امروز : سه شنبه 31 اردیبهشت 1398
   
  • بیست و ششمین نمایشگاه قران - غرفه وزارت ورزش و جوانان

   سطوتی : حضور ورزشکاران و پیشکسوتان در نمایشگاه قرآن، انگیزه و محرک جوانان برای انس با قرآن است

   سطوتی : حضور ورزشکاران و پیشکسوتان در نمایشگاه قرآن، انگیزه و محرک جوانان برای انس با قرآن است

   مدیر کل امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان از ورزشکاران و پیشکسوتان ورزشی به عنوان الگوی قابل توجهی از جوانان کشور نام برد و گفت : وقتی علاقمندان به ورزش ببینند ، ورزشکاران ما مانوس با قرآن هستند آنها هم در مسیر فرهنگ قرآنی قرار می گیرند.

   جعفر سطوتی که در غرفه وزارت ورزش و جوانان در بیشت و ششمین نمایشگاه قران حضور یافته بود در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت : موضوع قرآن ، فرهنگ و ترویج قرآن از جمله مقوله های فرهنگی محسوب می شود که از سوی دفاتر فرهنگی ما پیگیری می شود .
   او ادامه داد: مسوولیت اصلی این امر بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد است کما اینکه شما شاهد این هستید که شورای فرهنگ قرآنی شورایی است که با حضور برخی از دستگاه های اجرایی شکل می گیرد و ریاست آن را وزارت ارشاد برعهده دارد.
   او گفت : باید بپذیریم که قرآن از جنس فرهنگی است و باید بخش های فرهنگی درگیر این موضوع شوند و بتوانند مفاهیم قرانی و راهکاری های ترویج فرهنگ قرانی را تبیین کنند، در وزارت ورزش و جوانان مباحث فرهنگی برعهده دفتر فرهنگی گذاشته شده بنابراین ما نیز می بایست نسبت به موضوع ترویح فرهنگ قرانی، امر به معروف و نهی از منکر، ترویج فرهنگ عفاف حجاب، فرهنگ پهلوانی ودیگر مقوله های فرهنگی در جامعه کارکنیم .
   مدیر کل امور فرهنگی وزارت ورزش وجوانان ادامه داد : از سنوات گذشته وبه موازات اینکه وزارت ورزش وجوانان نیز جزو شورای توسعه فرهنگ قرانی بود این وزارتخانه برنامه هایی را برای خود در حوزه قران تعریف کرده است که یکی از آنها برگزاری مسابقات استانی قران کریم در بین جوانان و ورزشکاران است.
   او در ادامه به بحث نمابشگاه قران پرداخت و هدف از حضور در این نمایشگاه را تبیین کرد و افزود : حضور در نمایشگاه قران و مشارکت موثر در نمایشگاه یکی دیگر از راه کارهایی است که ما از آن طریق به دنبال ترویج فرهنگ قرانی در جامعه ورزش و جوانان هستیم.
   سطوتی ادامه داد : ما در بسیاری از اسناد ملی در کشور به عنوان یک دستگاه اجرایی مرتبط با فرهنگ و قران فعالیت داریم، چرا که مسوولیت جوانان بر عهده دستگاه هایی چون وزارت ورزش و جوانان ، آموزش پرورش، وزارت علوم و دستگاه های مرتبط با نسل جوان است.
   وی در بخش دیگری از سخنانش توضیح داد که فرهنگ سازی از دوره نوجوانی شکل می گیرد و ما باید برای ترویج فرهنگ قرانی به دستگاه هایی که با نسل کودک ، نوجوان و جوان در ارتباط هستند بپردازیم که وزارت ورزش و جوانان این کا را انجام داده است.
   مدیر کل امور فرهنگی وزارت ورزش وجوانان افزود : یک سند دیگر به عنوان سند مهم و بالادستی در حوزه فرهنگی و ورزش کشور وجود دارد و آن نظام نامه فرهنگی ورزش کشورکه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است، مصوبات عالی شورای انقلاب فرهنگی نظر به اینکه سه رئیس قوه و دستگاه مهم فرهنگی عضو شورا هستند که از جنس اسناد فرادستی نظام است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و مصوبات آن همچون سیاست های کلی نظام جدی گرفته شود و ما بنا به تکلیف این کار را انجام داده ایم.
   او گفت : وزارت ورزش وجوانان در سال های گذشته هم در نمایشگاه قران حضوری فعال داشته و در ردیف برنامه های قرانی قرار گرفته و ما بازخورد بسیار خوبی از مشارکت در نمایشگاه داشتیم.
   سطوتی در خصوص مخاطبان نمایشگاه گفت: ورزشکاران، جوانان، نونهالان ورزشکار ، پیشکسوتان، مدیران وزارتخانه به بازدید از غرفه قران وزارت ورزش و جوانان مخاطبان غرفه ما بودند وهمین نکته به ما کمک می کند که بتوانیم در جامعه علاوه بر معرفی جامعه وزارت ورزش و جوانان ،دستاوردهای مان را به نمایش بگذاریم.
   وی تاکید کرد : ما موظف هستیم با کمک مسوولان، فرهنگ قرانی را به جوانان، نوجوانان، ورزشکاران و ..... معرفی کنیم و هدف ما که ترویج فرهنگ قران در میان جامعه ورزش وجوانان کشوراست محقق شود. در واقع همه نمایشگاه و دستگاه هایی که حضور دارند یک هدف مشترک دارند و آن هم ترویج فرهنگ قرانی در جامعه است و هردستگاه براساس نوع فعالیتی که دارد در قالب فیلم، کتاب و... آن هدف را دنبال میکند.
   مدیر کل دفتر فرهنگی وزارت ورزش وجوانان در مورد اثر گذاری جامعه ورزش و جوانان در غرفه نمایشگاه قران اظهارداشت: قهرمانان ورزشی و پیشکسوتان به عنوان الگو و چهره محبوب ورزشی در نمایشگاه حضور پیدا می کنند و در جمع مردم قرار می گیرند و همین موضوع یک انگیزه و محرک است، ضمن اینکه جامعه برای پیشکسوتان ورزشی احترام قائل است و اینها به عنوان الگو مطرح هستند وقتی این افراد در جامعه قرانی قرار می گیرند که علاقمند به قران و مانوس با فرهنگ قرانی هستند،انها به عنوان مبلغ مطرح می شوند .
   او توضیح داد :همین که چهره های ورزشی با قران مانوس هستند و خود راملتزم به قران می دانند جامعه مخاطب تاثیر می پذیرند و تشویق می شوند و جذب قران می شوند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,307,797
تعداد بازدید امروز : 21,785
تعداد بازدید دیروز : 17,899
آخرین به روزرسانی : 1398/02/31