امروز : سه شنبه 03 اردیبهشت 1398
   
  • رییس مرکز مطالعات در نشست هم‌اندیشی دبیران پژوهش منطقه یک:

   پژوهش مبنای برنامه و طرح‌های توسعه‌ی ورزش و جوانان استان

   پژوهش مبنای برنامه و طرح‌های توسعه‌ی ورزش و جوانان استان

   رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی گفت: «فلسفه‌ی تشکیل شورای پژوهشی در ادارات کل حمایت و اجرای طرح‌های تحقیقاتی است که باید مبتنی بر مسئله، با شناخت وضع موجود و مبنای طراحی و تدوین طرح‌های توسعه ای و برنامه‌های راهبردی و بلند مدت ورزش و جوانان استانها باشد.»

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمدرضا فضلی رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی در هم‌اندیشی دبیران شورای پژوهش استانهای منطقه یک کشور گفت: «فلسفه‌ی تشکیل شورای پژوهشی در ادارات کل حمایت و اجرای طرح‌های تحقیقاتی است که باید مبتنی بر مسئله، با شناخت وضع موجود و مبنای طراحی و تدوین طرح‌های توسعه­­ای و برنامه‌های راهبردی و بلند مدت ورزش و جوانان استانها باشد».
   فضلی در ادامه افزود؛ شورای پژوهش استان ظرفیتی برای برقراری ارتباط و تعامل با مراکز علمی و دانشگاهی در جهت تأمین نیازهای پژوهشی در حوزه‌ی کاربردی و مدیریت اجرایی استان است.
   وی ادامه داد؛ شورای پژوهش استان با پرهیز از پژوهش‌های بنیادی، تکراری و ملی؛ مدیریت و راهبری فعالیتهای علمی پژوهشی مورد نیاز حوزه‌ی ورزش و جوانان استان را منطبق با شرایط و ویژگیها در مسیر توسعه و ارتقای ظرفیت‌های عملکردی بر عهده دارد.
   فضلی گفت: تمرکز بر کیفیت، تنظیم گزارش‌های مدیریتی و سیاستی و ارائه‌ی الگوها و طرح‌های عملیاتی از انتظارات ما در فرآیند ارتباط پژوهش‌ با سازمان و مدیریت است.
   وی در ادامه از دبیران شورای پژوهش خواست تا اولویت‌ها و موضوعات پژوهشی با مطالعه‌ی وضع موجود، اسناد و برنامه‌های بالادستی و نیازسنجی پژوهشی تدوین گردد.
   او موضوعاتی همچون: مطالعه سهم ورزش استان در المپیک، مکان‌یابی فضاهای ورزشی، گردشگری ورزشی، استعدادیابی، الگو و ارزشهای جوانان استان را از نمونه‌ی اولویتهای مشترک پژوهشی عنوان نمود.
   فضلی برگزاری دومین همایش یافته‌های پژوهشی ادارات کل ورزش و جوانان استانهای کشور را که در مرداد ماه به میزبانی استان اصفهان برگزار خواهد شد را از مهمترین فعالیت‌های انگیزشی فعالیت‌های پژوهشی در سال جاری بر شمرد.
   نشست هم‌اندشی منطقه یک کشور پنجم تیرماه با حضور عبدالحمید احمدی سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، امیر غفرانی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز و دبیران شورای پژوهش استانهای گلستان، مازندران، قم، قزوین، تهران و البرز در کرج برگزار شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,681,784
تعداد بازدید امروز : 2,214
تعداد بازدید دیروز : 21,506
آخرین به روزرسانی : 1398/02/02