امروز : جمعه 03 اسفند 1397
   
  • تعامل برای تفاخر / آغاز بازدیدهای میدانی وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک

   تعامل برای تفاخر / آغاز بازدیدهای میدانی وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک

   آغاز بازدیدهای وزیر ورزش و جوانان از اردوهای آمادگی کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی جاکارتا بیانگر فصل نوینی دوران ورزشی کشور است که معیار آن در بازی های آسیایی 2018 مورد سنجش قرار می گیرد.

   آنچه مسلم است بازیهای آسیایی عرصه ای برای سنجش میزان پیشرفت شاخص ورزش قهرمانی در هر کشور است ؛در این بین نمی توان ارزش مدال ها در رویداد با عظمت بازی های آسیایی را کتمان کرد چرا که قیاس توسعه و پیشرفت کشورهای قاده کهن محسوب می شود.
   از آبان ماه 95 که دکتر مسعود سلطانی فر از نمایندگان مردم رای اعتماد گرفت یکی از رویکردهای خود را توجه به حضور مقتدرانه ایران در بازی های آسیایی 2018 و بازی های المپیک 2020 اعلام کرد.
   از آنجا که هر موفقیت ساز و کار خاص خود را دارد که با برنامه ریزی و بودجه ریزی محقق می شود ،ستاد عالی بازی های آسیایی،پارآسیایی،المپیک و پارالمپیک از یک سال پیش فعالیت رسمی و ساختاری خود را بصورت منظم در وزارت ورزش و جوانان آغاز کرد و اکنون این ستاد در آستانه نهایی کردن کاروان ورزش ی ایران در جاکارتا است از طرفی دیگر حمایت مالی از فدراسیون ها به عنوان نهادهایی که نقش محوری در تحقق اهداف عالی ورزش دارند از سوی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک بیشتر از قبل محقق شده است.
   آنچه مسلم است ورزش ایران در سال های اخیر موفقیت های خوبی را در عرصه بین المللی در رشته های مختلف بدست آورده است ؛جوانان ایرانی در بسیاری از رشته ها غیرت و توانمندی خود را به منصه ظهور رسانده و با افتخارآفرینی هایی که به ارمغان آورده اند موجبات بالندگی جامعه و نشاط عمومی را فراهم کردند.
   در رشته های مختلف رکوردهای خوبی به ثبت رسیده است و این مهم مردم را به موفقیت در رویداد بازی های آسیایی جاکارتا امیدوار کرده است.
   آنچه بیش از گذشته به محتوای قهرمانی ورزش ایران هم ارزش افزوده بخشیده است تحرک و جنب و جوش بیشتر برای کسب مدال در بین جامعه بانوان ایرانی است که در طی سال های اخیر رشد بسیار امیدوار کننده ای داشته اند.
   از مدال آوری در المپیک ریو که برای اولین بار برای ورزش بانوان ایران بدست آمد تا موفقیت های دیگری که بانوان ورزش ایران در رشته های مختلف بدست آوردند ،قطعا وزنه بسیار سنگینی برای کاروان ایران در بازی های اسیایی محسوب می شود همچنانکه در دور گذشته در اینچئون نیز چراغ اول مدال طلا را نیز بانوان روشن کردند.
   در هر صورت آنچه اهمیت دارد نتیجه کاروان ورزشی ایران در بازی های آسیایی جاکارتا است که بارها هم مورد توجه و تاکید وزیر ورزش و جوانان قرار داشته است و حتی باعث شده رویکرد اصلی برای اعزام ها کیفی باشد .
   آنچه مسلم است آغاز بازدید وزیر ورزش و جوانان از اردوهای آمادگی تیم های ملی به همراه رییس کمیته ملی المپیک هم بیانگر پشتیبانی و حمایت مجدد از برنامه های فدراسیون ها برای جاکارتا است .
   در اولین روز از برنامه بازدید؛ دکتر سلطانی فر تمرینات تیم های ملی بوکس و تکواندو را از نزدیک نظاره گر شد و در این بازدید میدانی آخرین وضعیت ملی پوشان این رشته ها را در گزارشی از رییس فدراسیون های متبوع و کادرفنی دریافت کرد.
   قرار است این بازدیدها در برنامه مشخص استمرار یابد .
   نمی توان از نظر دور داشست که جنب و جوش ورزش ایران برای بازی های اسیایی جاکارتا در نوع خودش و در قیاس با ادوار گذشته قابل توجه است .
   انسجام در بین کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان و در سال های گذشته سازمان تربیت بدنی معمولا با فراز و فرود همراه بوده و حتی درگیری برای توزیع مدال در بازی های اسیایی در کشور بیگانه نیز بین متولیان این دو نهاد در آرشیو ذهنی مردم به ثبت رسیده است اما اکنون در بالاترین حد وحدت و هماهنگی قرار گرفته اند که این مهم فارغ از بازخوردهای مهم دیگر ،آرامش را به ارمغان آورده است. تعامل کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان می تواند زمینه های افتخار آفرینی ها را سهل تر کند.
   از طرفی برنامه ریزی برای بازی های آسیایی کمتر سابقه داشته که با نظم و ساختار مشخص برگزار شود و مهمتر آنکه وزیر ورزش و جوانان در طی یکی دو سال گذشته بارها انتظاراتش را از فدراسیون ها اعلام کرده و بدون واهمه از نتایجی که ممکن است رقم نخورد ،ظرفیت و پتانسیل بسیاری از رشته ها را مورد تاکید قرار داده و این مهم موجب فعالیت ها با انگیزه بیشتر را فراهم کرده است.
   امید است در این بازدیدهای میدانی نیز شرایط به طور کامل بررسی و برخی مشکلات که در سر راه موفقیت قرار دارد نیز عیان شود تا هر چه سریعتر زمینه حضور پرقدرت کاروان ایران فراهم آید.
   این بازدیدهای میدانی قطعا به حل مشکلات باقیمانده نیز کمک خواهد کرد.
   مردم ورزشکاران خود را در همه ادوار و عرصه ها مورد حمایت قرار داده اند و این بار نیز انتظار موفقیت دارند تا شور و شعف برای آنها با افتخارآفرینی ملی پوشان به ارمغان آید .
   یادداشت:علیرضا صدرایی
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,080,172
تعداد بازدید امروز : 6,566
تعداد بازدید دیروز : 17,187
آخرین به روزرسانی : 1397/12/03