امروز : شنبه 04 اسفند 1397
   
  • با حضور سرپرستان تیم های اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا

   دوره آموزشی سواد فضای مجازی با رویکرد سلامت ذهن برگزار شد

   دوره آموزشی سواد فضای مجازی با رویکرد سلامت ذهن برگزار شد

   دوره آموزشی سواد فضای مجازی با رویکرد سلامت ذهن با حضور فریبا محمدیان معاون توسعه ورزش بانوان و سرپرستان تیم های اعزامی به بازی های آسیایی جاکارتا در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، احمدرضا متین فر مدیر مرکز سواد فضای مجازی سازمان سراج در حاشیه دوره آموزشی سواد فضای مجازی با رویکرد سلامت ذهن، با اشاره به جایگاه فضای مجازی در زندگی روزمره گفت: روزی فنآوری به عنوان ابزار مورد استفاده افراد بود و پس از آن توسعه پیدا کرد و فضایی به وجود آمد که الان تمام ساعات زندگی مردم را تسخیر کرده و روی جسم ، روح، حوزه تعاملات اجتماعی و معنویت تاثیر گذاشته است.
   متین فر با بیان این موضوع که ورزشکار یک نخبگی و ویژگی خاص دارد و در حوزه خود باید نفر اول بماند اظهار داشت: ورزشکاران باید نویز های محیط را که می تواند در فعالیت هایشان اختلال ایجاد کند را بشناسند و آنها را کاهش دهند و سپس از بین ببرند.
   او ادامه داد: جوانان کشور قرار است در بازی های آسیایی جاکارتا افتخار آفرینی کنند و فضای مجازی هم درگیر است و ما باید بدانیم که چطور با این فضا به نحو احسن استفاده کنیم و با آسیب ها و تهدید هایش مقابله کنیم.
   احمدرضا متین فر در خصوص موضوع دوره آموزشی سواد فضای مجازی با رویکرد سلامت ذهن و صیانت در فضای مجازی وزارت ورزش و جوانان گفت: بحث امروز ما در خصوص ضرورت، اهمیت، فرصت ها و افتخار آفرینی ها، انتشار سریع موفقیت ها، الگو سازی موفقیت ها با هدف تعالی جوانان ایرانی و با استفاده از فضای مجازی بوده است و همینطور بیان آسیب ها و تهدید ها و تعاملات نامتعارفی که می توانند افراد را از نخبه و نفر اول ورزش بودن دور کند.
   او ادامه داد: برنامه امروز بسیار خوب بود و امیدوارم که به صورت برنامه های تکلیفی این وزارتخانه حداقل 2 بار در سال برگزار شود و بتوانیم آسیب ها و تهدید ها را در این فضا کاهش بدهیم و از این فضا به نحو احسن در راستای ارتقا ورزشکار استفاده کنیم.
   وی خطاب به مسئولین ورزشی در خصوص هزینه های انجام شده در زمینه سرمایه گفت: برای اینکه هزینه ها به نحو احسن در راستای تعالی کشور همراه با اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران در المیپک صرف شود وزارت ورزش، مربیان و سرمربیان باید علاوه بر رسیدگی به حوزه جسمی و خوراک و ... ورزشکاران مجموعه ای از بایدها و نبایدهای فضای مجازی را برای ورزشکاران تبیین کنند.
   احمدرضا متین فر از فضای مجازی به عنوان یک موجود زنده یاد کرد گفت: ما با فضای مجازی یک تعامل دوسویه داریم و روی هم تاثیر می گذاریم و هر اثری که روی مغز بشیند تولید ذهنیت می کند ، ذهنیت تولید شناخت و شناخت تولید رفتار می کند.
   مدیر مرکز سواد فضای مجازی سازمان سراج ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان در حوزه سیاست گذاری و حاکمیتی باید فضای مجازی را به عنوان یک پارامتر اثرگذار در حوزه رفتار و اعمال ورزشکاران ببیند و حمایت و تشویق و انسجام و شناسایی ورزشکاران بر عهده فدراسیون ها است در مرحله آخر ورزشکاران قرار می گیرند. همانطور که به پزشک تغذیه در تیم نیاز است باید مشاور رفتار در فضای مجازی هم در کنار ورزشکاران قرار بگیرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,101,321
تعداد بازدید امروز : 9,390
تعداد بازدید دیروز : 18,325
آخرین به روزرسانی : 1397/12/04