امروز : سه شنبه 03 اردیبهشت 1398
   
  • جلسه مشترک وزیر و معاونان وزارت ورزش و جوانان با روسای فدراسیونهای ورزشی

   احمدی: فدراسیونهای ورزشی در مناسبتهای مذهبی و ملی حضور فعالانه داشته باشند

   احمدی: فدراسیونهای ورزشی در مناسبتهای مذهبی و ملی حضور فعالانه داشته باشند

   سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در جلسه مشترک روسای فدراسیونهای ورزشی که با حضور دکتر سلطانی فر وزیر ورزش وجوانان، دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و روسای فدراسیونهای ورزشی برگزار شد گزارشی از اقدامات صو.رت گرفته توسط این معاونت ارائه کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان عبدالحمید احمدی با یادآوری مناسب های مختلف در ماه مبارک رمضان و برنامه های فرهنگی وزارت ورزش و جوانان در این ایام تاکید کرد: انتظار می رود مشارکت فدراسیون های ورزشی در این گونه مراسم چشمگیرتر باشد.
   وی با اشاره به حضور فعال و همیشگی وزیر ورزش و جوانان توجه به مسائل فرهنگی را یکی از وجوه مسئولیتی در حوزه مدیریت ورزشی دانست و گفت : ما باید در مناسبت ها و مراسم فرهنگی حضوئر چشمگیرتری داشته باشیم .
   معاون وزیر ورزش وجوانان با بیان اینکه توجه کافی به مسائل فرهنگی و حضور پر رنگ مسئولین و ورزشکاران در مراسم و مناسبت های فرهنگی زیبنده جامعه ورزش کشور است افزود: روز هفدهم شوال به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی ، مجموعه ای از فعالیت ها و برنامه ها با محوریت فدراسیون ورزش پهلوانی و زورخانه ای در نظر گرفته شده است .
   وی با اشاره به تثبیت این روز در تقویم رسمی کشور تصریح کرد: نام گذاری روز های هفته پهلوانی از سوی معاونت به فدراسیون ها ابلاغ خواهد شد که انتظار می رود در هر فدراسیون برنامه ای مرتبط با توسعه فرهنگ پهلوانی آن رشته در این خصوص اجرا شود.
   دکتر احمدی با تاکید بر لزوم گرامیداشت هفته کرامت تصریح کرد : مجموعه ای از برنامه ها به این مناسب با آغاز میلاد حضرت معصومه(س|) تا ولادت حضرت امام رضا (ع)ترتیب داده شده که برای مشارکت فهرست و دستورالعمل اجرایی کردن آن به فدراسیون ها ابلاغ خواهد شد.
   او در خصوص ورزش همگانی با بیان این نکته که انتظاراتی در این حوزه از مجموعه فدراسیون ها وجود دارد، تصریح کرد: که مفاد آن در قالب برنامه عملیاتی سال 97 به فدراسیون ها ابلاغ شده است . برای توسعه ورزش همگانی و نیل به این اهداف مشارکت همه جانبه فدراسیون ها در توسعه کمی و کیفی بخش همگانی رشته های تحت نظارتشان نیاز است.
   سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی فعال بودن کمیته ورزش همگانی فدراسیون ها را گام نخست برای توسعه همگانی رشته های ورزشی دانست و گفت: در تقویم های ورزشی فدراسیون باید همگانی کردن رشته ها مورد توجه جدی تر قرار بگیرد.
   وی توسعه رشته های ورزشی در نقاط کمتر برخوردار و محروم را مورد توجه قرار داد و گفت: در مناطق روستایی نیازمند توسعه همه جانبه ورزشی هستیم و فدراسیون ها باید از تمرکز گرایی در کلان شهر ها و پایتخت بپرهیزند.
   عبدالحمید احمدی در خصوص ارزیابی نحوه عملکرد فدراسیون ها در حوزه همگانی اعلام کرد : ارزیابی عملکرد فدراسیون ها برای سال 96 در دفتر توسعه ورزش همگانی انجام شده و به پایان رسیده است . آمارها بیانگر افدراسیونها باید تلاش خود را در این بخش بیشتر کنند .
   احمدی با ابراز امیدواری نسبت به این موضوع که در سال97 انتظار میرود نتایج بهتری را پس از ارزیابی به دست آوریم گفت: برای توسعه ورزش همگانی و همگانی کردن شاخه های ورزشی از تک تک فدراسیون ها حمایت می کنیم و حمایت های خود را از سمت وزارتخانه در غالب برنامه عملیاتی برنامه ریزی و اجرا می کنیم تا شاهد نتایج بهتر و درخشان تری باشیم.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,681,486
تعداد بازدید امروز : 1,916
تعداد بازدید دیروز : 21,506
آخرین به روزرسانی : 1398/02/02