امروز : پنجشنبه 02 خرداد 1398
   
  • بیست ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن _غرفه وزارت ورزش وجوانان

   گزارشی از حضور تیم ملی بدمینتون در غرفه وزارت ورزش وجوانان

   گزارشی از حضور تیم ملی بدمینتون در غرفه وزارت ورزش وجوانان

   اعضای تیم ملی بدمینتون ، روز گذشته در نمایشگاه قران حضور یافتند و از غرفه وزارت ورزش وجوانان بازدید کردند . آنها در گفت وگوهایشان بر لزوم برپایی این نمایشگاه در مناطق مختلف شهر تهران همچنین سایر شهر ها تاکید داشتند و معتقد بودند چنین فضایی می تواند زمینه توسعه فرهنگ قرآنی را مهیا کند .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، اعضای تیم ملی بدمینتون ، روز گذشته در نمایشگاه قرآن حضور یافتند و از غرفه وزارت ورزش وجوانان بازدید کردند که گزارشی از این حضور را در ادامه می خوانید:
   فریبا مددی نایب رییس بانوان فدراسیون بدمینتون حضور وزارت ورزش و جوانان در این نمایشگاه را بسیار اثر گذار می داند و براین باور است، غرفه وزارت ورزش و جوانان می تواند در ابعاد مختلف از نظر معنوی بر روی ورزشکاران تاثیر گذار باشد .
   او توضیح می دهد که جامعه با دستاوردهای معنوی ورزشکاران اشنا می شوند و با سوالاتی که با ورزشکاران در این غرفه مطرح می کنند از فعالت انها در حوزه ورزش باخبر می شود. دوم اینکه ورزشکاران هم چندساعتی از کارهای روزانه جداشده و در درون مفاهیمی چون گذشت ، قهرمانی و پهلوانی را به نوعی در خود بازنگری می کنند .
   او براین باور است که مذهب ودین می تواند فعالیتهای ورزشی به ویه درحوزه قهرمانی را تکمیل کند و بیان می کند که دین و مذهب ما با پیوندی که در زمینه ورزش دارد می تواند تاثیر بسیارمثبتی بر روی ورزشکاران داشته باشد.
   *علیرضا کرمی که 4 سال است عضو تیم ملی شده براین باور است که برپایی نمایشگاه قران در مناطق مختلف می تواند دسترسی راحت تر مردم را در پی داشته باشد تااقشار مختلف از اثرات مثبت این مکان بهره مند شوند .
   او باوجود اینکه نمایشگاه های سالهای قبل را ندیده ام اما اخبار واطلاعاتش را از طریق فضای مجازی پیگیری می کرده پیشنهاد میکند که برای تبیین مفاهیم قرانی امکانات و زمان بیشتری اختصاص داده شود .
   او می گوید : اساسا قران آرامبخش است و من هنگامی که در رویدادهای ورزشی حضور پیدا می کنم مسابقه خود را با توکل به خدا و توسل به ائمه اغاز می کنم.
   *پریا اسکندری 16 سال دارد و دو سال است که به عضویت تیم ملی بدمینتون در امده ، اوهم نخستین بار است که از نزدیک نمایشگاه قران را می بیند اما بااشتیاق توضیح می دهد که تعریف این نمایشگاه را پیش از این از دوستانش شنیده بود .
   او خود راعلاقمند به مطالعه معرفی می کند و بسیار خوشحال است که دراینجا می تواند کتب دینی، مذهبی و هنری مورد علاقه اش را خریداری کند .
   به گفته این عضو تیم ملی کشورمان ، ارامش قلبی اش در حین مسابقه را با ذکرهایی به دست می اورد که زیر لب زمزمه می کند . چون احساس می کند خداوند او را در شرایط سخت تحت حمایت خود قرار می دهد .
   نسیم صفایی ملی پوش بدمینون هم معتقد است فضای نمایشگاه قران بسیار زیبا است و اثار هنری که در غرفه ها مشاهد کرده بسیار تاثیرگذار است .
   او فکر نمی کرده نمایشگاه قران به این جذابیت باشد و هرکسی با هر عقیده بتواند از این مکان بازدید کرده ، اثار مورد علاقه اش را خریداری کند ودرصوت لزوم با کارشناسان قرانی مذهبی و هنری مشاوره کند .
   صفایی از اینکه توانسته با این نمایشگاه اشنا شود بسیار خوشحال وبسیار امیدوار است که بتواند در سالهای آتی دوباره از این مکان بازدید کند.
   نیما رستم پورملی پوش بدمینتون هم تنوع اثار در این نمایشگاه، تحت تاثیرش قرار داده و امیدوار است با اطلاع رسانی بیشتر زمینه حضور سایر اقشار دراین مکان مهیا شود تا از آثار معنوی قران و آموزه هایش که توسط کارشناسان حاضر بیان می شود بهره مند شوند .
   او می گوید در تمامی مراحل زندگی ام از خداوند کمک می گیرم از قران نیز بسیار اموخته ام و همیشه یادخداوند ، امید به اینده را به من داده است .
   یگانه تفرشی نفر اول تیم ملی نوجوانان و دوبل جوانان هم از اثرات قران در زندگی ورزشی و شخص اش نکاتی را بیان می کند : در هر شرایطی سعی می کنم خداوند را ناظر بر کارهایم بدانم و پس از آن هم به امام علی علیه السلام توسل می کنم .
   نازنین زمانی دختر بدمینتون باز که سال گذشته هم از نمایشگاه بازدید کرده بود استقبال مردم از غرفه وزارتخانه را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: فضای این نمایشگاه با سایر نمایشگاه ها و حتی اماکن فرهنگی دیگرکه در جامعه وجود دارد بسیار متفاوت است.
   او می گوید به لحاظ کمی و کیفی نمایشگاه قران در شرایط بسیار بهتری قرار دارد غرفه های بسیار جدیدی را دیدم وامیدوارم در سالهای آتی شاهد توسعه بیشتر آن باشیم.
   عضو تیم ملی بدمینتون براین باور است که غرفه وزارت ورزش وجوانان و حضور ورزشکاران در این مکان باعث می شود مردم بدانند همه ورزشکاران اعتقادات عمیق مذهبی دارند و در همه مراحل از خداوند کمک می گیرند .
   ثریا آقایی ملی پوش کشورمان هم سه سال پیاپی به نمایشگاه قران آمده و در این باره می گوید : حضور قهرمانان ورزشی در چنین فضاهایی بیانگر این است که ورزشکاران با تاسی از آیات و کلام خدا برای اهتزاز پرچم ایران عزیز به مصاف حریفان شان می روند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,349,024
تعداد بازدید امروز : 16,305
تعداد بازدید دیروز : 24,820
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02