امروز : پنجشنبه 02 خرداد 1398
   
  • رییس فدراسیون دانش آموزی: با توجه به گستره عملکردمان می توانیم نقش موثری در حمایت از تولید ملی داشته باشیم

   رییس فدراسیون دانش آموزی: با توجه به گستره عملکردمان می توانیم نقش موثری در حمایت از تولید ملی داشته باشیم

   رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی با بیان اینکه گستره عملکر د این فدراسیون می تواند نقش موثری در حمایت از تولید ملی داشته باشد، گفت: برای اعزام تیم های ملی از تمامی ظرفیت های تولیدکنندگان داخلی استفاده کردیم.

   حسین بابویی، در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در خصوص حمایت از کالای ایرانی اظهار داشت: به محض نامگذاری این سال توسط مقام معظم رهبری و تاکید وزیر ورزش و جوانان و دکتر بطحایی وزیر آموزش و پرورش جلسات مربوطه را برگزار کردیم.
   او ادامه داد: به تمامی هیئت های دانش آموزی و انجمن های ورزشی در سراسر کشور اعلام کردیم که حتما از کالای ایرانی استفاده کنند. با توجه به تولیدی های بسیار خوبی که در سطح کشور داریم حمایت ما منجر به توسعه اقتصاد کشور و کاهش بیکاری و رفع بسیاری از مشکلات خواهد شد.
   رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی افزود: از آنجایی که فدراسیون ما یک فدراسیون تک رشته ای نیست و حدود 30 رشته را تحت پوشش قرار می دهد پایبند بودن به تولیدات داخلی و حمایت فدراسیون دانش آموزی با توجه به گستره عملکردی که دارد می تواند نقش موثری در حمایت از تولید ملی داشته باشد.
   او گفت: ما حتی برای اعزام تیم های ملی نیز برای تجهیز و آماده سازی تیم از تمام ظرفیت های داخل کشور استفاده کردیم.
   حسین بابویی در بخش دیگری از سخنانش به مسابقات کشوری دانش آموزی پرداخت و گفت: این مسابقات هر ساله در 26 مهرماه آغاز می شود که در چند سال اخیر توجه ویژه ای به آن شده و با تمرکز و نظم بیشتری انجام می شود.
   وی ادامه داد: حدود 4 تا 4 میلیون 500 هزار دانش آموز تحت پوشش این رقابت ها در داخل مدارس سراسر کشور قرار می گیرند.
   رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی تصریح کرد: رقابت های المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای منجر به تیم های ورزشی مدرسه در رشته های مختلف ورزشی می شود که این تیم ها در مسابقات منطقه ای شرکت می کنند و منتخبین یا مدارس قهرمان به مسابقات کشوری راه می یابند.
   حسین بابویی بیان کرد: مسابقات دانش آموزی در تیرماه امسال با حضور برگزیدگان مسابقات سطح مدرسه، شهرستان و استان که 14 هزار نفر هستند در 12 رشته ورزشی به میزبانی 6 استان آغاز می شود و تا اواسط شهریور ادامه خواهد داشت.
   او ادامه داد: با توجه به 33 هزار نیروی متخصص و 100 هزار مدرسه در سطح کشور این پتانسیل را داریم که استعدادهای ورزشی را در سطح کشور شناسایی کنیم در حال حاضر ما با فدراسیون کشتی، والیبال و بسکتبال تعاملات بسیار خوبی داریم و به دنبال آن هستیم که با یک برنامه ریزی مشترک از کار موازی جلوگیری کنیم و تلاش کنیم که کار با کیفیت بیشتری را برای دانش آموزان انجام دهیم.
   وی افزود: ما در این راه از حمایت های آموزش پرورش و وزارت ورزش و جوانان برخوردار هستیم و به دنبال آن هستیم که با فدراسیون ها در قالب تفاهم نامه ای که بسته می شود تعامل داشته باشیم.
   رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی اظهار داشت: تیم بسکتبال 3 نفره در 2 تیرماه برای مسابقات بین المللی به کشور صربستان اعزام خواهد شد و امیدواریم که این تیم بتواند با آمادگی زیادی در مسابقات شرکت کند.
   حسین بابویی بیان کرد: المپیک دانش آموزی با حضور تیم کشتی آزاد و فرنگی در مراکش برگزار شد که دانش آموزان ما در هر دو بخش با کسب تقریبا 17 مدال به مقام قهرمانی رسیدند و در مجموع رنکینگ المپیک دانش آموزی رتبه هفتم را فقط با دو رشته ورزشی( کشتی آزاد و فرنگی ) کسب کردیم.
   او گفت: اگر قصد داشته باشیم با رشته های بیشتری در مسابقات المپیک دانش آموزی شرکت کنیم ، باید از قبل زمینه اش را در سطح کشور با برگزاری مسابقات در سطح مدرسه، شهرستان و استان فراهم کنیم. تلاش می کنیم در دوره بعدی مسابقات که 2 سال آینده در چین برگزار خواهد شد با تدارک و برنامه ریزی بهتری شرکت کنیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,349,322
تعداد بازدید امروز : 16,603
تعداد بازدید دیروز : 24,820
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02