امروز : پنجشنبه 02 خرداد 1398
   
  • اورسجی: 100 در صد ملزومات ورزشی فدراسیون کبدی از کالای ایرانی تهیه می شود / شرایط اردوی تیم های مردان و زنان را به طور مساوی مهیا کردیم

   اورسجی: 100 در صد ملزومات ورزشی فدراسیون کبدی از کالای ایرانی تهیه می شود / شرایط اردوی تیم های مردان و زنان را به طور مساوی مهیا کردیم

   رئیس فدراسیون کبدی در خصوص راهکارهای تحقق شعار سال در حوزه ورزشی تصریح کرد: ما در گذشته بیش 90 درصد از تجهیزات و ملزومات ورزشی کبدی را از کالای ایرانی تهیه می کردیم ولی پس از اعلام شعار سال از سوی مقام معظم رهبری تلاش کردیم تا 100 درصد نیاز های خود را فقط با مصرف تولیدات داخلی برطرف کنیم.

   عباس اورسجی در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه بازی های آسیایی یکی از آوردگاه های مهمی است که رشته کبدی در آن حاضر می شود تصریح کرد: از بهمن ماه سال گذشته برای درخشش در اندونزی برنامه ریزی کرده و اردوی تیم ملی را در بخش زنان و مردان آغاز کردیم.
   وی رویکرد حمایتی وزیر ورزش و جوانان را شایسته تقدیر دانست و تصریح کرد: با توجه به قدرت بالای رقبای ما در مسابقات جاکارتا ما باید کمبود های کبدی کشور را برطرف کنیم. به عنوان مثال فدراسیون سالن اختصاصی ندارد و ما در این مورد نیز نیازمند حمایت های بیشتر وزارت ورزش و جوانان و معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای هستیم.
   رئیس فدراسیون کبدی با بیان اینکه تا کنون 7 مرحله اردو برای بانوان و 6 مرحله برای مردان برگزار کردیم افزود: شرایط ما بسیار خوب است، تیم مردان تا 80 درصد و بانوان تا 70 درصد به آمادگی رسیده اند. با وجود اینکه شرایط را برای مردان و بانوان به طور مساوی مهیا کردیم اما نیاز است تا زمان بیشتری برای آمادگی کامل بانوان، صرف کنیم.
   وی دشواری برگزاری اردو های مشترک مردان و بانوان را مورد توجه قرار داد و افزود: برای نخستین بار توانستیم با حمایت های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک، اردوی مشترکی با کشور هندوستان به طور همزمان برای مردان و بانوان در جزیره کیش برگزار کنیم. تا کنون اکثر اردوهای تدارکاتی ما با رقبای سرسختی همچون هندوستان، کره و پاکستان برگزار شده است.
   او با اشاره به مشکلات فراوانی که برای برگزاری اردوی تدارکاتی برای بانوان وجود دارد گفت: تورنمنت بین المللی با 6 کشور قدرتمند آسیا تیرماه به میزبانی دبی برگزار می شود که یک اردوی تدارکاتی بسیار موثری در بخش مردان محسوب می شود اما باید برای برگزاری اردوهای مشترکی با سایر کشورها در بخش بانوان تلاش کنیم.
   اورسجی شرایط اقتصادی کشور را مورد توجه قرار داد و با تاکید بر لزوم صرفه جویی در همه زمینه ها گفت: بهتر است برای برگزاری اردوهای اشتراکی تلاش کنیم تا میزبانی را برعهده بگیریم تا بتوانیم ضمن صرفه جویی در مصرف ارز ، فرهنگ ایرانی را نیز به سایر کشور ها معرفی کنیم.
   وی در خصوص راهکارهای تحقق شعار سال در حوزه ورزشی تصریح کرد: ما در گذشته بیش 90 درصد از تجهیزات و ملزومات ورزشی کبدی را از کالای ایرانی تهیه می کردیم ولی پس از اعلام شعار سال از سوی مقام معظم رهبری تلاش کردیم تا 100درصد درصد نیاز های خود را فقط با مصرف تولیدات داخلی برطرف کنیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,349,831
تعداد بازدید امروز : 17,112
تعداد بازدید دیروز : 24,820
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02