امروز : جمعه 02 فروردین 1398
   
  • برگزاری جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر در وزارت ورزش و جوانان با حضور دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

   احمدی: ذات ورزش امر به معروف است/ فرامرزیان : باید متناسب با جامعه مخاطب برنامه ریزی کنیم / هاشمیان: امر به معروف و نهی از منکر باید به گفتمان برتر تبدیل شود

   احمدی: ذات ورزش امر به معروف است/ فرامرزیان : باید متناسب با جامعه مخاطب برنامه ریزی کنیم / هاشمیان: امر به معروف و نهی از منکر باید به گفتمان برتر تبدیل شود

   معاون فرهنگی ،آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان گفت: بنا بر فرمایش رهبر معظم انقلاب امر به ورزش امر به معروف است بنا براین همه بخش های متولی ورزش از دستگاه حاکمیتی وزارت ورزش و زیر مجموعه ها، همه به صورت ذاتی امر به معروف را محقق ساخته اند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان،هاشمیان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور ماموریت های دستگاه های اداری را ترویج فرهنگ نماز، امر به معروف و نهی از منکر دانست و با اشاره به اصل هشتم قانون اساسی اظهار داشت: امروز وقتی صحبت از امر به معروف و نهی از منکر می کنیم قطعا صحبت از اجرای قانون است که حتی حدود ، وظایف و اختیارات را نیز مشخص کرده و از همه مهمتر این فریضه مهم فقط به حوزه دولت واگذار نشده است بلکه کل جغرافیای نظام اسلامی در قالب این قانون قرار دارند.

   دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: بخش اعظمی از اجرای قانون بر عهده مردم است که در قانون هم آمده است اول باید آموزش ببینند تا هرم قدرت را رصد کنند .

   این مقام مسئول با اشاره به بیانات مهم رییس جمهور در این زمینه تصریح کرد: خوشبختانه رییس جمهور نیز در خصوص امر به معروف و نهی از منکر تاکیدات فراوانی در نظام اداری داشته اند.

   هاشمیان رویکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر را فرهنگسازی،الگوسازی،جذاب سازی و علمی سازی عنوان کرد و اظهار داشت: برای نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر باید فرهنگ سازی صورت گیرد تا به گفتمان برتر تبدیل شود ،آنچنانکه وقنی شهادت در کشور فرهنگ شد و تاثیر جهاد را در تعالی جامعه مردم درک کردند حضور حماسی در هشت سال دفاع مقدس داشتند از طرفی باید الگوهای برتر در عرصه های مختلف را برای ترویج معروف و دوری از منکر مد نظر قرار دهیم و در اجرایی شدن این فریضه مهم جذاب سازی را مد نظر داشته باشیم و رویکردمان نیز برای تحقق این مهم علمی سازی باشد که در این زمینه همایش های زیاد علمی برگزار کرده ایم.

   سید عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی ،آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان هم در این جلسه با بیان گزارشی از فعالیت های ستاد اقامه نماز،ستاد حجاب و عفاف،تکریم ارباب رجوع اظهار داشت: قطعا فعالیت ها و برنامه های مختلفی که در این ستادها جنبه عملی به خود گرفته است در راستای اهداف امر به معروف و نهی از منکر است.

   معاون فرهنگی ،آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ورزش را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: بنا بر فرمایش رهبر معظم انقلاب امر به ورزش امر به معروف است بنا براین همه بخش های متولی ورزش از دستگاه حاکمیتی وزارت تا فدراسیون ها،ادارات کل ورزش و جوانان استان ها، هیات های استان ها و باشگاه های ورزشی همه به صورت ذاتی امر به معروف را محقق ساخته اند.

   احمدی در ادامه این بحث تصریح کرد: آنچه اهمیت دارد برای ترویج امر به معروف باید هر دستگاه را متناسب با وظایف ذاتی خود برای تحقق این فرضه منطبق کنیم و در این بین در وزارت ورزش و جوانان تلاش گسترده ای که برای ترویج ورزش صورت می گیرد قطعا امر به معروف است.

   این مقام مسئول در وزارت ورزش و جوانان همچنین مخاطبان وسیع در عرصه ورزش را یک ظرفیت بالا در حوزه اجتماعی برای تحقق امر به معروف و نهی از منکر دانست و تصریح کرد : خوشبختانه از این ظرفیت ها برای حفظ ارزش ها و ترویج معروف استفاده شده است بطوریکه دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه که در شب عاشورا برگزار شد ورزشگاه آزادی تبدیل به یک حسینیه یکصد هزار نفری شد و یکی از ارزش های اسلامی در قالب این ظرفیت به جهان معرفی شد.

   احمدی همچنین حضور با عزت و پرافتخار بانوان ایرانی در عرصه بین المللی را نیز یک امر به معروف و ترویج ارزش های ایرانی و اسلامی به دنیا عنوان کرد.

   در ادامه این جلسه ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و سرمایه وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت تحقق امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان با جامعه مخاطب وسیعی از قشر جوان مواجه است بنابراین شایسته است که برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر با توجه به خواسته ها و رویکرد جوانان متناسب با واقعیت ها برنامه ریزی کنیم.

   فرامرزیان گفت: برنامه ریزی برای تحقق امر به معروف و نهی از منکر باید به نحوی صورت گیرد که موجب ارتقا در جامعه شود و نباید مخاطبان به سمت دیگر و برنامه های امر به معروف و نهی از منکر هم در جهت دیگر باشد که باعث اتلاف منابع و سرمایه ها شود.

   معاون توسعه مدیریت و سرمایه تاکید کرد که وزارت ورزش و جوانان از دستگاه هایی است که دارای مخاطبان بسیار گسترده ای است و برای تحقق امر به معروف و نهی از منکر در این دستگاه، حساسیت ضرورت دارد .

   در این جلسه عباباف مشاور عالی و مدیرکل حراست ، قیومی فرمانده بسیج ، سیروس احمدی مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، خرم مشاور وزیر در امور ایثارگران، حجت الاسلام عباسی مسئول گزینش و دبیر ستاد اقامه نماز، اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها و باشگاه ها، هرمزی معاون مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی، سطوتی مدیرکل امور فرهنگی، زهرا موسوی مدیرکل امور بانوان و دیگر اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت ورزش و جوانان نیز در این جلسه حضور داشتند و بصورت جداگانه به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند .

   در پایان احکام اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت ورزش و جوانان از سوی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر به آنها اهدا شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,025,169
تعداد بازدید امروز : 16,239
تعداد بازدید دیروز : 13,197
آخرین به روزرسانی : 1398/01/02