امروز : سه شنبه 24 مهر 1397
   
  • طاهره طاهریان: نیازهای زنان ورزشکار نسبت به گذشته تغییر کرده است

   طاهره طاهریان: نیازهای زنان ورزشکار نسبت به گذشته تغییر کرده است

   نایب رییس اول کمیته ملی المپیک گفت : امروز زنان در حوزه ورزش مطالبات تازه ای دارند و می خواهند همانگونه که مردان ورزشکار دیده می شوند تلاش ها و بستر مناسب برای توسعه فعالیتهای شان مهیا شود.

   طاهره طاهریان در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، بخش ورزش قهرمانی زنان را رو به رشد دانست و افزود : این موضوع در رشته فوتسال و بسیاری از رشته ها از جمله تکواندو ، تیراندازی ، کاراته و...قابل مشاهده است.
   او با بیان اینکه دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به ورزش بانوان دارد اظهار داشت: هماهنگی بین دستگاه های ورزشی نیز بستر مناسب برای کسب چنین پیروزی هایی را فراهم کرده است .
   نایب رییس اول کمیته ملی المپیک در ادامه تلاش های فدراسیون فوتبال را هم مورد توجه قرار داد و افزود : از نزدیک شاهد همکاری های فدراسیون فوتبال برای توسعه ورزش بانوان بوده ام وضمن اینکه معاونت ورزش بانوان نیز ورزش قهرمانی را با جدیت پیگیری می کند قطعا این نگرش مثبت در همکاری های مشترک زمینه ساز توسعه ورزش زنان می شود .
   وی در بخش دیگری از سخنانش به محدودیتهایی که بانوان در انجام تمرینات ورزشی با آن مواجه هستند اشاره و این عناوین را بسیار ارزشمند توصیف کرد و توضیح داد : این نتایج در شرایط برابر با سایر ورزشکارها درخارج از کشور به دست نمی اید کمبود زیر ساختها ، پوشش متفاوت و...در واقع بانوان ما درچنین شرایطی ، چنین موقعیتهایی را به دست می اورند .
   طاهریان با بیان اینکه چنین شرایطی در تمامی رشته های ورزشی صدق می کند اظهار داشت : باورم این است که این عناوین ، سراغاز یک کار بزرگ است و بی تردید درآینده نزدیک همه فدراسیونها در بخش ورزش قهرمانی نتایج بسیار خوبی را برای کشورمان به ارمغان خواهند آورد.
   او در مورد تغییر مطالبات زنان در عرصه ورزش حرفه ای گفت: واقعیت این است زنان در شرایط دیگری قرار گرفته اند و امروز با توجه به جایگاه قابل توجهی که در ابعاد مختلف کسب کرده اند مطالبات دیگری دارند که باید به انها پاسخ داده شود .
   طاهریان فراهم نمودن شرایط برابر را یکی از این مطالبات عنوان کرد و افزود : نباید بین ورزشکار زن و ورزشکار مرد در بخش حرفه ای وقهرمانی تفاوتی قائل شد . در واقع زنان ما براساس توانایی هایشان، مطالباتشان هم تغییر کرده است که امروز این شرایط برابر باید برای شان مهیا شود.
   نایب رییس کمیته ملی المپیک با بیان این موضوع که نیازهای زنان ورزشکار نسبت به گذشته تغییر کرده و دربرخی از رشته ها کار بیشتری باید انجام شود تا در مجامع بین المللی شرایط بهتری داشته باشیم ، گفت : زیر ساختها و شرایط مالی باید فراهم شود و عرصه سیاست گذاری ، برنامه ریزی و تصمیم سازی میبایست با حضور خود زنان انجام پذیرد .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 16,423,135
تعداد بازدید امروز : 3,679
تعداد بازدید دیروز : 24,317
آخرین به روزرسانی : 1397/07/23