امروز : شنبه 03 فروردین 1398
   
  • لحظه های شکوه آغوش مردم برای ملی پوشان فوتبال

   از بیرانوند و امیری در لرستان تا سردار آزمون در گلستان، انصاری فرد در اردبیل، شجاعی در خوزستان و حاج صفی در اصفهان

   از بیرانوند و امیری در لرستان تا سردار آزمون در گلستان، انصاری فرد در اردبیل، شجاعی در خوزستان و حاج صفی در اصفهان

   نماد واقعی ملت ایران در تیم ملی فوتبال کشورمان با حضور بهترین های فوتبالیست ایرانی که اتفاقا از اقوام مختلف بودند، نمود واقعی داشت و در این بین فوتبالیست های سرافراز خطه سربلند لرستان به دلیل خلق لحظه های باشکوه و ماندگار مورد توجه ایرانیان سراسر جهان قرار گرفته اند و حتی توجهات مجامع جهانی را به خود جلب کردند اما قرارگرفتن در آغوش اهالی باصفای لرستان حس و حال دیگری را برای علیرضا بیرانوند و وحید امیری به ارمغان آورد.

   لرستانی های باصفا، ترکمن های باوفا، اصفهانی های مهربان، خوزستانی های خون گرم، ترک زبانان غیور و دیگر اقوام ایران، توانمندی غیرتمندان فوتبال ایران در بیست و یکمین دوره جام جهانی را ستودند و بعد از هر سه مصاف ایران همراه با قلب میلیون های ایرانی در سراسر جهان به دلیل برد مقابل مراکش و بازی پایاپایی در رویارویی با اسپانیا و قرار دادن پرتغال تا مرز شکست جشن ملی برگزار کردند.

   لرستانی های غیرتمند دقایق و لحظاتی که بیرانوند و امیری برای تیم ملی فوتبال ایران در جام بیست و یکم به یادگار گذاشتند را هیچگاه فراموش نمی کنند .

   لحظه تقابل وحید امیری و پیکه در رویارویی ایران –اسپانیا که همراه با عبور توپ از بین پاهای یکی از مشهورترین مدافعان فوتبال جهان همراه بود و تیم ملی فوتبال ایران با این گذر کردن امیری از پیکه با خلق موقعیت عالی برای گلزنی همراه شد یکی از جذاب ترین صحنه های حضور ایران در پنجمین حضورش در جام جهانی به ثبت رسید.

   آنگاه که بیرانوند در مقابل پنالتی کریستیانو رونالدو مقاومت کرد و با مهار ضربه رونالدو زمینه نتیجه تساوی مقابل پرتغال را رقم زد صحنه به یادماندنی دیگری در تاریخ فوتبال ایران ثبت و ضبط شد.

   بیرانوند بعد از ناصر حجازی،نیما نکیسا،احمدرضاعابدزاده،،ابراهیم میرزاپور و علیرضا حقیقی حفاظت از قفس توری ایران را در جام جهانی برعهده گرفته بود اما اولین دروازه بانی لقب گرفت که در جام جهانی برای ایران پنالتی گرفته است.

   لرستانی ها قدرشناس در فرودگاه خرم آباد با شور و شوق حضور یافتند و قهرمانان خود را در آغوش گرفتند آغوشی به عظمت مهربانی و تاریخ سازی قوم پرافتخار لر که عاشقانه برای ایران زیسته اند.
   دقایق و لحظاتی که در استقبال خرم آبادی ها از وحید امیری و بیرانوند گذشت با شکوه و عزت همراه بود .

   عزت و افتخاری که اقوام مختلف در قالب تیم ملی فوتبال ایران به ارمغان آوردند نمادی از وحدت و دوستی اقوام را در ایران اسلامی به منصه ظهور رساند.
   در این بین برترین های فوتبالی ایران از اقوام لر ،ترک ،ترکمن و حتی ایرانیان مقیم خارج کشور در قالب تیم ملی فوتبال ایران آنچنان شادمانه هایی برای مردم فراهم آوردند که وقتی در بازگشت به میهن به استان های خود بازگشتند بار دیگر شور و شکوه ایران را مردم در استقبال از قهرمانانشان به تصویر کشیدند.

   پنجمین حضور ایران در جام جهانی بهترین و پرافتخارترین حضور ایران در تاریخ این رقابتها محسوب می شود که در وهله اول شادمانه ها و نشاط ملی در ایران به ارمغان آمد که به دلیل پیروزی مقابل مراکش و بازی های عزتمندانه در برابر اسپانییا و پرتغال بود اما در بازگشت این تیم پرافتخار اقوام مختلف فرصت شادمانه های دیگر علاوه بر آن نشاط ملی که بازخورد نتایج ایران بود را پیدا کردند.

   لرستانی ها به امیری و بیرانوند بالیدند، اصفهانی ها احسان حاج صفی را ستودند، اردبیلی ها از کریم انصاری فرد تجلیل کردند، خوزستانی ها مسعود شجاعی را مورد مهر و محبت قرار دادند و ترکمن ها عاشقانه به استقبال سردار رفتند و این لحظه های استقبال به شکوه ایرانی آزاد همراه با زندگی مسالمت آمیز اقوام مختلف در کنار هم برای ایرانی پرافتخار صحه گذاشت .

   اقوام مختلف در کنار هم بارها در عرصه های مختلف عزت کشور را به ارمغان آورده اند و در زمینه فوتبال نیز فرصت وحدت و انسجام ملی نمود واقعی یافت و هر قوم به دلیل هر نماینده ای که در این تیم داشت به دلیل مشارکت در لحظات افتخار برای این سرزمین احساس غرور کردند.
   ورزش، محل تجلی وحدت ملی است و در جام جهانی بیست و یکم که جامعه جهانی را هم تحت تاثیر قرار داده است بار دیگر وحدت اقوام برای ایران در عالی ترین شکل ممکن ظهور و بروز یافت تا بیش از قبل به میدان ورزش به عنوان فرصتی برای شکوه ایرانی مقتدر و پرافتخار ایمان آوریم .

   این روزها هر چند مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی دنبال می شود اما حضور راضی کننده ایران همچنان محل تجلی نشاط ملی و وحدت و دوستی ایرانیان را فراهم آورده است.
   ادامه این نشاط ملی همراه با دوستی ملت ایران با استمرار در موفقیت های بین المللی برای ورزش ایران میسر می شود؛ پس باید همه در هر نقشی که هستند برای موفقیت های ورزش ایران که وحدت آور و نشاط آفرین است تلاش وافر و سعی باشکوهی داشته باشند.

   علیرضا صدرایی
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,037,025
تعداد بازدید امروز : 10,688
تعداد بازدید دیروز : 17,407
آخرین به روزرسانی : 1398/01/03