امروز : جمعه 29 شهریور 1398
   
  • بیست وششمین نمایشگاه بین المللی قران – غرفه وزارت ورزش وجوانان

   پوریا: وظیفه خودمان می دانیم در فضاهای فرهنگی حضور داشته باشیم / مددی : دین کامل کننده و هدایت گر ورزش است

   پوریا: وظیفه خودمان می دانیم در فضاهای فرهنگی حضور داشته باشیم / مددی : دین کامل کننده و هدایت گر ورزش است

   رییس فدراسیون بدمینتون با پربار خواندن غرفه وزارت ورزش و جوانان گفت: فدراسیون بدمینتون درکنار بحث ورزش قهرمانی مباحث فرهنگی را به طور جدی دنبال می کند.

   محمد رضا پوریا که در غرفه وزارت ورزش وجوانان در بیست وششمین نمایشگاه بین المللی قران حضور یافته بود اظهار داشت : همزمان با برپایی نمایشگاه قران ، اعضا فدراسیون بدمبنتون برخود وظیفه می دانند که در چنین فضاهای فرهنگی حضور پیدا کنند.
   او گفت : بازدیدی که از نمایشگاه داشتم ، خوشبختانه غرفه وزارت ورزش و جوانان از لحاظ حضور ورزشکار و مسوولان نسبت به سایر غرفه ها بسیار پربار تربود ، که این بیانگر اهمیت مقوله توسعه فرهنگ قرانی دربین جامعه مخاطب این وزارتخانه است .
   رییس فدراسیون بدمینتون در بخش دیگری از سخنانش استقبال مردم از این نمایشگاه را بسیار خوب توصیف کرد و توضیح داد که بیست وششمین دوره نمایشگاه قران نسبت به سال گذشته به لحاظ کیفی رشد قابل توجهی داشته است .
   وی در خصوص حضورش در نمایشگاه بین المللی قرآن افزود : با توجه به برنامه ریزی که داشتیم تصمیم گرفتیم اعضا تیم ملی را برای بازدید به نمایشگاه بیاوریم و خوشبختانه وقتی این موضوع را مطرح کردیم بچه ها بااشتیاق ما را همراهی کردند و درحال حاضر کلیه ورزشکاران ملی مان در نمایشگاه حضور دارند .
   پوریا افزود: فدراسیون بدمینتون درکنار بحث ورزش قهرمانی مباحث فرهنگی را به طور جدی دنبال می کند ما کمیته های فرهنگی راداریم که جلساتی را به طور مستمر دراین خصوص برگزار می کنند ضمن اینکه اعضا در کمیته فرهنگی وزارت هم شرکت می کنند تا مطابق برنامه وزارت برنامه های فرهنگی را اجرایی کنیم .
   درادامه فریبا مددی اظهار داشت: چند سال است که از نمایشگاه قران بازدید میکنم هر سال نسبت به سال های قبل تعداد غرفه ها بیشتر می شود و شاهد اشتیاق و انگیزه بیشتر بازدید کنندگان هستم.
   او در ادامه گفت: جامعه ورزش بسیار گسترده است و مردم شاهد موفقیت های بسیاری در بخش بانوان و آقایان در حوزه ورزش هستند و غرفه وزارت ورزش و جوانان در نمایشگاه قران می تواند مستقیما دستاوردها از نظر معنوی ورزشکاران را بیان کند .
   نایب رییس بانوان فدراسیون بدمینتون ادامه داد : همچنین ورزشکاران با حضور در چنین نمایشگاه هایی در درون خود بازنگری درباره مفاهیم گذشت ، قهرمانی و پهلوانی خواهند داشت .
   وی در بخش دیگری از سخنانش دین را کامل کننده و هدایت گر ورزش دانست و گفت : از دیرباز ورزش و مذهب در کشورمان بایکدیگر پیوند داشته و تاثیر بسیارمثبتی بر روی ورزشکاران دارند
   فریبا مددی یکی دیگر از مضامین مذهبی را حجاب عنوان و بیان کرد: حضور ورزشکاران دختر در مسابقات بین المللی در کشورهای دیگر به عنوان سفیران ورزشی که از ایران اعزام می شوند می تواند بر روی ورزشکارن دیگر تاثیر گذار باشد.
   او تصریح کرد :در برخی مسابقات که حضور پیدا می کنیم داوران و ورزشکاران کشورهای دیگر که مسلمان نیستند، از دختران ما خواستند که لباسشان را به آنها بدهند و این رد و بدل لباس و مقنعه بچه ها در مسابقات بسیار خوشحال کننده است و باعث محکم تر شدن دوستی و رابطه آنان با سایر ورزشکاران می شود.ضمن اینکه انها با ارزشهای دینی ما نیز اشنا می شوند .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,122,721
تعداد بازدید امروز : 13,936
تعداد بازدید دیروز : 17,341
آخرین به روزرسانی : 1398/06/29