امروز : سه شنبه 03 اردیبهشت 1398
   
  • پایان خوش برای کاراته آسیا و ایران

   بیشترین سهمیه المپیک 2108 جوانان به ژاپن و ایران رسید

   بیشترین سهمیه المپیک 2108 جوانان به ژاپن و ایران رسید

   مارتون کسب سهمیه المپیک 2018 جوانان پس از سه مرحله مسابقات فشرده و سنگین گزینشی در صوفیه بلغارستان و اوماگ کرواسی، با سرافرازی کاراته آسیا به اتمام رسید، جایی که کاراته کاهای دو کشور ژاپن و ایران مجموعاً با 10 سهمیه عملکردی شگفت انگیز و قابل تحسین داشتند.

   به گزارش سایت فدراسیون کاراته، فدراسیون جهانی پس از برگزاری آخرین مرحله مسابقات انتخابی المپیک جوانان در کرواسی، در گزارشی به 36 سهمیه ای که در مسابقات گزینشی و لحاظ شدن رقابتهای قاره ای در سال 2018 بین 24 کشور توزیع شد، اشاره کرد و نوشت: ژاپن با کسب هر شش سهمیه در دو بخش پسران و دختران تنها کشوری است که با ترکیب کامل به بوینس آیرس می رود. البته پایان موفقیت آمیز کاراته آسیا نبود، چراک ایران نیز با چهار سهمیه ( دو سهمیه در دختران و دو سهمیه در پسران) دومین کشور پس از ژاپن است که بیشترین کاراته کا را با خود به امریکای جنوبی می برد.
   بر اساس این گزارش، بعد از دو کشور آسیایی ژاپن و ایران، چهار کشور انگلیس، مراکش، روسیه و ترکیه با کسب دو سهمیه موفق تر از 18 کشوری بودند که با تک سهمیه خود تاتامی المپیک 2018 جوانان را تجربه می کنند.
   از قاره اروپا کشورهای صربستان، مجارستان، بلژیک، اوکراین، نروژ، پرتغال، دانمارک، یونان، مقدونیه، ایتالیا و اسکواکی؛ از قاره آسیا کشورهای ازبکستان، قزاقستان، تایلند، اردن، عربستان؛ از قاره افریقا کشور مصر و از قاره امریکای جنوبی کشور گواتمالا هر کدام با یک ورزشکار راهی بوینس آیرس می شوند.
   این 24 کشور بهمراه آرژانتین میزبان که چهار سهمیه دارد، کشورهای حاضر در اولین دوره مسابقات کاراته در المپیک جوانان خواهند بود، ضمن اینکه باید صبر کرد و دید فدراسیون جهانی کاراته هشت سهمیه باقی مانده را چگونه بین قهرمانان و برترین های قاره ها که در جمع 36 قهرمان مسابقات گزینشی قرار نگرفته اند، توزیع می کند. باید امیدوار باشیم نگین آلتونی که در مسابقات قهرمانی آسیا 2018 در اوکیناوا ژاپن به مقام قهرمانی دست یافت و در در روز اول مسابقات گزینشی در کرواسی به مقام سوم وزن مثبت 59 کیلو گرم دست یافت و ابوالفضل میرزایی که در آسیای 2018 ژاپن به مقام نایب قهرمانی وزن 68- کیلوگرم رسید، از شانس خوبی برای قرار گرفتن در لیست نهایی فدراسیون جهانی برخوردار باشند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,681,259
تعداد بازدید امروز : 1,689
تعداد بازدید دیروز : 21,506
آخرین به روزرسانی : 1398/02/02