امروز : جمعه 03 اسفند 1397
   
  • معرفی 4 استان برتر در هفته جوان

   آل اسحاق: در حوزه اوقات فراغت و کارافرینی از صنعت گردشگری بهره خواهیم گرفت

   آل اسحاق: در حوزه اوقات فراغت و کارافرینی از صنعت گردشگری بهره خواهیم گرفت

   مدیرکل دفتر طرح های ملی و فراگیر جوانان، با اشاره به برنامه های حوزه جوان در بخش اوقات فراغت و کارافرینی گفت: در پی این هستیم که حدود 20 میلیون جوان از خدمات تفریحی و رفاهی گردشگری بهره مند شوند .

   امیر حسین آل اسحاق در گفت وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برنامه های هفته جوان از تدوین ۲۱ عنوان طرح خبر داد و اظهار داشت: تاکنون ۱۰ هزار اجرا در سطح کشور داشتیم که یک میلیون جوان از برنامه های هفته جوان در سراسر کشور توانستند استفاده کنند.
   این مقام مسوول در حوزه جوانان ادامه داد : ما ۷ برنامه کلان کشوری هم در شهرهای آذربایجان شرقی، گیلان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان داشتیم و از نظر عملکرد هم سه استان البرز فارس و کرمان به عنوان استان‌های برتر برگزیده شدند و قرار است استان تهران نیز به عنوان استان چهارم مورد تقدیر قرار خواهد گیرد .

   وی افزود : در حوزه برنامه های کشوری هم ۸ هزار جوان به صورت مستقیم بهره‌مند شدند و نزدیک به ۳۰۰ تشکل هم توانستند از دوره های آموزشی تخصصی مثل گردشگری و کارآفرینی و برنامه هایی از این دست بهره مند شوند.

   آل اسحاق در خصوص برنامه های گردشگری نیز از تشکیل دبیرخانه در هفته جوان خبر داد و یادآور شد : با این موضوع 67 تشکل گردشکری در کشور ثبت شده که روسای تشکل ها در آذربایجان شرقی برای گذراندن دوره آموزشی تخصصی و کاربردی حضور پیدا کردند .
   او ادامه داد : به این ترتیب هفت نفر به عنوان مسئولین پهنه های گردشگری مطابق با میراث فرهنگی انتخاب شدند و دو بخش ویژه‌ی گردشگری روستایی و گردشگری پایتخت، ۹ نفر از تشکل‌های ما به عنوان مسئولین پهنه های گردشگری به عنوان هیئت رئیسه و هیئت مجری یک تشکل کشوری تخصصی حوزه گردشگری به عنوان دبیر خانه گردشگری سمن‌های جوانان شروع به کار کردند که تقسیم کارهایش انجام شده و در حال ثبت هست .
   او از هم گردشگری به عنوان ابزار کارآفرینی یاد کرد و افزود: نگاه مان این است که برای جوانان حوزه سمن های گردشگری کار و اشتغال ایجاد کنیم.

   آل اسحاق در خصوص خدماتی که دبیرخانه گردشگری اظهار داشت : در درجه اول ارائه خدمات حوزه گردشگری شامل اقامتی، حمل و نقل، خوراک و غیره توسط سمن ها از مراکزی که خدمات گردشگری ارائه می شود، است. دراین خصوص بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد تخفیف ویژه ی کدهای ملی جوانان در سراسر کشور پیش‌بینی شده این است و جوان‌ها می توانند استفاده از آن کنند .
   وی افزود : فاز دوم برگزاری تورهای هیجانی ویژه ی جوان ها است و فاز سوم هم بحث خانه‌های بوم گردی که برای جوان‌ها راه اندازی و اجرایی خواهد شد که هر کدام از این موارد می‌تواند زمینه‌های اشتغال را برای جوان ها فراهم بکند.

   مدیرکل دفتر طرح های ملی و فراگیر جوانان در بخش دیگری از سخنانش در خصوص تاثیرات گردشگری در اوقات فراغت جوانان نیز گفت:حدود ۲۰ میلیون نفر می توانند از این خدمات تفریحی رفاهی تامین بشود .

   وی در مورد خانه های جوانان هم توضیحاتی ارائه کرد و و بابیان این مطلب که شیوه مدیریت خانه های جوان تغییر خواهد کرد اظهارداشت : ضمن اینکه امکانات لازم را در خصوص خانه های جوانان ارائه خواهیم کرد شیوه ی نرم افزاری جدید هم به همه استان‌ها ابلاغ خواهیم کرد .
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,079,767
تعداد بازدید امروز : 6,161
تعداد بازدید دیروز : 17,187
آخرین به روزرسانی : 1397/12/03