امروز : دوشنبه 28 آبان 1397
   
  • ناظمی: دیپلماسی ورزشی توانسته است موجب تقارب و نزدیکی بسیاری از فرهنگها، ملت‌ها و دولتها شود

   ناظمی: دیپلماسی ورزشی توانسته است موجب تقارب و نزدیکی بسیاری از فرهنگها، ملت‌ها و دولتها شود

   رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان گفت: جمهوری اسلامی می‌تواند از ورزش بعنوان اهرم پیام دیپلماتیک خود به سایر کشورها و جامعه جهانی استفاده کند و سرمایه‌گزاری بر روی نقش فرهنگ‌ساز ورزش می‌تواند تأثیر به‌سزایی در توسعه تعاملات سیاسی داشته باشند.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مازیار ناظمی، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارتخانه در نشست علمی-تخصصی دیپلماسی ورزشی که توسط مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی برگزار شد گفت: امروزه دیپلماسی ورزشی توانسته است موجب تقارب و نزدیکی بسیاری از فرهنگها، ملت‌ها و بخصوص دولتها شود. بعد از چهار دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی، ورزش می‌تواند ابزاری کارا در توسعه روابط بین‌الملل حکومتی مورد استفاده قرار گیرد.
   وی ادامه داد: یافته‌های این پژوهش که به روش کیو اجرا شده است به ترتیب به توسعه سیاسی، توسعه اقتصادی، تعاملات فرهنگی و توسعه اجتماعی دست یافته است. با توجه به یافته‌ها، پیشنهاد شد از ورزش بعنوان ابزاری برای ارائه‌ی آرمان‌ها، ورزش‌ها و در نهایت خواست ملی در عرصه‌ی بین‌المللی استفاده شود.
   ناظمی در پایان افزود: جمهوری اسلامی می‌تواند از ورزش بعنوان اهرم پیام دیپلماتیک خود به سایر کشورها و جامعه جهانی استفاده کند و سرمایه‌گذاری بر روی نقش فرهنگ‌ساز ورزش می‌تواند تأثیر بسزایی در توسعه تعاملات سیاسی داشته باشد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 17,248,348
تعداد بازدید امروز : 2,593
تعداد بازدید دیروز : 14,049
آخرین به روزرسانی : 1397/08/27