امروز : پنجشنبه 27 تیر 1398
   
  • به مناسبت هفته فرهنگ پهلوانی

   ​پهلوان دانشگاه های کشور انتخاب می شود

   ​پهلوان دانشگاه های کشور انتخاب می شود

   ​ نشست مشترک مجتبی جوهری (رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای) و کمال جوانمرد (سرپرست اداره کل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد) برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، در این نشست که ظهر روز یکشنبه 20 خرداد ماه در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، مصطفی مرادی فر (دبیر فدراسیون) و محمد جعفرپور (رییس کمیته داوران زورخانه ای فدراسیون) جوهری را همراهی می کردند.
   بر همین اساس مجتبی جوهری در این نشست اظهار داشت: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی دارای پتانسیل بسیار بالا و قوی در ورزش است که می بایست از آن به نفع ارتقاء سطح علمی ورزش پهلوانی و زورخانه ای به عنوان ورزش ملی و ایرانی استفاده شود.
   جوهری در ادامه افزود: امییدواریم با تعامل خوبی که بین مسوولین دانشگاه و فدراسیون برقرار است، بسترهای لازم جهت آموزش این رشته ورزشی به دانشجویان و کارکنان دانشگاه و توسعه زیرساخت ها های نرم افزاری و سخت افزاری و احداث زورخانه در مراکز دانشگاه آزاد فراهم گردد.
   کمال جوانمرد نیز در سخنانی بیان داشت: در ورزش کشور سه بعد همگانی، قهرمانی و حرفه ای مد نظر است که باید به غیر از این سه بعد نگاه ویژه ای به بحث ورزش پهلوانی و زورخانه ای که از ورزش های اصیل و تاریخی ایران زمین است داشته باشیم.
   سرپرست اداره کل ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه افزود: اگر ورزش را کالبد شور و نشاط اجتماعی محسوب کنیم فرهنگ پهلوانی که از ورزش زورخانه ای برخاسته است روح این کالبد است.
   جوانمرد با بیان اینکه فرهنگ پهلوانی حلقه گمشده اقشار مختلف جامعه است، گفت: ما آماده ایم که این ورزش را که توسعه آن در میان جوانان از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است را بیش از پیش رونق دهیم و در پمپاژ روح معنویت به جامعه بکوشیم.
   جوانمرد با اشاره به شعار سال 1397 که حمایت از کالای ایرانی در آن مطرح است، عنوان کرد: ورزش پهلوانی و زورخانه ای از بهترین کالاهای فرهنگی ایران است که می توان با عزم ملی به عرضه این محصول ایرانی در دانشگاه ها به عنوان بهترین و علمی ترین جایگاه های جامعه، اقدام های ارزشمندی را داشته باشیم.
   جوانمرد با اشاره به برگزاری 4 دوره از رقابتهای پهلوانی و زورخانه ای و احداث زورخانه در مراکز دانشگاه آزاد عنوان داشت: این دانشگاه در نظر دارد به مناسبت هفته فرهنگ پهلوانی سالجاری رقابتهای هنرهای فردی و کشتی پهلوانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی را برگزار و سرانجام پهلوان دانشگاه های کشور را برای نخستین بارمعرفی نموده و در مراسمی ویژه با حضور مسوولین بلند پایه دانشگاه آزاد و وزارت علوم بازویند پهلوانی را بر بازوی نفر منتخب ببندد.
   جوانمرد در پایان نیز از راه اندازی گودهای روباز در پردیس های دانشگاهی خبر داد و از ایشان توسط رییس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای با اهدای شال مروج فرهنگ پهلوانی و نماد ورزش زورخانه ای تجلیل به عمل آمد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,652,708
تعداد بازدید امروز : 1,569
تعداد بازدید دیروز : 26,866
آخرین به روزرسانی : 1398/04/26