امروز : شنبه 04 اسفند 1397
   
  • یادداشت عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان

   جام جهانی ٢٠١٨؛ امیدها و انتظارات

   جام جهانی ٢٠١٨؛ امیدها و انتظارات

   معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، یادداشتی در یادداشتی نوشت:به توان فنی و غیرت و تعصب یوزهای ایرانی در جام جهانی روسیه در ارائه بهترین نمایش فوتبال امید داریم و اطمینان داریم که می توانیم منتظر شنیدن خبرهای خوب از روسیه نیز باشیم.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، متن این یادداشت به شرح زیر است:

   سوت آغاز جام جهانی فوتبال به عنوان پربیننده ترین رویداد ورزشی جهان یکبار دیگر به صدا درآمد تا مشتاقان و علاقمندان به دنیای توپ گرد و مستطیل سبز با تماشای دیدار افتتاحیه این مسابقات در مسکو بین تیم های کشور میزبان و عربستان سعودی، این جشنواره بزرگ را طی یک ماه آینده به نظاره بنشینند و از زیبایی های جذاب رقابت بین برترین تیم های فوتبال جهان لذت ببرند.
   جاذبه های فراوان جام جهانی فوتبال و انعکاس گسترده رسانه ای آن به گونه ای است که در طول روزهای برگزاری این رویداد، سایر رویدادهای مهم جهان در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی،فرهنگی و حتی ورزشی تحت الشعاع قرار گرفته و می تواند افکار عمومی مردم در سراسر جهان فارغ از رنگ و نژاد و مذهب را با خود همراه ساخته و در طول روزهای برگزاری این رویداد، به جهت ایجاد یک فضای رقابتی مملو از هیجان و نشاط، شرایط متفاوتی را به لحاظ فردی و اجتماعی برای آنان رقم بزند.
   و اما چند نکته در باره حضور ایران در جام جهانی بیست و یکم؛
   نکته اول؛ تیم ملی فوتبال ایران در این جام جهانی شرایط کاملا متفاوتی را نسبت به دوره های قبلی داشت که برخی تفاوت ها عبارتند از:
   - کسب نتایج درخشان و فاصله قابل توجه با رقبای آسیایی در رقابت های مقدماتی برای نخستین بار
   - راهیابی مقتدرانه و بدون اما و اگر فوتبال ایران به عنوان تیم نخست آسیا و اولین تیم راه یافته به جام جهانی ٢٠١٨
   - صعود به مرحله نهائی جام جهانی در دو دوره متوالی برای نخستین بار در تاریخ حضورهای ایران در این مسابقات
   - آرامش خاطر و دوری از استرس و نگرانی در تیم ملی و به تبع آن در علاقمندان و تماشاگران به جهت کسب امتیاز های لازم از ابتدا تا انتهای رقابت های مقدماتی
   نکته دوم؛ راهیابی فوتبال ایران به جام جهانی موجی از نشاط و امید، هیجان، و شور و شعف را در جان مردم خسته از مشکلات و تنگناهای زندگی ایجاد کرد و شادابی و طراوت را به روح جامعه دمید.
   نکته سوم؛ حضور هرچه موفق تَر تیم ملی فوتبال در جام جهانی ٢٠١٨ نیازمند حمایت همه جانبه از سوی مردم، رسانه ها، دولت و نهادهای متولی ورزش و فوتبال بود که این مهم نیز نسبت به گذشته با شرایط بسیار بهتری انجام شد و ملی پوشان فوتبال در فضای روانی توام با آرامش و رضایت به این مسابقات بدرقه شدند.
   نکته چهارم؛ انتظار مردم از تیم ملی فوتبال برای کسب نتیجه در جام جهانی ٢٠١٨ انتظاری معقول و واقع بینانه است. چرا که شرایط و موقعیت تیم های حاضر در گروه ایران را بخوبی می شناسند و می دانند که در میدان رقابت فوتبال باید بدون رویاپردازی و منطبق با واقعیت ومنطق خاص فوتبال حاضر شد و انتظار نتیجه داشت.
   و نکته پنجم؛ امیدواری به ارائه بازی های درخشان از سوی سرداران فوتبال ایران در آوردگاه جام جهانی روسیه است. هر چند که قرار گرفتن در گروهی که قهرمانان جهان، اروپا، و آفریقا در آن حضور دارند و رویارویی با این سه تیم برتر با دشواری های خاص خود همراه خواهد بود، اما بازیکنان و کادرفنی ما نیز آن چنان که در دیدارهای مقدماتی و تدارکاتی جام جهانی روسیه و پیش از آن در مسابقات جام جهانی برزیل و در مقابل تیمی چون آرژانتین با تمام ستارگانش به نمایش گذاشتند تیمی دست و پا بسته و از پیش باخته نبوده و می توانند تهدیدی جدی برای هرسه تیم حاضر در گروه خود باشند و با ارائه یک فوتبال حساب شده و منطقی حتی بتوانند برای نخستین بار شانس صعود به دور دوم مسابقات را داشته باشند.
   ما به توان فنی و غیرت و تعصب یوزهای ایرانی در جام جهانی روسیه در ارائه بهترین نمایش فوتبال امید داریم و اطمینان داریم که می توانیم منتظر شنیدن خبرهای خوب از روسیه نیز باشیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,100,308
تعداد بازدید امروز : 8,377
تعداد بازدید دیروز : 18,325
آخرین به روزرسانی : 1397/12/04