امروز : جمعه 03 اسفند 1397
   
  • نشست روسای فدراسیون های ورزش سه گانه آسیای میانه در قرقیزستان

   اتحادیه ورزش سه گانه آسیای میانه تشکیل می شود

   اتحادیه ورزش سه گانه آسیای میانه تشکیل می شود

   نشست مشترک فدراسیون های این منطقه با حضور روسای فدراسیون های ایران، قزاقستان، ازبکستان و قرقیزستان تشکیل شد.

   به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش سه گانه؛ همزمان با برگزاری مسابقات قهرمانی آسیای میانه در قرقیزستان نشست مشترک فدراسیون های این منطقه با حضور روسای فدراسیون های ایران، قزاقستان، ازبکستان و قرقیزستان تشکیل شد.
   در این دیدار با موافقت طرفین مقرر شد که با توجه به لزوم پشتیبانی رسمی از اقدامات فدراسیون های منطقه اتحادیه ای برای ورزش سه گانه آسیای میانه با عضویت کشورهای منطقه تشکیل شود. با پیشنهاد سردار صبور رئیس فدراسیون کشورمان و موافقت حاضرین در جلسه مقرر شد اساسنامه این اتحادیه توسط فدراسیون ایران تهیه و پس از بررسی و تصویب فدراسیون های منطقه برای تصویب و امضای نهایی به هیئت اجرایی کنفدراسیون آسیا (ASTC) در نشست آتی این هیئت که همزمان با بازی های آسیایی جاکارتا برگزار می شود، ارائه گردد.
   از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست پیشنهاد قرقیزستان و قزاقستان برای پیوستن کشور مغولستان به کشورهای منطقه آسیای میانه بود که با توجه به موانع قانونی برای این پیشنهاد مقرر شد آقای صبور طی مذاکره و مکاتبه با ASTC، موضوع مذکور را مطرح نماید تا در صورت امکان شرایط برای حضور مغولستان در آسیای میانه فراهم شود.
   رئیس فدراسیون ورزش سه گانه ایران در این دیدار با اشاره به این که اغلب مسابقات آسیایی در کشورهای شرق آسیا برگزار می گردد و با توجه به بعد مسافت کشورهای آسیای میانه، عنوان کرد که می بایست کمک های مالی کنفدراسیون آسیا در خصوص اعزام به مسابقات برای کشورهای آسیای میانه، بیشتر از کشورهای شرق قاره باشد. ایشان این پیشنهاد را در جلسه پیشین هیئت اجرایی کنفدراسیون در هنگ کنگ نیز مطرح کردند.
   در این دیدار آقای صبور از لزوم برگزاری دوره ها و کمپ های آموزشی مربیان و ورزشکاران سخن گفت و تاکید کرد که شایسته است این دوره ها در کشورهای مختلف برگزار گردد و کلیه هزینه ها بجز تهیه بلیط بر عهده کشور میزبان باشد. در این خصوص مقرر شد مسئولین فنی کشورهای آسیای میانه بتوانند در دوره های آموزشی مربوطه که در هر یک از کشورهای منطقه برگزار می شود، شرکت کنند.
   از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه دعوت از کشورهای تاجیکستان و ترکمنستان برای راه اندازی ورزش سه گانه بود که مورد موافقت حاضران قرار گرفت. هم چنین موافقت گردید که با کمک به فدراسیون افغانستان برای حل مشکلات خود با کنفدراسیون آسیا این کشور را برای فعالیت در ورزش سه گانه یاری رسانند.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,080,149
تعداد بازدید امروز : 6,543
تعداد بازدید دیروز : 17,187
آخرین به روزرسانی : 1397/12/03