امروز : سه شنبه 03 اردیبهشت 1398
   
  • مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ورزش سه گانه به ریاست محمدیان برگزار شد

   مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ورزش سه گانه به ریاست محمدیان برگزار شد

   مجمع عمومی فدراسیون ورزش سه گانه به ریاست معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش سه گانه؛ مجمع عمومی سال 95 و 96 فدراسیون به ریاست فریبا محمدیان معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، محمدعلی صبور رئیس فدراسیون، روسای هیئت های استانی و نمایندگان ورزشکاران، مربیان، داوران، نهادها و سازمان ها در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
   هم چنین در این مجمع که به دبیری صفری دبیر فدراسیون برگزار شد حسین کهندانی به عنوان نماینده کمیته ملی المپیک، خسروی معاون دفتر امور مشترک فدراسیون ها و مهدی مستجاب الدعوه رئیس امور مجامع وزارت ورزش و جوانان نیز حضور داشتند.
   در ابتدای مجمع مطابق روال عادی برگزاری مجامع رئیس فدراسیون خلاصه ای از عملکرد فدراسیون در سال های 95 و 96 را ارائه نمود و در ادامه گزارش حسابرسی از نحوه عملکرد مالی فدراسیون در سال های مذکور را به سمع رئیس و اعضای مجمع رسید. پس از ارائه گزارش حسابرسی، خزانه دار و بازرس فدراسیون نیز گزارش خودر از نحوه فعالیت و وضعیت مالی و اداری فدراسیون ارائه دادند که با پرسش چند تن از اعضا و توضیحات ارائه شده به تایید اکثریت اعضای مجمع رسید.
   در ادامه رئیس مجمع فریبا محمدیان گفت: مدیریت در فدراسیون‌های ورزشی با مدیریت در سایر دستگاه‌های اداری و دولتی متفاوت است و از این نظر قابل قیاس نیست. فدراسیون ها در سراسر دنیا نهادهای غیر دولتی هستند تا بتوانند از منابع غیر دولتی برای کمک به فعالیت های اجتماعی بزرگی به نام ورزش استفاده و آن را تبدیل به ارزش افزوده کنند.
   وی افزود: ساختار فدراسیون‌ ها در ایران منحصر به فرد است. این که در ایران دولت تاکید کرد که فدراسیون ها نهادهای عمومی غیر دولتی باشند برای این است که بتواند به فدراسیون ها کمک کند. اگر بحث پول ‌سازی در فدراسیون سه گانه شکل جدی به خودش نگرفته است به این دلیل است که رشته سه‌ گانه تبدیل به صنعت نشده است. ما همه تلاش‌ خود را می‌کنیم تا فراتر از توان‌ مان به این رشته کمک کنیم و این دیدگاه در همه معاونان وزارت ورزش و جوانان وجود دارد اما کمک‌ های مالی تنها کمک هستند و این استراتژی ‌های کلان هستند که می‌تواند به این رشته ورزشی کمک کنند. او در ادامه صحبت‌ هایش با اشاره به برخی از استراتژی ‌های مفید و موثر در کمک به این رشته گفت: استان‌ های دارای مناطق آزاد باید از این ظرفیت استفاده کنند چرا که در این مناطق موانع بر سر راه مراودات بین‌المللی وجود ندارد و کارها راحت ‌تر پیش می‌رود.
   محمدیان در ادامه در خصوص مشکلات مربوط به گسترش رشته سه‌گانه ابراز داشت: در رابطه با بحث ترویج و رسانه ای کردن این رشته نیز معضلاتی وجود دارد که مختص به رشته سه گانه نیست. خانم کاسادو رئیس فدراسیون جهانی سه گانه که با نفوذ آقای صبور به ایران آمد نیز پس از ملاقات با مسئولان ورزش کشورمان گفت که رشته سه گانه در اروپا و آمریکا یک رشته عمومی و مردمی است اما در ایران رشته سه گانه هنوز تبدیل به رشته مردمی و عمومی نشده است. در حال حاضر رشته مردم پسند در ایران هنوز فوتبال است و خبری از رشته‌های پایه نیست و باید تلاش زیادی کنیم تا این رشته در اوقات فراغت جوانان و نوجوانان زمان بیش ‌تری را به خود اختصاص دهد. انجام این هدف با اجرای طرح ‌هایی فراتر از برنامه‌ های جاری امکان‌ پذیر است. فدراسیون ‌های مختلف در استان‌ ها باید تلاش ‌شان بر هم ‌افزایی باشد و اگر یک سالن در یک شهر وجود دارد می‌توانند با اقناع کردن مدیران کل مشکلات را حل کنند.
   معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: هیئت‌های استانی باید بتوانند معاونان ورزش استان را با توجه به تقویم سالانه مصوب فدراسیون ملزم به همکاری کنند چرا که هیئت ‌های استانی دست ‌شان باز است و از ضریب نفوذ بالایی در شهرها برخوردارند. ماده 94 برنامه ششم توسعه یک بحث فوق العاده و بی نظیر در تزریق بودجه به ورزش کشور است که شامل 27% از 9% مالیات بر ارزش افزوده کشور می باشد. لذا شما روسای هیئت ها باید بتوانید با تقویم سالانه هیئت استانی مدیران کل ورزش استان را قانع کنید تا رشته شما در زمره 15 رشته طرح آمایش استانی قرار بگیرد تا از آن ردیف بودجه بهرمند گردید. مطمئن باشید وزارت ورزش و جوانان به اندازه هیئت‌ های استانی در جذب منابع مالی در شهرها قدرت ندارد. وی افزود: باز هم تأکید می‌کنم که رویکرد مدیران در سال ۹۷ باید بر مبنای مدیریت بخش اجتماعی نه به صورت خصوصی و نه به صورت دولتی باشد.
   محمدیان درباره استفاده از دانش و تجربیات مربیان خارجی نیز گفت: درباره جذب مربیان خارجی، فدراسیون‌ها باید پس از شناخت و ارزیابی کامل فرد مورد نظر را انتخاب کنند و مطمئنا در چنین شرایطی وزارت ورزش و جوانان نیز به فدراسیون کمک می‌کند.
   وی در پاسخ به درخواست یکی از اعضا در مورد بیمه ورزشکاران در آب های آزاد گفت: حتما پیگیری‌های لازم را پس از صحبت با دکتر نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی انجام خواهیم داد.
   محمدیان در ادامه صحبت‌هایش درباره بخش بانوان در رشته سه‌ گانه گفت: هدف از دعوت رئیس فدراسیون جهانی به ایران این بود که بتوانیم فرآیند برگزاری این رشته برای بانوان را مقداری تغییر دهیم تا بانوان ایرانی حضوری فعال و پررنگ داشته باشند و با صیانت از ارزش‌هایی که همه بانوان به آن‌ها اعتقاد دارند در رقابت ‌ها حضور پیدا کنند. سعی می‌کنیم زمینه را برای حضور پررنگ بانوان فراهم کنیم. دست‌مان برای اعزام بانوان در تورنمنت ‌های آسیایی باز است اما در رقابت ‌هایی هم ‌چون بازی‌های آسیایی و المپیک که محلی برای کسب تجربه نیستند باید راهکارهای بهتری را اندیشید.
   در پایان مجمع از هیئت های برتر استانی در سال 96 با تقدیم هدایا توسط خانم دکتر محمدیان تقدیر شد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,680,978
تعداد بازدید امروز : 1,408
تعداد بازدید دیروز : 21,506
آخرین به روزرسانی : 1398/02/02