امروز : شنبه 03 فروردین 1398
   
  • پنجعلی: اسپانیا تیم قدری است اما پتانسیل بازیکنان تیم ملی ما بسیار بالاست

   پنجعلی: اسپانیا تیم قدری است اما پتانسیل بازیکنان تیم ملی ما بسیار بالاست

   بازیکن اسبق تیم ملی فوتبا ل کشورمان با آرزوی موفقیت برای فوتبالیستهای ایران در روسیه گفت: نمی توان از میزان قدرتمندی حریف چشم پوشی کرد اما بچه های ما توان مبارزه و حضور قدرتمندانه در مقابل اسپانیا را دارند .

   به بهانه نزدیک شدن به تاریخ بازی دوم ایران در جام جهانی 2018 روسیه ، به سراغ پیشکسوتان فوتبال ایران رفتیم و نظرشان را جویا شدیم. سید محمد پنجعلی فوتبالیست بازنشسته تیم ملی کشورمان در این خصوص به پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: اسپانیا تیم قدری است اما پتانسیل بازیکنان تیم ملی ما بسیار بالاست.
   مربی کهنه کار فوتبال کشورمان با بیان اینکه فوتبال گاهی غیر قابل پیش بینی می شود گفت: نمی توان از میزان قدرتمندی حریف چشم پوشی کرد اما بچه های ما توان مبارزه و حضور قدرتمندانه در مقابل اسپانیا را دارند و من بسیار امیدوارم که با کسب یک امتیاز از این بازی بتوانیم به مرحله بعدی صعود کنیم.
   سید محمد پنجعلی حضور تیم ملی فوتبال در مسابقات جام جهانی را نقطعه عطف راه آینده فوتبال کشورمان دانست و گفت: از هم اکنون باید برای بهبود و توسعه زیر ساخت های فوتبال کشور تلاش کنیم و سعی کنیم راه کارهای توسعه فوتبال در کشورهای موفق را بومی سازی کرده و در کشورمان اجرا کنیم.
   وی با اشاره به اینکه در نقاط مختلف جهان فوتبال توسط بخش خصوصی اداره می شود گفت: نقش دولت ها در توسعه فوتبال به عنوان یک حامی بسیار موثر است. در کشور ما نیزدولت همواره یار و حامی تیم ملی است اما باید برای فوتبال از ریشه به اصلاح ساختار ها بپردازیم و بخش خصوصی را فعال تر کنیم .
   بازیکن اسبق تیم ملی و باشگاه پرسپولیس تهران با تاکید بر این نکته که جوانان ما دارای استعداد و خلاقیت های فردی و ذاتی در فوتبال هستند و تعدادی از آنها لژینور های مطرحی در سطح اروپا هستند تصریح کرد: تیم ملی نسبت به بسیاری از رقبا در منطقه خودمان یک گام پیش تر است اما دلیل عدم دست یابی به نتیجه مطلوب در آسیا ممکن است به دلیل عدم حضور مستقیم مردم دربحث اداره فوتبال است.
   وی پیگیری های مجدانه شخص رئیس جمهور را عاملی برای افزایش انگیزه قهرمانان ما دانست و خاطر نشان ساخت: تماس تلفنی دکتر روحانی دلیل روشنی برای اثبات توجه دولت به این رشته ورزشی است . این گونه توجه از سوی بالاترین مقام دولت برای اعضا تیم و کادر فنی روحیه بخش است.
   سید محمد پنجعلی راه دستیابی به جام جهانی را دشوار دانست و گفت برای ایستادن در صف بهترین های فوتبال جهان راه درازی در پیش داریم. هرچند روند اقتدار فوتبال ایران از گذشته تا کنون دچار رکود نشده است اما برای بهبود شرایط باید اقتصاد فوتبال دگرگون شود. برای نیل به این مهم حق پخش تلویزیونی و درآمد های حاصله از تبلیغات باید در اختیار تیم ها قرار گرفته و هر باشگاه صاحب زمین تمرین اختصاصی شود.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,037,017
تعداد بازدید امروز : 10,680
تعداد بازدید دیروز : 17,407
آخرین به روزرسانی : 1398/01/03