امروز : چهارشنبه 22 آبان 1398
   
  • رییس اسبق فدراسیون کشتی:

   ​افتخار می کنم که ورزشکار باستانی بوده ام

   ​افتخار می کنم که ورزشکار باستانی بوده ام

   ​مجتبی جوهری (رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای) به اتفاق سیدعبداله سجادی (نایب رییس فدراسیون) و پیمان گل محمدی (مسوول کمیته آموزش فدراسیون) به دیدار سیدمحمد خادم حقیقت (رییس اسبق فدراسیون کشتی) رفتند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، در این دیدار که صبح روز یکشنیه 6 خردادماه سالجاری صورت گرفت، سیدمحمد خادم با ابراز خرسندی از دیدار مسوولین فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای اطهار داشت: تا قبل از سال 1320 تنها ورزش پر اهمیت ایران باستانی و قبل از پیدایش باشگاه های امروزی زورخانه ها محل تربیت جسم و جان ایرانیان بوده است و باید با افتخار بگویم که من خود از سن 15 سالگی به زورخانه می رفتم و به این ورزش می پرداختم.
   خادم در ادامه افزود: من در خاطرم هست که ورزشکاران باستانی کشورمان از دیرباز متخلق به اخلاق و کردارهای انسانی و معرفت و جوانمردی بوده و حتی نمازشان ترک نمی شد.
   رییس اسبق فدراسیون کشتی ایران بیان داشت: پهلوانان بنام ایران همچون حاج سیدحسن رزاز، حاج محمدصادق بلور فروش، اکبر خراسانی، یزدی بزرگ و دیگر کشتی گیران معاصر همچون پهلوان غلامرضا تختی و عباس زندی که برای کشورمان افتخار آفریدند، از گودهای زورخانه برخاسته و به جایگاه های رفیع اجتماعی دست یافتند.
   خادم حقیقت با اشاره به اینکه باید در اداره ورزش کشور از مدیرانی که پاک هستند بهره برد گفت: مدیران ما در ورزش باید بدون هیچ چشم داشتی خود را خادم مردم و فرزندان مردم را همچون فرزند خود بدانند، و خدای من شاهد است که در طول عمر مدیریتم در فدراسیون کشتی جز این که به فکر خدمت به مردم باشم به چیز دیگری فکر نکردم.
   سیدمحمد خادم در ادامه خطاب به جوهری گفت: در این مسیری که برای خدمت به ورزش زورخانه ای انتخاب کرده اید بدانید که ناملایمتی های بسیاری به سراغتان می آید، ولی باید از این ناراحتی ها نهراسید و با انگیزه و مصمم با نام و یاد خدا به کار خود ادامه دهید و در تمام زمینه ها و تصمیمات خود از یاد هدا غافل نشوید و هیچگاه خداوند را فراموش نکنید و اورا ناظر بر اعمال و رفتار خود بدانید.
   سیدمحمدخادم از روسای اسبق فدراسیونی است که در تمام محافل ورزش از ایشان به نیکی یاد می شود و خدمات ارزنده ایشان را مورد ستایش قرار می دهند و مورد احترام جامعه پهلوانی و کشتی می باشد.
   جوهری نیز در پایان گفت: خداوند را شاکرم که به ما توفیق حضور در محضر استادی را داد که در تمام دوران عمر ارزشمند خود همه هم و غم او خدمت به وطن و اعتلای نام مبارک کشورمان ایران بوده و هنوز در سخنانش ستایشگر افرادی است که به عشق وطن نام خود را در جرگه خدمتگزاران مردم ثبت کرده اند.
   لازم به ذکر است: سید محمد خادم حقیقت متولد ۶ شهریور ۱۳۰۸ در محله درخونگاه تهران است. او کشتی‌گیر، داور کشتی و مدیر ورزشی پیشکسوت ایرانی است که در المپیک رم و قهرمانی کشتی جهان ۱۹۶۱ یوکوهاما قضاوت کرد. خادم حقیقت در قهرمانی جهان یوکوهاما مدیریت تیم ملی کشتی آزاد ایران را برعهده داشت که با نخستین قهرمانی جهان ایران همراه شد. سیدمحمد خادم تا پیش از انقلاب اسلامی ایران در ۳ مرحله (۱۳۴۵–۱۳۴۶، ۱۳۵۱–۱۳۵۴ و ۱۳۵۶–۱۳۵۷) ریاست فدراسیون کشتی ایران را عهده‌دار بود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,186,404
تعداد بازدید امروز : 4,108
تعداد بازدید دیروز : 25,436
آخرین به روزرسانی : 1398/08/21