امروز : یکشنبه 31 شهریور 1398
   
  • برگزاری جلسه کمیته آماربخشی وزارت ورزش و جوانان ؛

   رییس مرکز آمار ایران: وزارت ورزش و جوانان از دستگاه های پیشتاز در حوزه آمار است/ فرامرزیان : در وزارت ورزش و جوانان هیچ آماری برای پنهان کردن وجود ندارد

   رییس مرکز آمار ایران: وزارت ورزش و جوانان از دستگاه های پیشتاز در حوزه آمار است/ فرامرزیان : در وزارت ورزش و جوانان هیچ آماری برای پنهان کردن وجود ندارد

   رییس مرکز آمار ایران، وزارت ورزش و جوانان را یکی از دستگاه های پیشتاز و علاقمند در حوزه آمار دانست ؛معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت ورزش و جوانان نیز تاکید کرد که شفافیت در آمار حوزه ورزش یکی از اصلی ترین رویکردهای این وزارتخانه به منظور برنامه ریزی و مدیریت بهتر است.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، امید علی پارسا رییس مرکز آمار ایران در جلسه کمیته آمار بخشی وزارت ورزش و جوانان که پیش از ظهر امروز در این وزارتخانه برگزار شد ،وزارت ورزش و جوانان را دستگاه پیشتاز و علاقمند در حوزه آمار دانست و اظهار داشت: این وزارتخانه در راستای ارائه آماری شفاف و واقعی همراهی خوبی با مرکز آمار ایران داشته است.

   رییس مرکز آمار ایران، نوین سازی نظام آماری کشور را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: نظام آماری باید به مجموعه مدیریتی کشور در برنامه ریزی کمک کند.

   در این جلسه ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و سرمایه وزارت ورزش و جوانان رویکرد اصلی این وزارتخانه را شفاف سازی در آمار عنوان کرد و توضیح داد: این وزارتخانه در حوزه ورزش وزارت شیشه ای است و در معرض دید همگان قرار دارد بطوریکه همه آن را آنالیز و قضاوت می کنند بنابراین هر چه آمار شفاف تر باشد قابلیت مدیریت بهتری دارد.

   فرامرزیان با بیان اینکه تصویر واقعی از هر سازمانی با آمار شفاف امکانپذیر است تصریح کرد: مدیریت در حاکمیت با آمار دقیقتر بهتر و راحت تر است که در وزارت ورزش و جوانان هم ارائه آمار شفاف تر را به سود خود می دانیم و اعتقاد داریم هر چه داده های آماری دقیق تر باشد نحوه مدیریت به صورت بهتر محقق می شود.

   معاون توسعه مدیریت و سرمایه وزارت ورزش و جوانان در ادامه توضیبح داد: در حوزه ورزش تمام تلاش بر این محور استوار است که اطلاعات در ریز داده قرار بگیرد و تقاضاها را کنترل و انتظارات را به سمت واقعیت ها سوق دهیم.

   فرامرزیان انتشار سالنامه آماری در وزارت ورزش و جوانان را یکی از مهمترین برنامه های پیش روی این وزارتخانه دانست و با اشاره به فعالیت سامانه مبین به عنوان مرجع قانونی ارتباط بین وزارتخانه و استان ها تاکید کرد که نرم افزارهای موازی را به دلیل سهولت در فرایند سامانه مبین اجازه فعالیت نداده ایم.

   معاون توسعه مدیریت و سرمایه وزارت ورزش و جوانان در پایان تاکید کرد که در وزارت ورزش و جوانان چیزی برای پنهان کردن وجود ندارد و برای برنامه ریزی دقیق شفافیت در آمار همچنان ادامه خواهد یافت.
   در این جلسه، مطلبی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت ورزش و جوانان نیز گزارشی از عملکرد این وزارت خانه در حوزه آمار ارائه کرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,157,014
تعداد بازدید امروز : 5,130
تعداد بازدید دیروز : 22,625
آخرین به روزرسانی : 1398/06/31