امروز : شنبه 04 اسفند 1397
   
  • نشست علمی- تخصصی دیپلماسی ورزشی

   داوود نوری: ورزش منجر به تأمین و توسعه منافع ملی شود

   داوود نوری: ورزش منجر به تأمین و توسعه منافع ملی شود

   مشاور معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت :کسب منزلت، معرفی و ارائه تصویر مطلوب از کشورها، رونق اقتصادی، ترویج فرهنگ، توسعه‌ی صلح و دوستی از جمله اهداف مهم دربرگیرنده‌ی اعزام ورزشکاران به میادین ورزشی است.

   در نشست علمی- تخصصی دیپلماسی ورزشی که توسط مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی در سالن اجتماعات ساختمان شماره 1 وزارتخانه برگزار شد، دکتر داوود نوری گفت :امروزه کسب منزلت، معرفی و ارائه تصویر مطلوب از کشورها، رونق اقتصادی، ترویج فرهنگ، توسعه‌ی صلح و دوستی از جمله اهداف مهم دربرگیرنده‌ی اعزام ورزشکاران به میادین ورزشی است.
   او که یکی از سخنرانان این نشست بود ، گفت: دیپلماسی عمومی یکی از موضوعاتی است که در سطح بین ­الملل می‌تواند با مبادله اندیشه‌ها، اطلاعات، ارزش‌ها، سنت‌ها، اعتقادات و دیگر جنبه‌های فرهنگی با هدف تقویت درک متقابل و تفاهم میان ملت‌ها و کشورها از طریق تبیین و ترویج فرهنگ و تمدن بومی و شناخت و درک واقعی فرهنگ‌های سایر کشورها با کانال های ارتباطی همچون ورزش منجر به تأمین و توسعه منافع ملی شود.
   از آنجایی که ورزش فوتبال به واسطه جذابیت جهانی آن به عنوان یکی از فراگیرترین و پرطرفدارترین ورزش‌ها در دنیا مطرح شده است، دیپلماسی فوتبال می­تواند به تحقق این اهداف کمک شایانی کند.
   وی با بیان این که در پژوهش خود که براساس روش کیفی داده بنیاد به ارائه الگوی دیپلماسی فوتبال پرداخته شده است، گفت: جامعه آماری در تحقیق پیش رو متشکل از افراد مطلع و آشنا با ادبیات دیپلماسی و ورزش نظیر اساتید دانشگاه‌ها، مدیران، صاحب نظران و کارشناسان بوده است.
   در پایان خاطرنشان نمود که براساس این تحقیق می­توان در بحث دیپلماسی فوتبال به عوامل و فعالیت‌های لازم برای دست‌یابی به منافع ملّی در راستای موضوعات فرهنگی، بین‌المللی، اجتماعی، اقتصادی و ... دست یافت.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,108,879
تعداد بازدید امروز : 16,948
تعداد بازدید دیروز : 18,325
آخرین به روزرسانی : 1397/12/04