امروز : پنجشنبه 27 تیر 1398
   
  • تندگویان در دومین همایش ملی جوانان و قانونگذاری

   جمعیت جوان کشور باید یک نماینده در دولت داشته باشد /آمادگی برگزاری انتخابات مجلس ملی جوانان را داریم

   جمعیت جوان کشور باید یک نماینده در دولت داشته باشد /آمادگی برگزاری انتخابات مجلس ملی جوانان را داریم

   معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: وقتی در مورد جوان صحبت می‌کنیم در مورد آینده یک کشور تصمیم می‌گیریم بنابراین این جمعیت باید یک نماینده در دولت داشته باشد .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان عصر امروز در همایش ملی جوانان و قانونگذاری که به میزبانی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: از مجلس این دوره با وجود داشتن فراکسیون جوانان انتظار داشتیم دستاوردهای بیشتری در حوزه جوانان داشته باشد اما متاسفانه لایحه دولت درزمینه جداسازی موضوع جوانان از وزارت ورزش برگشت خورد و موضوع تفکیک سازمان ملی جوانان از دستور کار خارج شد

   تندگویان یادآور شد: موضوع جوانان در چند سال اخیر مسائل زیادی داشته که ناشی از بلاتکلیفی این حوزه بوده است. در دوره‌ای سازمان جوانان وجود داشت، بعد از آن این سازمان با سازمان تربیت‌بدنی ادغام شد و وزارتخانه ورزش و جوانان شکل گرفت و از زمان تشکیل این وزارتخانه هم بحث جدایی دو حوزه ورزش و جوانان مورد توجه واقع شد. حداقل الان ما تکلیف خود را در ادامه ماموریت‌مان می‌دانیم و ان‌شاءالله در ادامه راه هیچ کوتاهی نخواهیم داشت.

   .
   وی در ادامه با بیان اینکه جوانان یک چهارم جمعیت کشوررا تشکیل می دهند ،از این جمعیت به عنوان اینده کشور نام برد و گفت :این جمعیت باید یک نماینده در دولت داشته باشد ..
   معاون وزیر ورزش وجوانان توضیح داد که موضوع جوانان فرابخشی است و وقتی از اشتغال، مسکن و بهداشت جوانان صحبت می‌کنیم با چندین وزارتخانه روبرو هستیم، بنابراین وجود این تعداد نهاد ،حمایت فرابخشی در حوزه جوانان را می‌طلبد.
   معاون وزیر ورزش و جوانان موضوع جوانان را یک موضوع فرابخشی عنوان و خاطرنشان کرد: سال‌هاست بحث تشکیل مجلس ملی جوانان در کشور مطرح است که مجلس و مرکز پژوهش‌ها می‌توانند به تحقق آن کمک کنند. ما در وزارت ورزش و جوانان گام‌های اولیه را در این جهت برداشته‌ایم و تجربه خوبی داریم. سال گذشته هم برای تشکل‌های مردم‌نهاد حوزه جوانان در استان‌ها انتخابات برگزار کردیم و مجامع استانی تشکل‌های ما هم شکل گرفته، همچنین مجمع ملی تشکل‌های مردم‌نهاد نیز ایجاد شده و امیدواریم این بحث به جایگاه قانونی خود برسد که در این زمینه نیاز به کمک مجلس و وزارت کشور است و اگر بتوانیم در کل کشور این موضوع را سامان دهیم پایگاه مناسبی برای جوانان خواهد بود.
   .
   وی با اشاره به اعتماد و انتصاب جوانان در دولت گفت: چطور ما در اوایل انقلاب به جوانان اعتماد می‌کردیم و در ابتدای جنگ وزارت مهم نفت را به شهید تندگویان سپردیم و او هم با جانش از آن حمایت کرد. ما 8 سال دفاع مقدس را به این جوانان دادیم.
   معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این موضوع که بحث مشاوران جوان انحرافی است گفت : رهبری نیز این موضوع را چندین بار تاکید مورد تاکید قرار داده اند.
   اوبا مهم خواندن بهره گیری از مدیران جوان پیشنهاد استفاده از مدیران پیشکسوت به عنوان مشاور را مطرح کرد و در این ارتباط گفت : معتقدم مدیری که سال‌ها پشت میز بنشیند خلاقیت و مدیریت را از دست می دهد .
   وی درپایان دستورئیس‌جمهوری مبنی براینکه هر وزیر یک معاون جوان داشته باشد را مورد توجه قرار داد .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 22,665,823
تعداد بازدید امروز : 14,684
تعداد بازدید دیروز : 26,866
آخرین به روزرسانی : 1398/04/27