امروز : جمعه 02 فروردین 1398
   
  • شکوهی به عظمت ورزش ایران با ارزش همدلی

   شکوهی به عظمت ورزش ایران با ارزش همدلی

   بار دیگر تجلی عظمت جامعه ورزش ایران در گردامدن قهرمانان پراوزاه کشور در ضیافت افطاری رئیس جمهور در ششمین شب از ماه مبارک رمضان به منصه ظهور رسید .

   بار دیگر تجلی عظمت جامعه ورزش ایران در گرد آمدن قهرمانان پر آوزاه کشور در ضیافت افطاری رئیس جمهور در ششمین شب از ماه مبارک رمضان به منصه ظهور رسید .
   رئیس دولت تدبیر و امید برای دهمین بار بصورت رسمی ، میزبان قهرمانان و افتخارآفرینان ورزش ایران بود.
   این بار ضیافت افطاری رئیس جمهور به مراسم تجلیل از قهرمانان هم آمیخته شد تا گرد آمدن افتخارآفرینان ورزش ایران در زیر سقف سالن اجلاس سران در شکوه خاصی متجلی شود.
   دو هزار و ١٧١ نَفَر آمار قهرمانان و افتخار افرینان ورزش ایران در سال های ١٣٩٥ و ١٣٩٦ بود . نهایی که در رقابت های قهرمانی جهان ، اسیا ، پارااسیایی جوانان ، رقابت هایی که ویژه ناشنوایان ، نابینایان و بیماران خاص با دلاوری قهرمانی به ارمغان أورده بودند . انها که قلل مرتفع جهان را با نام ایران و پرچم پرافتخار کشور فتح کرده بودند .
   انها که به رتبه ارزشمند إستاد بزرگی و استاد بین المللی شطرنج نائل أمده بودند .
   قهرمانان ارزنده ایران دور همی پرافتخاری را رقم زده بودند ؛ حضور قهرمانانی که مدال های المپیکی ، جهانی و اسیایی انها همچنان بر تارک ورزش ایران می درخشش ، پیشکسوتانی که صفحات تاریخ ورزش ایران به افتخارافرینی انها مزین شده است ؛ جانبازان و معلولانی که عزم و اراده در أنها تبلور یافته و بخشی از افتخارات ورزش ایران به نام انهاست ؛ بانوانی که عظمت بانوی إیرانی را در عرصه ورزش در رویدادهای بین المللی با افتخارافرینی به دنیا نشان دادند؛ مربیانی که سالها کوشش و ممارست در پرورش قهرمانان را در پرونده دارند و حتی گویندگان و مجریانی که راویان بی واسطه ای از لحظه های افتخار برای مردم بودند ؛ همه در کنار هم بار دیگر روزهای افتخار ورزش ایران در رویدادهای مختلف را در اذهان تداعی مَی کرد .
   روزهایی که ورزشکاران إیرانی دلاورانه قهرمان اسیا مَی شدند ؛ در رقابتهای جهانی مدال مَی گرفتند . رویدادهای جانبازان و معلولان را با مدال خوشرنگ به پایان مَی رساندند؛
   روزهای پرافتخار سال های ٩٥ و ٩٦ به وفور یافت مَی شود و جمع پرنشاط قهرمانان این دو سال شب باشکوه ورزش ایران را رقم زد.
   ضیافت افطار رئیس جمهور که امشب با مراسم تجلیل از قهرمانان هم در امیخته شده بود ، فقط یک رسم معمول نبود و به یک دور همی ساده یا گردهم آمدن هر ساله شباهت نداشت و فراتر از یک تجلیل یا تکریم بود .
   امشب را می توان به شب همدلی برای افتخار افرینی تشبیه کرد.شبی که بسیاری از قهرمانانی که در سالن اجلاس سران حضور داشتند قرار است در قالب کاروان ورزشی ایران در بازی های اسیایی و پاراسیایی جاکارتا شرکت کنند .
   امشب عزم ، اراده و انگیزه در چهره قهرمانان کاملا مشخص بود ؛ قهرمانانی که شایسته بهترین ها هستند .
   انها روزها را با تمرینات طاقت فرسا برای افتخارافرینی طَی کرده اند ، کوشش انها ارزشمند است و تجلیل و تکریم حق مسلم انهاست و توجه بیشتر مَی تواند ضامن استمرار در افتخارافرینی ها بأشد.
   شب گذشته همدلی بیش از قبل در دورهمی ورزشکاران نمود داشت ؛ حتی مدیران انها نیز همدل ترند. همدل و همراهی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک را در ضیافت افطاری اقای رئیس جمهور بار دیگر نظاره گر شدیم .
   ناهماهنگی کمیته و وزارت یا همان سازمان تربیت بدنی سابق به سال های چندان دور نمی رسد ، بنابراین همگرایی را قابل ستایش مَی دانیم .
   دوستی دستگاه متولی و نهاد ملی ورزش به سود ورزشکاران است .
   برخی قهرمانان در ده روز گذشته تعامل وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک را در بازدیدهای مشترک انها در اردوهای تیم ملی دیده بودند اما امشب گسترده بیشتری از قهرمانان این تعامل نزدیک را به نظاره نشستند.
   استمرار این تعامل برای تفاخر بسیار زیبنده فرهنگ ورزشی است .
   و البته همراهی برخی وکلای مجلس دهم هم امیدوار کننده است . مجلسی که احکام حمایتی خوبی در قانون برنامه ششم توسعه کشور از جمله اختصاص بیست و هفت صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده داشته ، واقعا مَی تواند باز هم برای ورزشی ها امیدوارکننده تَر ظاهر شود و حضور انها در این مراسم هم چه بسا دلگرمی بیشتر جامعه ورزش را به دنبال دارد.
   حضور هر کدام از مدیران سابق ورزش کشور هم یاداور دوران خدمت انها بود که حس نوستالژی در بین أهالی ورزش بوجود می أورد .
   انچه در مراسم امشب به منصه ظهور رسید یاداور ارزش واقعی ورزش در کشور است .
   ورزش که در بعد همگانی ، سلامت جسمی فرد و جامعه را بدنبال دارد و در ابعاد قهرمانی در پرتو افتخارات ورزشکاران إیرانی نشاط عمومی را به ارمغان مَی اورد و در زمینه حرفه ای حتی مَی تواند با تدبیر منطقی رونق اقتصادی را به همراه داشته بأشد و اگر همه ابعاد پرداختن به ورزش با مرام اخلاقی نیز درامیزد ، جامعه را بدلیل برخورداری از أفراد صالح به جامعه برتر تبدیل مَی کند ؛ پس این مقوله ارزش تمرکز و توجه در نظام را دارد گرد هم آمدن ورزشکاران و افتخار افرینان ورزش ایران ، شب شکوه اقتدار ورزش ایران در سال های گذشته بود و همدلی برای افتخار افرینی در بازی های اسیایی و پاراسیایی جاکارتا .
   شکوه ورزش ایران مستمر باد ....
   علیرضا صدرایی
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,025,495
تعداد بازدید امروز : 16,565
تعداد بازدید دیروز : 13,197
آخرین به روزرسانی : 1398/01/02