماست واگر پیروز میدان باشند بیانگر مدیریت شایسته نواب رییس فدراسیونهای ورزشی است.
   وی در بخش دیگری از سخنانش نواب رییس فدراسیونهای ورزشی را خطاب قرار داد و تاکید کرد که در اوردگاه بازی های اسیایی باید بهترین شرایط برای ورزشکاران حاضر در اردو مهیا شود. کارشناسان ما ارزیابی دقیقی انجام داده اند گزارشها حاکی از این است که برخی اردوها در شرایط کاملا مطلوب برگزار می شود و برخی از اردوها شرایط چندان مطلوبی ندارند که می بایست تا زمان باقی مانده این نقطه ضعفها رفع شود .
   معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش وجوانان در ادامه سخنانش تعامل نواب رییس با ورزشکاران ، مربیان ، کادر فنی و سرپرستان را در برقراری شرایط مطلوب روانی موثر دانست و افزود : این ارتباط علاوه بر صمیمیت زمینه کاهش تنش ها در شرابط حاد روانی را فراهم می کند .
   او ادامه داد :دو ماه پایانی حضور در رویدادهای بزرگ بین المللی مثل المپیک های اسیایی و جهانی ، دو ماه امادگی روانی و سلامتی ذهن ورزشکاران است ما باید به دنبال برانگیختگی و کاهش اضطراب برویم .
   فریبا محمدیان همچنین همکاری رسانه ها با نواب رییس را بسیار مهم دانست و یاداور شد چنین روابطی کمک می کند باعث اطلاع رسانی دقیق صحیح به موقع وتنویر افکار عمومی شود .
   وی همچنین به توسعه ورزش بانوان حوزه قهرمانی اشاره کرد و توضیح داد که المپیکهای اسیایی محلی برای کسب تجربه یا تفریح سایر کشورها نیست اساسا چنین نگاهی به بانوان ورزشکار ما شایسته نیست .
   معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: ما بسیار منطقی و کارشناسی پشتیبان زنان ورزشکار کشورمان هستیم وبسیار امیدواریم در تمامی رویدادهای ورزشی شاهد حضور بیشتر زنان باشیم .
   درادامه این نشست نواب رییس حاضر سوالات خود را مطرح کردند و فریبا محمدیان معاون توسعه ورزش بانوان به آنها پاسخ داد .
   همچنین زهرا موسوی مدیر کل دفتر هماهنگی امور بانوان وزارت ورزش و جوانان نکاتی را در مورد تیم های اعزامی ارائه کرد .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,528,909
تعداد بازدید امروز : 4,730
تعداد بازدید دیروز : 19,305
آخرین به روزرسانی : 1397/07/29