امروز : جمعه 03 اسفند 1397
   
  • برنامه تکواندو در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا

   برنامه تکواندو در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا

   هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 27 مردادماه به مدت 16 روز در "جاکارتا" اندونزی برگزار می‌شود؛ تکواندو کشورمان با 10 نماینده در بخش کیوروگی و 8 نماینده در بخش پومسه در این رقابت‌ها به مصاف رقبایش می‌رود.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان از سایت فدراسیون تکواندو، هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی 2018 در بخش تکواندو (پومسه و کیوروگی) از 28 مردادماه به مدت 5 روز در اندونزی برگزار می‌شود.

   این بازی‌ها در بخش تکواندو 28 مردادماه با رقابت‌های پومسه آغاز می‌شود که در بخش مردان کوروش بختیار، امیررضا مهربان، علی سهرابی و محمد صادق فتوحی و در بخش زنان مهسا صادقی، مرجان سلحشوری، مرجان تاجی رستم آبادی و فاطمه حسام نمایندگان پومسه کشورمان هستند.

   هدایت تیم مردان برعهده «سانگ میونگ کیم» به عنوان سرمربی است و «مهدی صمدیان» به عنوان مربی می‌باشد و در بخش زنان نیز «فاطمه اسدپور» سرمربیگری تیم را برعهده دارد.   اما رقابت‌ها در بخش کیوروگی از 29 مردادماه با پیکارهای اوزان 53 کیلوگرم دختران و 80- کیلوگرم پسران آغاز می‌شود که الهه شیدایی و مهدی خدابخشی به عنوان نخستین نمایندگان ایران هستند.

   در روز دوم، مبارزات اوزان 49- و 57- کیلوگرم گروه زنان پیگیری می‌شود که ناهید کیانی و پریسا جوادی تکواندوکاران کشورمان هستند. روز سوم این رقابت‌ها هوگوپوشان اوزان 67+ کیلوگرم گروه زنان و 63- و 68- کیلوگرم گروه مردان به مصاف رقبا می‌روند که زهرا پوراسماعیل، میرهاشم حسینی و امیرمحمد بخشی نمایندگان کشورمان هستند.

   روز پایانی این رقابت‌ها با مبارزات اوزان 67- کیلوگرم زنان و 58- و 80+ کیلوگرم گروه مردان همراه است که کیمیا علیزاده، فرزان عاشورزاده و سعید رجبی به عنوان آخرین نمایندگان تکواندو ایران بر روی شیاپ‌چانگ می‌روند.

   هدایت این تیم برعهده «فریبرز عسکری» به عنوان سرمربی و «علی محمد بسحاق» و «حسن فلاحی راد» به عنوان مربی می‌باشد. در بخش زنان نیز «مهرو کمرانی» سرمربیگری و «ریحانه فولادی» و «زهرا حاجی وند» مربیگری تیم را برعهده دارند.

   امروز (شنبه – 16 تیرماه) در نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در خصوص پرچمدار کاروان ایران در هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی 2018 تصمیم گرفته خواهد شد که در میان سه ورزشکاری (کیمیا علیزاده، الهه احمدی و احسان حدادی( که شانس بیشتری برای این انتخاب دارند نام کیمیا علیزاده نخستین بانوی مدال آور المپیکی کشورمان به چشم می‌خورد.

   گفتنی است؛ بر اساس برنامه حرکت و اعزام تیم‌های مختلف رشته‌های ورزشی نمایندگان تکواندو 22 مردادماه راهی اندونزی می‌شوند و 3 شهریورماه نیز به ایران بازمی‌گردند.

کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,080,710
تعداد بازدید امروز : 7,104
تعداد بازدید دیروز : 17,187
آخرین به روزرسانی : 1397/12/03