امروز : جمعه 29 شهریور 1398
   
  • نشست علمی- تخصصی دیپلماسی ورزشی

   دکتر فضلی :ورزش مسیر توسعه‌ی روابط بین‌ ملتها و دولتها را فراهم می‌کند

   دکتر فضلی :ورزش مسیر توسعه‌ی روابط بین‌ ملتها و دولتها را فراهم می‌کند

   رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش وجوانان در نشست علمی- تخصصی دیپلماسی ورزشی با بیان اینکه ورزش مسیر توسعه‌ی روابط بین‌ ملتها و دولتها را فراهم می‌کند اظهارداشت : مهارت مذاکره ، ابزار ارتباط تسلط به زبان، جایگاه مالکیت فرهنگی و معنوی ورزش و سطح مهارت و رویداد ورزشی مبانی توسعه دیپلماسی ورزشی است .

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان محمدرضا فضلی، در نشست علمی- تخصصی دیپلماسی ورزشی گفت:مهارت مذاکره ، ابزارارتباط تسلط به زبان ؛ جایگاه مالکیت فرهنگی و معنوی ورزش و سطح مهارت و رویدادورزشی را از مبانی و پیش نیازهای توسعه دیپلماسی ورزشی اعلام کرد .
   فضلی افزود: ورزش مسیر توسعه‌ی روابط بین ملتها و دولتها را فراهم می‌کند و دیپلماسی ورزشی ابزار و پیرو دیپلماسی عمومی کشور است.
   رئیس مرکز مطالعات بیان داشت که این نشست‌ها فرصت تفکر و بهره‌مندی از دانش و اطلاعات را به افراد می‌دهد و ما خوشحالیم که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط این مرکز شاهد استمرار این نشست‌ها بیش از پیش باشیم.
   ماندانا رسولی، مدیرکل امور بین‌الملل ضمن حضور در نشست افزود: این نشست‌ها برای ورزش کشور بسیار حائز اهمیت می‌باشد و جاهایی که سقل سیاسی در ورزش بین‌الملل بالا رفته سبب بروز مشکل در مقررات ورزشی شده است که ضروری است برای توسعه‌ی دیپلماسی ورزشی، رویه‌سازی متناسب با اهداف و رویکردهای ورزش کشور در حوزه توسعه تعاملات بین‌المللی صورت پذیرد.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 24,116,105
تعداد بازدید امروز : 7,320
تعداد بازدید دیروز : 17,341
آخرین به روزرسانی : 1398/06/29