امروز : پنجشنبه 02 خرداد 1398
   
  • برنامه های هفته فرهنگ پهلوانی سال 97 اعلام شد

   برنامه های هفته فرهنگ پهلوانی سال 97 اعلام شد

   ​برنامه های هفته فرهنگ پهلوانی از سوی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای به عنوان دبیرخانه دائمی ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی اعلام شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زخانه ای روز شمار و برنامه های هفته فرهنگ پهلوانی در تیرماه 1397 اعلام شد تا نکوداشت 17 شوال (روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای) در سراسر کشور با سالهای گذشته متفاوت برگزار شود.
   بر این اساس روز 17 شوال با عنوان هفته فرهنگ پهلوانی برگزار و هر روز آن به تفکیک برای اصحاب رسانه، فرهنگ و هنر، مربیان، داوران، ورزشکاران، تماشاگران، مدیران و پیشکسوتان و خیرین اختصاص دارد که در این روزها برنامه هایی در سطح استانها و ملی تدارک دیده شده است.
   روز اول هفته فرهنگ پهلوانی امسال دوشنبه 4 تیرماه سالجاری (11 شوال) است که روز فرهنگ پهلوانی؛ مدیران (امیدآفرینی و توکل بر خدا) نام گرفته است و در این روز در استانها دیدار اعضای ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی استان با نمایندگان محترم ولی فقیه و امامان جمعه مراکز استان­ها (رییس شورای فرهنگ عمومی استان­ها)/ دیدار اعضای ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی استان با استانداران محترم (نایب رییس شورای فرهنگ عمومی استان­ها)... و در سطح ملی انعکاس رادیویی و تلویزیونی پیام مقام عالی وزارت ورزش و جوانان به مناسبت آغاز هفته فرهنگ پهلوانی در نظر گرفته شده است.
   روز دوم آن هفته سه شنبه 5 تیرماه سالجاری (12 شوال) است که روز فرهنگ پهلوانی؛ داوران (انصاف و عدالت) نام گرفته است که در استانها دیدار با داوران اخلاقمدار رشته های ورزشی استان و در سطح ملی دیدار اعضای ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی با مراجع عظام تقلید و علما برگزار می گردد.
   چهارشنبه 6 تیر ماه سالجاری (13 شوال) سومین روز این هفته است که روز فرهنگ پهلوانی؛ پیشکسوتان و خیرین (خیرخواهی و احسان) نام دارد که در استانها برگزاری گلریزان سراسری به نفع تکریم خانواده­های محرومان و ایتام و تجلیل از پیشکسوتان و خیرین و در سطح ملی اختصاص گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما پس از خبر ساعت 22 و 30 به ارائه راهکارهای ترویج فرهنگ پهلوانی در جامعه با حضور یکی از مسوولین وزارت ورزش و جوانان یا ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی کشور برگزار می گردد.
   چهارمین روز هفته فرهنگ پهلوانی که پنجشنبه 7تیرماه سالجاری (14 شوال) است. این روز، روز فرهنگ پهلوانی؛ ورزشکاران (ایثار و فداکاری) نام گرفته است که در استانها تجدید میثاق با شهیدان (در گلزار شهدای شهرهای مختلف) / دیدار با ایثارگران و جانبازان و خانواده شهیدان شاخص ورزشکار و در سطح ملی نیز اختتامیه مسابقات قرآن، اذان و نماز جامعه پهلوانی و زورخانه ای کشور در نظر گرفته شده است.
   برای جمعه 8 تیرماه سالجاری (15 شوال) نیز عنوان روز فرهنگ پهلوانی؛ تماشاگران (ادب و احترام) برای این روز انتخاب شده است که در استانها برگزاری مراسم استانی گرامی­داشت روز فرهنگ پهلوانی تجلیل از مروجین فرهنگ پهلوانی رشته های ورزشی و اصناف مختلف در مراکز استانها همراه با حضور جامعه ورزش استان به همراه خانواده ها در این مراسم و پخش زنده تلویزیونی و در سطح ملی حضور یکی از مسوولین وزارت ورزش ورزش یا ستاد ترویج فرهنگ پهلوانی به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه تهران و پیاده روی خانوادگی و کوه گشت جامعه ورزش کشور به مناسبت این روز با همکاری فدراسیون ورزش های همگانی و دیگر رشته های ورزشی ، روز فرهنگ پهلوانی گرامی داشته می شود.
   16شوال (شنبه 9 تیر ماه سالجاری)، روز فرهنگ پهلوانی؛ مربیان (دانش و معرفت) نام گرفته شده است که در آن روز نشست­ مربیان استان برای ارایه راهکارهای ترویج فرهنگ پهلوانی و اخلاق جوانمردی در رشته های ورزشی، در سطح ملی مسابقات چند جانبه جام سیدحسن رزاز برگزار خواهد شد.
   در آخرین روز از ایام هفته فرهنگ پهلوانی که یکشنبه مورخ 10 تیر ماه 1397 (17 شوال) است این روز به عنوان روز فرهنگ پهلوانی؛ رسانه، فرهنگ و هنر (صداقت و راستی) انتخاب شده است که برنامه هایی اعم از حضور رسانه­ای ستاد استانی در یکی از برنامه های فرهنگی یا ورزرشی شبکه های استانی جهت ارائه گزارش عملکرد برنامه های برگزار شده و هم­اندیشی اهالی رسانه، فرهنگ و هنر برای ترویج فرهنگ پهلوانی در این رابطه در استانها و برگزاری آیین گرامی­داشت روز ملی فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای در سطح ملی تدارک دیده شده است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 21,349,008
تعداد بازدید امروز : 16,289
تعداد بازدید دیروز : 24,820
آخرین به روزرسانی : 1398/03/02