امروز : چهارشنبه 22 آبان 1398
   
  • جلسه مشترک وزیر و معاونان وزارت ورزش و جوانان با روسای فدراسیونهای ورزشی

   صالحی امیری : وظیفه ما خدمت به ورزش است/ محور اصلی ورزش کشور، وزیر ورزش و جوانان است

   صالحی امیری : وظیفه ما خدمت به ورزش است/ محور اصلی ورزش کشور، وزیر ورزش و جوانان است

   رییس کمیته ملی المپیک با بیان اینکه وظیفه ما خدمت به ورزش است گفت : همه تلاش خود را خواهیم کرد تا ضمن جلوگیری از بروز هرگونه فشار روانی بر روی ورزشکاران مان ، برایشان فضایی توام با آرامش مهیا کنیم .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر سید رضا صالحی امیری که در جلسه مشترک روسای فدراسیونهای ورزشی سخن می گفت، افزود: ستاد عالی بازی های آسیایی و پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا به صورت منسجم و منظم به برگزاری جلسات خود ادامه می دهد و تقریبا مقدمات لازم برای حضور در این بازی ها به نحو مناسب انجام شده‌است.
   وی با اشاره به اینکه ارز مورد نیاز برای این بازی ها از بانک مرکزی تحویل گرفته شده است ، افزود: طی هماهنگی های صورت گرفته با وزارت امور خارجه بخشی از این ارز را به سفارت جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا ارسال کردیم و در واقع دیگر دغدغه ارز را نخواهیم داشت.
   دکتر صالحی امیری در بخش دیگری از سخنانش از انعقاد قرار داد یک‌میلیارد و‌۸۰۰ میلیون تومان با شرکت هواپیمایی خبر داد و اظهار داشت : به این ترتیب ۱۷۰ هزار دلار نیز هزینه ارزی برای نقل و انتقال هوایی از مالزی به اندونزی تامین شده است.
   او همچنین در خصوص پوشش ورزشکاران برای اعزام به بازی های آسیایی گفت : لباس مورد نیاز ورزشکاران ما از سوی شرکت داخلی مجید در حال تامین است و در این خصوص بخش اول هزینه‌های لباس به این شرکت داخلی پرداخت شده است.
   رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه توضیحاتی را پیرامون هماهنگی لازم با ستاد بازی ها در جاکارتا ارائه کرد وافزود : برای استقرار ،حمل و نقل و تامین سایر نیازها هماهنگی لازم انجام شده است .اکنون که همه فدراسیون‌ها درگیر مسأله بازی های آسیایی هستند، ما و وزات ورزش و جوانان همه تلاش خود را می کنیم ضمن جلوگیری از بروز هرگونه فشار روانی برروی ورزشکاران مان ، برای ایجاد فضای روانی با ثبات و افزایش آرامش کار کنیم.
   وی با تاکید براینکه در مجموع وفاق لازم بین وزارتخانه به عنوان محور ورزش کشور ، کمیته ملی المپیک و فدراسیون‌ها به عنوان عرصه و ‌متن اصلی ورزش کشور برقرار است اظهار داشت : این ارتباط سه گانه علاوه بر وفاق ملی موجب می شود تا مقدمات و دستیابی به پیروزی را فراهم شود .
   صالحی امیری با روشن توصیف کردن فضای حاکم بر ورزش کشور گفت : برخی از اختلافاتی که در گذشته شاهد آن بودیم و از نظر روحی آزار دهنده بود. اما اکنون استدلالها این است که مدیریت وزارت ورزش و جوانان را بپذیریم.
   وی با بیان اینکه محور اصلی ورزش کشور ،وزیر ورزش و جوانان است، تصریح کرد: همه ماباید با دکتر سلطانی فر به عنوان محور هماهنگ باشیم سیاست قطعی هیات اجرایی کمیته ملی المپیک عدم تنش و ایجاد همگرایی با وزارت ورزش و جوانان است.
   رییس کمیته ملی المپیک با تاکید براین موضوع که نمی توان یک موضوع را با دو مدیر هدایت کرد، خاطر نشان ساخت؛ طبق اصول علمی مدیریت استراتژیک و عملیاتی در اداره یک موضوع، محوریت و رهبری یک فرد می تواند زمینه ساز موفقیتهای بیشتر شود .
   او ادامه داد : به این ترتیب ما پذیرفته ایم که محور اصلی دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان است و‌کمیته ملی المپیک و فدراسبونهای ورزشی برای کمک به ایشان حاضر هستند .
   دکتر صالحی امیری همگرایی موجود میان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان را نتیجه تاسی از منطق اصولی مدیریت دانست و گفت : فارغ از دوستی و روابط عاطفی که در دو مجموعه ورزش وجود دارد این نوع رابطه برمبنای عقلی و مدیریتی پایه گذاری شده است.
   او با اعلام اینکه در این برهه زمانی در این فضا باید با پشتیبانی از فدراسیون‌ها نیازهای مالی آنها تامین شود گفت : میزان منابع مورد نیاز فدراسیون‌ها در بر خی ازموارد تا ۱۰ برابر توان کمیته ملی المپیک است .اما درسال آتی به دلیل عدم اعزام شرایط مالی تغییر خواهد کرد و بودجه بیشتری برای کمک به فدراسیون‌ها در اختیار است.
   دکتر صالحی امیری با بیان اینکه در مسایل مالی و برنامه های کمیته ملی المپیک اقدامی پنهان و غیر شفاف وجود ندارد،تصریح کرد: کلیه اقدامات از طریق انتشار در سایت شفاف سازی شده و‌به اطلاع عموم می رسد .
   رییس کمیته ملی المپیک با تاکید بر این نکته که خودم از نزدیک شاهد تلاش های بی وقفه وزارت ورزش و جوانان و معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای هستم گفت : وظیفه ما خدمت به ورزش است و ماهمواره امادگی پاسخگویی به مردم و فدراسیونها و وزارت را داریم.
   در ادامه شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک نیز با اشاره به تاکید ستاد برگزاری مسابقات آسیایی جاکارتا اظهار داشت : اماکن ورزشی جاکارتا ۹۷ درصد برای بازی های آسیایی اماده شده است و‌مسوولان این ستاد، امنیت کامل مسابقات را تضمین کرده اند.
   شاهرخ شهنازی در بخش دیگری از سخنانش توضیحاتی را پیرامون هفته المپیک ارایه کرد و به برنامه های فرهنگی ورزشی شورای المپیک آسیا اشاره کرد و گفت: این برنامه ها در ۲۲ شهر آسیا اجرا شده و با توجه توصیه مسئولان شورای المپیک مقرر شد تا این اقدام توسط نوجوانان و جوانان کشورها اجرایی شود.
   وی افزود : در این راستا دکتر صالحی امیری با هماهنگی با شهرداری فردا در کنار دریاچه خلیج فارس در غرب تهران و‌ پس فردا در اصفهان با حضور دانش آموزان برنامه تفریحی فرهنگی که مورد نظر شورای المپیک آسیا را اجرایی کنند و در پایان ضمن مستند سازی ، شورای المپیک آسیا افدامات صورت گرفته را ارائه خواهیم داد.
   شهنازی همچنین با بیان مطالبی در خصوص نفرات اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا تاکید کرد که به لحاظ دلاری و ریالی مشکلی وجود ندارد و منابع مالی کاملا تامین شده است.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 25,186,688
تعداد بازدید امروز : 4,392
تعداد بازدید دیروز : 25,436
آخرین به روزرسانی : 1398/08/21