امروز : شنبه 04 اسفند 1397
   
  • زورخانه بین المللی پردیسان قم احداث می شود

   زورخانه بین المللی پردیسان قم احداث می شود

   ​رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، عصرگاه روز گذشته با حضور در سازمان مرکزی جامعه المصطفی العالمیه، با آیت الله اعرافی دیدار کرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، جوهری در این دیدار، با تقدیر از تلاش مسئولان استان قم در زمینه توسعه ورزش های پهلوانی و احداث زورخانه ها اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی های صورت گرفته، این رشته ورزشی در قم رونق بیشتری یابد.
   رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای، با تاکید بر نقش نهادهای دینی به ویژه حوزه علمیه در رشد و توسعه ورزش های پهلوانی دارای ریشه های دینی و آئینی، اذعان داشت: جامعه المصطفی العالمیه با ظرفیت منحصر به فرد بین المللی خود می تواند در جهانی سازی این رشته ورزشی که مورد تاکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نیز قرار دارد، نقش کلیدی داشته باشد.
   وی با اشاره به فلسفه های مشترک رقابت های المپیک، به عنوان مهمترین رویداد ورزشی در سطح جهان با ورزش های پهلوانی، ادامه داد: ورزش های پهلوانی قدمتی به اندازه تاریخ کهن ایران دارد و با مولفه های وطن دوستی، ایثار، معنویت و ترویج منش پهلوانی گره خورده است و از قداست ویژه ای برخوردار است. انتقال و ترویج فرهنگ نهفته در این رشته ورزشی، با توجه به تجربیات و ذخایر ارزشمند موجود، با کمترین امکانات نیز ممکن است.
   جوهری ضمن تقدیر از توجه آیت الله اعرافی به مقوله ورزش، به ویژه ورزش پهلوانی، خواستار امضای تفاهم نامه همکاری با جامعه المصطفی العالمیه برای ترویج و توسعه این رشته ورزشی در بُعد بین المللی شد.
   شایان ذکر است در این جلسه توافقات اولیه برای همکاری های آموزشی و پژوهشی در زمینه توسعه بین المللی ورزش های پهلوانی و نیز مشارکت در ساخت یک زورخانه بین المللی در پردیسان قم صورت گرفت.
   گفتنی است: پیش از این دیدار جوهری در سفر خود به قم که به مناسبت هفته فرهنگ پهلوانی صورت پذیرفت به همراه امیر فردی رئیس هیت استان قم با عابدی مدیر کل ورزش و جوانان استان قم دیدار کرده بود.
   دیدار با مهندس صادقی (استاندارقم)، بازدید از زورخانه در حال تکمیل شهدای دروازه ری در مجموعه ورزشی پیامبر اعظم قم، بازدید از زورخانه حضرت ابوالفضل قم (ع)، بازدید از زورخانه شهید فهمیده قم و بازدید از اردوی تیم منتخب پهلوانی و زورخانه ای نونهالان استان قم که خود را برای رقابتهای کشوری آماده می کنند، از دیگر برنامه های سفر جوهری در سفر به قم به مناسبت هفته فرهنگ پهلوانی سال 1397 بود که با هدف رایزنی برای توسعه و همگانی کردن این رشته اصیل و کهن ایرانی صورت پذیرفت.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,101,223
تعداد بازدید امروز : 9,292
تعداد بازدید دیروز : 18,325
آخرین به روزرسانی : 1397/12/04