امروز : جمعه 28 تیر 1398
   
  • در دیدار معاون ساماندهی امور جوانان با استاندار گیلان مطرح شد

   تشکیل کارگروهی به منظور اصلاح فرآیند و ساختار ایجاد اشتغال

   تشکیل کارگروهی به منظور اصلاح فرآیند و ساختار ایجاد اشتغال

   نیاز به سیاستگذاری بلند مدت داریم تا آینده و تکلیف جوانان مشخص  شود  و باید بتوانیم چتر حمایتی را برای تشکل های مردم نهاد جوانان بیشتر کنیم.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمد مهدی تندگویان در دیدار با مصطفی سالاری، استاندار گیلان که در محل دفتر استاندار برگزار شد با بیان اینکه مطلب که ساماندهی امور جوانان در استان ها یکی از مهمترین موضوعات پیش روست گفت: در حال حاضر در کشور، مشکل اصلی در بخش جوانان، بحث اشتغال است وعده‌هایی که در سال‌های گذشته داده شده عملیاتی نشده است.
    
   وی افزود، دولت نمی‌تواند امکان استخدام در دولت را برای همه جوانان ایجاد کند و راه‌حل برون‌رفت از مشکل اشتغال جوانان، توانمند کردن آنان برای استفاده و بهره‌برداری از امکانات بومی و محلی است.

   تندگویان گفت: در حال حاضر ۲۰۰۰ تشکل جوان فعال در کشور وجود دارد که تا پایان دولت به ۶۰۰۰ تشکل خواهد رسید و این تشکل‌ها در همه حوزه‌ها فعالیت دارند.

   معاون ساماندهی امور جوانان ضمن بیان این مطلب که سومین شبکه تخصصی تشکل مردم نهاد جوانان در یکماه گذشته در کشور راه اندازی شده گفت ؛ سومین شبکه تخصصی با برگزاری کار گاههای آموزشی و جشنواره انتخاب جوانان در حوزه کار آفرینی کار خود را آغاز کرده است .

   محمدمهدی تندگویان افزود؛ نیاز به سیاستگذاری بلند مدت داریم تا آینده و تکلیف جوانان مشخص  شود  و باید بتوانیم چتر حمایتی را برای تشکل های مردم نهاد جوانان بیشتر کنیم.

   مصطفی سالاری استاندار گیلان با بیان اینکه می توان با ایجاد فضای کسب و کار مناسب، شاهد ایجاد اشتغال بیشتر برای جوانان جویای کار باشیم، تصریح کرد: باید ساختاری تدوین گردد تا دستگاه‌ها با دید فرابخشی در جهت ایجاد اشتغال تلاش کنند.

   استاندار گیلان خواستار تدوین ساز و کار روان و مناسب برای ایجاد اشتغال شد و افزود: می توان با تشکیل کارگروهی فرآیند و ساختار ایجاد اشتغال را اصلاح کرد.

   وی با بیان اینکه حمایت مالی نقش موثری در ارتقاء کیفی سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد ایفاء می‌کند، خواستار حمایت هر چه بیشتر وزارت ورزش و جوانان در ارتقاء کیفی از این سازمان ها شد و افزود: می‌توان با تدوین ساز و کار و اصلاح مقرراتی، به استان‌ها مجوز داد تا از منابع در اختیار به سازمان‌های مردم نهاد کمک کنند.

   استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت‌های بی‌نظیر گیلان در بخش گردشگری اظهار داشت: با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها و توسعه بخش گردشگری خواهیم توانست فرصت‌های شغلی بسیارخوبی را برای جوانان این استان فراهم کنیم.

   وی برضرورت برگزاری مسابقات ورزشی فراگیر در استان‌ها تأکید کرد و افزود: با راه‌اندازی این مسابقات خواهیم توانست ضمن توسعه فعالیت‌های ورزشی، قهرمانان رشته های مختلف ورزشی را به جامعه معرفی کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,688,112
تعداد بازدید امروز : 18,234
تعداد بازدید دیروز : 18,739
آخرین به روزرسانی : 1398/04/28