امروز : شنبه 04 اسفند 1397
   
  • معاون ساماندهی امور جوانان از وزارت ورزش و جوانان تشریح کرد

   طرح دوباره لایحه تفکیک معاونت جوانان از وزارت ورزش درمجلس

   طرح دوباره لایحه تفکیک معاونت جوانان از وزارت ورزش درمجلس

   معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از مطرح شدن دوباره لایحه "تفکیک معاونت جوانان از وزارت ورزش" در نیمه تیرماه در صحن مجلس خبر داد.


   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمدمهدی تندگویان در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تشریح آخرین وضعیت لایحه تفکیک معاونت جوانان از وزارت ورزش و جوانان گفت: براساس آخرین تصمیم مجلس شورای اسلامی لایحه تفکیک سه وزارت خانه صنعت و معدن، وزارت راه و شهرسازی و وزارت ورزش و جوانان در کمیسیون تغییر ساختار رأی نیاورده، البته مشکل رأی نیاوردن این لایحه، وزارت ورزش و جوانان نبوده است.
   وی با اشاره به پیگیری دولت برای مطرح شدن دوباره این لایحه در مجلس افزود: دولت باید مطرح شدن مجدد دوباره موضوع لایحه تفکیک را پیگیری می‌کرد تا موضوع به صحن بیاید که این کار را انجام داده و مکاتبه آن نیز انجام شده است.
   معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به آخرین اقدامات و پیگیری‌های معاونت ساماندهی جوانان درباره این لایحه اظهار کرد: بر اساس آخرین پیگیری که انجام دادم، گفته شده است که در نیمه تیر ماه این لایحه بار دیگر به صحن می‌آید و مطرح می‌شود و این بار نیز سرانجام لایحه به این بستگی دارد که نمایندگان چه طور به آن رای بدهند.
   تندگویان در ادامه تصریح کرد: بعد از این که این لایحه در کمیسیون تغییر ساختار رد شد، اگر دولت آن را پیگیری نمی‌کرد این لایحه به بایگانی مجلس می‌رفت و از دستور خارج می‌شد. با توجه به نامه‌ای که معاونت پارلمانی دولت به مجلس زد و تاکید دولت روی این لایحه، مجلس موظف است که لایحه را دوباره به صحن بیاورد. اگر نمایندگان با کلیات این لایحه موافقت کنند و وارد جزییات شوند بحث جوانان هم دوباره مطرح می‌شود، اما اگر بار دیگر کلیات رد شود ما هم از دستور مجلس خارج می شویم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,101,761
تعداد بازدید امروز : 9,830
تعداد بازدید دیروز : 18,325
آخرین به روزرسانی : 1397/12/04