امروز : سه شنبه 03 اردیبهشت 1398
   
  • معاون سیاسی و امنیتی استانداری یزد:

   تکواندو همواره از آبروی ورزش ایران در میادین بین المللی دفاع کرده است

   تکواندو همواره از آبروی ورزش ایران در میادین بین المللی دفاع کرده است

   مراسم افتتاحیه مسابقات قهرمانی کشور خردسالان عصر روز گذشته (سه شنبه - 29 خردادماه) در ورزشگاه شش هزار نفری شاهدیه استان یزد برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان از سایت فدراسیون تکواندو، بیست و ششمین دوره مسابقات قهرمانی کشور خردسالان در دو گروه پسران و دختران از روز گذشته (سه شنبه – 29 خردادماه) با حضور بیش از 600 هوگوپوش از 32 استان کشور در ورزشگاه شش هزار نفری شاهدیه یزد آغاز و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت.

   مراسم افتتاحیه این رقابت‌ها عصر روز گذشته با حضور محمدعلی طالبی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد، مسعود شریعتی مدیر اداره کل ورزش و جوانان استان یزد، سید محمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو، محمد اسماعیل آذرپاد رییس کمیته پیشکسوتان تکواندو و ... برگزار شد.

   شریعتی (مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان) در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم به ریاست فدراسیون تکواندو، معاون سیاسی و امنیتی استانداری یزد و حاضرین در این رقابت‌ها برای ورزشکاران آرزوی موفقیت کرد و از شرکت کنندگان خواست با توجه به اینکه یزد به عنوان دومین شهر جهانی یزد انتخاب شده است این فرصت را مغتنم شمرده و از مکان‌های گردشگری دیدن نمایند.

   در ادامه طالبی معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: در ابتدا خدمت همه به ویژه سید محمد پولادگر مدیر پرتلاش و موفق ورزش کشور خیر مقدم عرض می‌کنم و برای تمامی تکواندوکاران آرزوی موفقیت دارم.

   وی افزود: قطعا رشته تکواندو از افتخارات ورزش کشور ما است و همواره در بازی‌های المپیک، آسیایی و مسابقات جهانی از آبروی ورزش ایران دفاع کرده است. امیدواریم خردسالان و نونهالانی که در این عرصه قدم نهادند بتوانند در آینده سهم بیشتری از موفقیت‌های ورزش کشور را به نام خود ثبت نمایند و قطعا این مهم حمایت مسئولین اداره کل ورزش و جوانان، مسئولین فدراسیون و خانواده‌ها را می‌طلبد. در این دوره شاهد حضور پرشور خانواده‌های عزیز هستیم و امیدواریم شرایط به گونه‌ای پیش برود که بیش از پیش شاهد همراهی خانواده‌ها در صحنه مسابقات ورزشی باشیم.

   در پایان نیز رییس فدراسیون تکواندو کشورمان گفت: خداوند متعال را شاکریم در قالب رویداد کشوری خردسالان اعضای بزرگ خانواده تکواندو در کنار یکدیگر حضور پیدا کردند. در این رویداد از تمامی استان‌های کشور برای اینکه با انگیزه و پرتلاش آینده تکواندو ایران را بسازند نماینده داریم. رده‌سنی شما پشتوانه‌‌ی رده‌سنی نونهالان و پس از آن نوجوانان است که مسابقات آسیایی و جهانی را پیش رو دارند و در هر دو رده قهرمانان کوچک ما در این سال‌ها توانستند با اقتدار بر روی سکو قرار بگیرند.

   وی با اشاره به افتخارآفرینی نوجوانان کشورمان تصریح کرد: در فروردین‌ماه سال‌جاری بهار بزرگی برای تکواندو در مسابقات کسب سهمیه بازی‌های المپیک و قهرمانی جهان اتفاق افتاد. در رقابت‌های کسب سهمیه تکواندوکاران ایرانی موفق شدند سهمیه صد در صدی برای حضور در این رقابت‌ها را کسب نمایند و بلافاصله پس از آن پسران ما توانستند 9 مدال جهانی را به نام ایران ثبت نمایند که از میان آنها 7 طلا برای هوگوپوشان کشورمان بدست آمد؛ همچنین فنی‌ترین بازیکن نیز از ایران انتخاب شد.

   رییس فدراسیون تکواندو کشورمان تصریح کرد: شما قرار است راه این تکواندوکاران را ادامه دهید، پس تلاش کنید تا انشالله جانشین‌های شایسته‌ای برای این قهرمانان افسانه‌ای جهان باشید که در میان 119 کشور و با اختلاف امتیاز دو برابری با تیم دوم بر سکوی قهرمانی ایستادند. این اقتدار و شایستگی که به نام ایران رقم خورد بایستی برای شما انگیزه‌ای باشد تا با تلاش بیشتر بتوانید این اقتدار را همواره در عرصه های جهانی و آسیایی حفظ نمایید.

   پولادگر خاطرنشان کرد: در این دوره از رقابت‌ها مسابقات قرآنی برگزار خواهد و مدال آنها در رده بندی تیمی تاثیرگذار است؛ آرزوی من این است در سال آینده بچه‌هایی که در این بخش شرکت می‌نمایند از قهرمانانان تیم باشند. از همه شما این انتظار را دارم که قرآن را در زندگی خود جاری و ساعی کنید و انشالله ثمرات معجزه آسیای قرآن را در زندگی خود ببینید.

   وی در پایان گفت: از مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان و معاون سیاسی و امنیتی استانداری یزد که با حضورشان باعث رونق مسابقات شدند تشکر می‌کنم. برای همه آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم شایستگی‌های خود را در میادین مختلف به نمایش بگذارید.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,680,948
تعداد بازدید امروز : 1,378
تعداد بازدید دیروز : 21,506
آخرین به روزرسانی : 1398/02/02