امروز : پنجشنبه 27 تیر 1398
   
  • معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مجمع فدراسیون سوارکاری:

   اعزام های وزارت ورزش و جوانان از دوره های قبل کمتر است و با هدف صورت می گیرد / حضور برخی نماینده ها در جام جهانی به سود ورزش است

   اعزام های وزارت ورزش و جوانان از دوره های قبل کمتر است و با هدف صورت می گیرد / حضور برخی نماینده ها در جام جهانی به سود ورزش است

   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه تعداد مدیرانی که از وزارت ورزش وجوانان به جام جهانی اعزام می شوند به نسبت دوره های گذشته کمتر است تاکید کرد: اعزام ها با هدف صورت می گیرد و هیچ کس در روسیه توریست نیست .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، محمدرضا داورزنی در حاشیه مجمع انتخابات فدراسیون سوارکاری در جمع خبرنگاران گفت :در طول اعزام‌های گذشته و در جام جهانی تعداد همراهان از وزارت ورزش کمترین تعداد است. هماهنگ شده یک بازی دکتر سلطانی‌فر در ورزشگاه باشند، یک بازی من و یک بازی هم دوستان دیگر. آقای عباباف مدیرکل حراست و رغبتی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان در آنجا حضور پیدا می‌کنند که آنها هم به عنوان توریست نیستند و می‌توانند به ما کمک کنند و وظیفه دارند در مسابقه‌ها حضور داشته باشند که این موضوع می‌تواند در روند برنامه‌ریزی ما و فدراسیون فوتبال کمک‌رسان باشد. از طرفی مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس هم که در رتبه بندی برتر شده است به نمایندگی از مدیران کل استان‌های ما اعزام می‌شوند.

   داورزنی ادامه داد: در استان ها تلاش‌های زیادی صورت می‌گیرد تا برنامه‌ها به بهترین شکل پیاده شود و مدیرکل استان فارس به عنوان مدیری که عملکرد بسیار خوبی داشته به نمایندگی از سایر استان‌ها در این سفر حضور خواهد داشت که البته قطعی نشده اما تصمیم گرفته شده بود این موضوع انجام شود. دیگر کس دیگری نداریم و از سایت اطلاع‌رسانی وزارتخانه نیز دو خبرنگار اعزام می‌شوند. پس از مجموع وزارتخانه دو نفر در بخش اطلاع‌رسانی و تعدادی دیگری که خدمت شما عرض کردم از بین مدیران اعزام می‌شوند.

   وی افزود: رویداد جام جهانی یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان است که تعداد زیادی از مقامات بلندپایه کشورهای مختلف در آن حضور پیدا می‌کنند. چه اشکالی دارد که مقام‌های مختلف و افرادی که در مسند قانون‌گذاری هستند در این رویداد حاضر شوند. طبق اطلاعی که دارم فکر نمی‌کنم بیشتر از سه چهار نفر از نمایندگان مجلس به روسیه بروند.

   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران که نتیجه اعزام نمایندگان را مطرح کرد توضیح داد: اگر بگوییم سه یا چهار نماینده نفری ۱۵ -۲۰ میلیون هزینه کنند جمع آن حداکثر ۱۰۰ میلیون هزینه می‌شود. نمی‌خواهم بگویم ۱۰۰میلیون کم است اما در ورزشی که میلیاردی هزینه می‌کنیم، دستمزد می‌دهیم، هزینه اردو می‌کنیم که تیم ها بتوانند نتایج خوبی بگیرند، حال برای افرادی که در مسند تصمیم‌گیری، توسعه زیرساخت‌های ورزش نقش مهمی دارند در اعزام‌شان این همه هیجان ایجاد شود فکر می‌کنیم باید یک مقدار بازنگری در دیدگاه‌مان داشته باشیم. در فرآیند کلی هزینه‌هایی که برای فوتبال کشورمان انجام می‌دهیم در بخشی که ویترین فوتبال کشور است و مردم باید خیلی شاد باشند که تیم‌شان قدرتمندانه در این رقابت‌ها حاضر می‌شود طبیعی است. تعدادی از نفراتی که می‌توانند کمک به فوتبال ایران کنند و در آینده فوتبال نقش داشته باشند حضورشان می‌تواند خوب باشد.

   داورزنی در خصوص مسائل مربوط به کشتی و همچنین درباره دیدار رسول خادم رییس فدراسیون کشتی با وزیر ورزش و جوانان و اینکه آیا سوء تفاهمات پیش آمده حل شده است یا خیر گفت: من تعجب می‌کنم از برخی مباحثی که مطرح می‌شود. هیچ سوء تفاهم و اختلافی میان وزارت ورزش و فدراسیون کشتی نیست و هیچ زاویه‌ای با هم نداریم. دوستان فدراسیون در حال فعالیت هستند و وزارت ورزش نیز بسیار سفت و سخت و با تمام توان از فدراسیون کشتی حمایت می‌کند. طبیعی است روسای فدراسیون‌ها با مقام عالی وزارت دیدار داشته باشند و درخواست‌ها و مشکلات خود را مطرح کنند.

   محمدرضا داورزنی در پاسخ به سوالی در مورد علت رد صلاحیت یکی از کاندیداها در حالی که قصد داشت در مجمع حضور پیدا کند گفت:‌ این موضوع کم‌لطفی است. روز گذشته اعلام شد کمیسیون مربوطه که صلاحیت کاندیداها را بررسی می‌کرد اعلام کرده او نمی‌تواند در انتخابات شرکت کند که دیروز به وی اعلام شد و امروز نیز کتبا این موضوع به اطلاع وی اعلام شد. وی یکی از پرورش دهندگان خوب اسب است که برای او احترام قائلیم اما مسئول بررسی صلاحیت‌ها ما نیستم و نمی‌توانیم در کارشان دخالت کنیم.

   معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص اتفاقات باشگاه پرسپولیس هم إظهار داشت : علاقه‌مندانی از باشگاه پرسپولیس نزد گرشاسبی آمدند. یک احساسی پیش آمده بود که وزارت ورزش به یکی از این تیم‌ها توجه می‌کند و فضا را برای فعالیت آن تیم باز گذاشته است. نشست دو ساعته‌ای را با حضور علاقه‌مندان و گرشاسبی برگزار کردیم. یک مقداری هم می‌خواستند درباره اسپانسرها شفاف‌سازی شود با توجه به اینکه اپراتورها می‌توانند به صورت شفاف دریافتی پرداختی خود را به باشگاه‌ها اعلام کنند، قرار شد گرشاسبی این موضوع را به صورت شفاف در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد چرا که این علاقه‌مندان هستند که بار اصلی باشگاه را به دوش می‌کشند. درست است که برخی شرکت‌ها نیز از فضای تبلیغاتی استفاده و حمایت‌های مالی داشتند. یک مقداری در میزان قراردادها و پرداخت‌ها سوال داشتند که خیلی راحت با هم صحبت کردیم و قرار شد مدیران هر دو باشگاه میزان دریافتی‌ها و پرداختی‌ها و همچنین دریافت‌هایشان را از اپراتورها، تبلیغات محیطی، بلیت فروشی و... به صورت شفاف در اختیار علاقه‌مندان قرار دهند.

   داورزنی نحوه اماده سازی تیم ملی فوتبال را با اشاره به انچه در توان وزارت ورزش و جوانان بوده خوب توصیف کرد و در قبال عدم انجام بازی ایران - یونان گفت : عدم برگزاری این بازی از اختیار ما خارج بود .
   وی گفت :بازی تدارکاتی با مسئولیت فدراسیون فوتبال است و ما نباید انجام دهیم. ۱۲ بازی تدارکاتی انجام شد و فقط یک بازی با یونان لغو شد که آن هم به خاطر مشکلات سیاسی آن‌ها این درخواست را داشتند که بازی در جای دیگر برگزار شود که مورد قبول واقع نشد. بعد دوستان فدراسیون تلاش کردند تیم دیگری جایگزین کنند که موفق نشدند اما اینکه بگویند تیم بدون بازی تدارکاتی به جام جهانی رفته کم لطفی است. تیم‌های رقیب ۶ تا ۷ بازی تدارکاتی داشتند اما ما ۱۰ بازی تدارکاتی داشتیم. از سوی دیگر فدراسیون فوتبال هرآنچه در توان داشت برای تهیه کمپ بسیار خوب تدارک دید. تلاش وزارت ورزش این بوده در کنار فدراسیون فوتبال باشد و هرآنچه فدراسیون از وزارت خواسته حمایت کرده‌ایم و وزارت ورزش تمام قد در کنار فدراسیون بوده است. ما به دنبال تنویر افکار عمومی هستیم چرا که مردم سوال می‌کردند چون بازی با یونان لغو شده آیا تمام بازی‌های ما لغو شده؟ آقای کی‌روش همیشه دنبال شرایط مطلوب‌تری است و تلاش فدراسیون این بوده که این شرایط را فراهم کند. وزارت هم تلاشش این بوده که از فدراسیون تمام قد حمایت کند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,652,448
تعداد بازدید امروز : 1,309
تعداد بازدید دیروز : 26,866
آخرین به روزرسانی : 1398/04/26