امروز : جمعه 29 شهریور 1398
   
  • دکتر سلطانی فر در بازدید از غرفه وزارت ورزش و جوانان در نمایشگاه قرآن:

   ورزشکاران ایرانی جنبه های مختلف معنویت را در فعالیتهای ورزشی و اجتماعی شان دخالت می دهند

   ورزشکاران ایرانی جنبه های مختلف معنویت را در فعالیتهای ورزشی و اجتماعی شان دخالت می دهند

   وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه از دیرباز ارزشهایی چون فتوت، جوانمردی گذشت، مردم دوستی، عشق به خداوند از خصایل ورزشکارانمان بوده و هم اکنون هم هست، اظهار داشت : واقعیت این است که همه ورزشکاران کشورمان جنبه های مختلف معنویت را در فعالیتهای ورزشی و اجتماعی شان دخالت می دهند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،دکتر مسعود سلطانی فر عصر امروز با حضور در غرفه ورزش و جوانان که در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن دایر است ،این دوره از نمایشگاه را نسبت به سالهای قبل متنوع تر و پر جاذبه تر توصیف کرد.

   او گفت: فکر می کنم مجموعه ی فعالیتهای قرآنی که درسراسر کشور انجام می شود،باید باعث انس و الفت بیشتر مردم با مفاهیم و آموزهای قرآنی شود.

   دکتر سلطانی فر با تاکید بر این موضوع که در این حوزه باید فعالیتها مورد ارزیابی قراربگیرند، افزود: هر گاه در بررسی های مان متوجه شدیم این اقدامات فرهنگی در حال انجام، از جمله برگزاری نمایشگاه قران ، توانسته باعث انس و الفت بیشتر مردم با مفاهیم قرآنی در زندگی شخصی و اجتماعی شان شود، موفق عمل کرده ایم.

   وی در بخش دیگری از سخنانش توضیحاتی را پیرامون اهمیت بهره گیری از اثرات مثبت تفسیر قرآن ارایه کرد و افزود: متاسفانه در سالهای اخیر کمتر به بحث ترویج و گسترش تفسیر قرآن پرداخته شده است . اگر در حوزه ترویج فرهنگ قرآنی بیشتر به این موارد بپردازیم در واقع عملکرد موفق تری داشته ایم.

   او همچنین ارتقاء ،القاء، تبلیغ ، آموزش قرآن و مفاهیم قرآنی را مورد توجه قرار داد و گفت : اینکه از طریق نرم افزارها و آثار فرهنگی مختلف با مردم ارتباط برقرار کنیم ، بسیار خوب است و خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده ، اما اینکه این روشها تا چه حد توانسته باعث اصلاح جامعه شود از جمله مواردی است که باید در آینده مورد ارزیابی قرار بگیرد.

   وزیر ورزش و جوانان در خصوص اثر گذاری ورزش و آموزهای قرآنی در جامعه نیز گفت: اینکه در مفاهیم قرآنی ارزش های متفاوتی نهفته است که ورزش ورزشکاران و عرصه ورزش را می تواند به شدت متأثر کند موضوعی مهم و قابل توجه است، اما اینکه این انتقال، القا و تعمیق ارزش ها چگونه و با چه ابزاری انجام شود هم بسیار مهم است .

   دکتر سلطانی فر ادامه داد: ورزش ارزانترین و مهمترین ابزار برای اوقات فراغت مردم و سالم‌سازی جامعه به لحاظ جسمی و روحی است. یکی از مهمترین ارزشها و تاثیراتی که قرآن کریم در فرد و جامعه دارد این است که آنها را به سمت اصلاح سوق می دهد ،بنابراین هر دو عرصه یک هدف مشترک دارند .

   وی توضیح داد: اینکه این انتقال ارزشهای قرآنی در ورزش به چه شکل انجام شود باید مورد بررسی قرار بگیرد.از گذشته ارزشهایی چون فتوت، جوانمردی، گذشت، مردم دوستی و عشق به خداوند در وجود همه ورزشکاران مان بوده و من فکر می کنم هم اکنون هم وجود دارد و همه ورزشکاران آن جنبه معنوی را در فعالیتهای شان دخالت می دهند.

   وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: به هرحال قرآن نور هدایت است و اگر با قرآن ظاهری برخورد نکنیم و ابزار و امکانات و روش رسوخ آموزه های قرآنی را در زندگی اجتماعی مان یاد بگیریم و تعلیم بدهیم و مردم آنطور که شایسته است یاد بگیرند ٬قطعا قرآن بهترین راهنما و در حقیقت نور است و این راه بهترین مسیر برای اصلاح زندگی شخصی و اجتماعی مان است .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,123,094
تعداد بازدید امروز : 14,309
تعداد بازدید دیروز : 17,341
آخرین به روزرسانی : 1398/06/29