امروز : شنبه 04 اسفند 1397
   
  • جام جهانی 2018 روسیه

   شکست آبرومندانه ایران مقابل ستاره های اسپانیا

   شکست آبرومندانه ایران مقابل ستاره های اسپانیا

   تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار خود در جام جهانی 2018 روسیه با ارائه یک بازی خوب با یک گل مغلوب تیم قدرتمند اسپانیا شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، در ادامه رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه و در گروه B مسابقات تیم ملی ایران در دومین دیدار خود از ساعت 22:30 در ورزشگاه کازان آرنا به مصاف تیم ملی اسپانیا رفت.

   تیم ملی اسپانیا در این بازی با لباس‌های یکدست سفید و تیم ملی ایران با لباس‌های یکدست قرمز در زمین حاضر شدند. بازیکنان اسپانیا در این بازی شروع کننده بازی بودند. ماتادورها در دقایق شروع بازی توپ و میدان را بیشتر در اختیار گرفتند و با پاس کاری‌های زیاد قصد داشتند که به دروازه ایران نزدیک شوند. در دقیقه 6 بازی تیم ملی ایران اولین حمله خود را روی دروازه اسپانیا تدارک دید که بازیکنان ما این فرصت را داشتند دروازه دخئا را تهدید کنند. در دقیقه 10 بازی اسپانیا صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که توپ بعد از برخورد با سر بازیکنان اسپانیا به بیرون رفت. در دقیقه 17 بازی مهدی طارمی فرصت خوبی را در محوطه جریمه اسپانیا به دست آورد که با بی دقتی توپ به بیرون رفت. در ادامه بازی این تیم اسپانیا بود که بازهم توپ و میدان را در اختیار گرفت ولی دفاع چند لایه تیم ایران اجازه نمیداد که بازیکنان اسپانیا به دروازه بیرانوند نزدیک شوند. حملات اسپانیا باعث شد که بازیکنان ایران پشت محوطه جریمه اسپانیا را صاحب چند ضربه خطا کنند که ضربه اینیستا توسط بیرانوند مهار شد. در دقیقه 30 بازی اینیستا در منطقه شش قدم فرصت داشت دروازه ایران را باز کند که توپ بعد از برخورد با مدافعان به بیرون رفت. در دقیقه 36 رامین رضاییان از سمت راست توپی را ارسال کرد که مدافعان اسپانیا توپ را به بیرون زد. در نیمه اول بازی در دقیقه 39 خطای کاستا روی بیرانوند لحظاتی بازی را متوقف کرد. دقیقه 47 سیلوا فرصت خوب گلزنی را به دست آورد که توپ او به بیرون رفت. نیمه اول این بازی در نهایت با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

   نیمه دوم را ملی پوشان ما آغازگر کار بودند. اولین فرصت گلزنی را اسپانیایی ها روی دروازه ما خلق کردند. کریم انصاری فرد در محوطه جریمه اسپانیا صاحب یک موقعیت شد که ضربه محکم او به بغل دروازه برخورد کرد. اسپانیا حملات خود را روی دروازه ایران بیشتر کرد و در نهایت کاستا در دقیقه 54 توانست روی غفلت مدافعان ایران اولین گل ماتادورها را به ثمر برساند. در دقیقه 60 بازی روی توپ ارسال توسط احسان حاج صفی سعید عزت اللهی توپ را درون دروازه اسپانیا قرار داد ولی داور گل را مردود اعلام کرد. بعد از دریافت گل ایران آهنگ تهاجمی تری را در زمین پیاده کرد و با حضور علیرضا جهانبخش در زمین در دقیقه 75 روی توپ ارسالی مهدی طارمی فرصت داشت که دروازه دخئا را تهدید کند. در دقیقه 82 روی حرکت زیبای وحید امیری و توپی که ارسال کرد مهدی طارمی ضربه سرش به فاصله کمی از بالای دروازه به بیرون رفت. فشار ایران در دقایق پایانی بازی بیشتر شد و بازیکنان ایران توپ های بیشتری را روی دروازه اسپانیا ریختند که با عملکرد خوب مدافعان اسپانیا این موقعیت ها دور شد. در ثانیه‌های پایانی بازی فشار ایران روی دروازه اسپانیا بیشتر شد ولی در نهایت این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود اسپانیا به پایان رسید.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,109,010
تعداد بازدید امروز : 17,079
تعداد بازدید دیروز : 18,325
آخرین به روزرسانی : 1397/12/04