امروز : شنبه 04 خرداد 1398
   
  • معاون وزیر ورزش و جوانان در گفت و گو با ایرنا:

   اشتغال مهمترین خواست جوانان از دولت است

   اشتغال مهمترین خواست جوانان از دولت است

   اشتغال مهمترین دغدغه و خواست جوانان از دولت است. دولت نیز خواهان حضور جوانان شایسته در نهادهای مختلف است. ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان گواه این موضوع است و بانک مرکزی باید اعطای تسهیلات اشتغالزایی جوانان را تسهیل کند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمد مهدی تندگویان ضمن اشاره به گفت و گو با جوانان در سفرهای استانی افزود: اشتغال همچنان دغدغه و خواست اصلی جوانان از دولت است.

   وی با اشاره به این اینکه برای دولت امکان استخدام دولتی این تعداد جوان امکان ندارد، گفت: بسیاری از جوانان توقع استخدام دولتی دارند، که این موضوع امکان ندارد.

   معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه امسال دولت به کمک های حمایتی برای جوانان تاکید بسیاری داشته است، گفت: امیدواریم با محقق شدن تعهدات صندوق حمایت امید و صندوق رسالت موضوع اشتغال جوانان تا حدی رفع شود.

   وی اضافه کرد: بر اساس آمار، حدود 40 درصد جوانان در حوزه اشتغال ورود خوبی داشتند، اما باید حمایت مالی از آنها انجام شود، امسال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعهد 12هزار میلیارد تومانی برای اشتغال جوانان داشته است و معاونت جوانان وزارت ورزش نیز 200 میلیارد تومان وام اشتغالزایی داده است.

   تندگویان سختگیری های بانکی برای پرداخت اعتبارات را یکی از مشکلات جوانان کارآفرین عنوان کرد و گفت: بانک ها باید تجدید نظری برای پرداخت تسهیلات برای جوانان انجام دهد.

   وی اضافه کرد: جوانی که می خواهد این گونه تسهیلات را اخذ کند باید اعتبارات، ضمانت نامه ها و پروانه های لازم را داشته باشد که بیشتر جوانان فاقد این موارد هستند.

   بنابراین این گونه موانع سبب شده جوانان نتوانند تسهیلات بگیرند.امیدواریم بانک مرکزی برای تسریع امور در روند اخذ تسهیلات وام های اشتغالزایی برای جوانان وارد شود.

   وی اضافه کرد: اعتبارنامه هایی که از سوی معاونت جوانان صادر می شود، به تنهایی نمی تواند به اشتغال منجر می شود.

   تندگویان با تاکید بر اینکه جوانان همچنان به وضعیت بهتر، امید دارند، گفت: جوانان گله و دغدغه دارند اما همچنان امیدوار دارند.

   معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه دولت تلاش جدی برای افزایش امید در میان جوانان دارد، گفت: بکارگیری جوانان شایسته در پست های مدیریتی یکی دیگر از دلایل افزایش امید در بین جوانان است و اگر جوانان مشاهده کنند در صورت توانایی به مناصب مدیریتی می رسند به آینده امیدوار خواهند شد.

   وی درباره لایحه تفکیک معاونت جوانان از وزارت ورزش و جوانان گفت: کلیت لایحه در کمیسیون تغییر ساختار در مجلس برگشت خورده است و تا مجلس شورای اسلامی این لایحه بر نگرداند دولت امکان انجام کاری را ندارد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,373,861
تعداد بازدید امروز : 7,044
تعداد بازدید دیروز : 16,285
آخرین به روزرسانی : 1398/03/03