امروز : جمعه 03 اسفند 1397
   
  • معاون سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور

   مراکز مشاوره ازدواج و خانواده در تعامل کامل بین وزارت ورزش و جوانان و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره فعالیت می کنند

   مراکز مشاوره ازدواج و خانواده در تعامل کامل بین وزارت ورزش و جوانان و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره فعالیت می کنند

   امسال هم نزدیک به 200 مرکز مشاوره ازدواج و خانواده زیر نظر وزارتخانه، شروع به فعالیت می کنند و اصرار داریم این تعامل فی مابین بیشتر شده و فعالیت این مراکز تحت نظارت و برنامه ریزی این وزارتخانه برای ساماندهی بهتر و بیشتر، صورت گیرد.

   به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ محمد حاتمی در گفتگو با این خبرنگار پایگاه، ضمن اشاره به تفاهمنامه همکاری بین وزارت ورزش و جوانان و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور بیان کرد: در چند سال گذشته تعامل دوطرفه ای بین این سازمان و وزارت ورزش و جوانان بوده که منجر به دستاوردهای زیادی در این زمینه شده است و نتیجه آن ساماندهی امور مشاوره قبل، حین و بعد از ازدواج است.
   حاتمی افزود: در مورد مجوز مراکز خدمات مشاوره، همیشه وزارت ورزش و جوانان پیشگام بوده است و مجوز مراکز را جهت امور مشاوره ازدواج و خانواده این وزارتخانه صادر می کرد. پس از انعقاد تفاهمنامه ،به حدود 200 مرکز تخصصی مشاوره که ویژه ازدواج و خانواده بوده که زیر پوشش وزارت ورزش و جوانان فعالیت می کردند. در حال حاضر حدود 200مرکز زیر نظر این وزارتخانه فعال هستند و گزارش کارشان به معاونت امور جوانان ارسال می شود. هرسال میزان مشاوره ازدواج و خانواده به لحاظ کمی و کیفی افزایش پیدا کرده است و این موضوع را مدیون تعامل دو طرفه بین سازمان نظام و وزارت ورزش و جوانان هستیم.
   حاتمی در مورد صدور مجوز مراکز گفت که انشاءالله بتوانیم در کوتاه ترین زمان ممکن مجوز بیش از 130 مرکز که تقاضای صدور مجوز کرده اند و در نوبت هستند را صادر کنیم.
   معاون سازمان نظام روانشناسی کشور افزود: امسال هم نزدیک به 200 مرکز مشاوره ازدواج و خانواده زیر نظر وزارتخانه، فعالیتشان را شروع می کنند و ما اصرار داریم این تعامل فی مابین بیشتر شده و فعالیت این مراکز تحت نظارت و برنامه ریزی این وزارتخانه برای ساماندهی بهتر و بیشتر، صورت گیرد.
   وی در مورد بحث نظارت بر مراکز افزود که این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است که بر اساس تفاهم با معاونت جوانان ، نظارت تخصصی بر عهده ما و نظارت عمومی و کمی بر عهده وزارت ورزش و جوانان است که به صورت مستمر انجام می گیرد.
   بر اساس قانون سازمان نظام روانشناسی کشور، نظارت تخصصی بر این مراکز برعهده این سازمان است و این سازمان برنامه ریزی وسیعی برای نظارت دارد و هیچ ارگان و نهادی از این نظارت مستثنی نیست.
   وی در مورد مبحث آموزش این مراکز بیان کرد که کسانی که فعالیت مشاوره ای انجام می دهند چه مشاوره ازدواج و چه روانشناسی، نیازمند به روز شدن در اطلاعات هستند به همین خاطر در اولین گام قرار است بسته های آموزشی تهیه شود و بین تمام فعالین مشاوره و این بخش بسته ها تدریس شود و آزمون گرفته شود و درنتیجه اگر در آزمون قبول شدند کار مشاوره ازدواج را انجام دهند.
   وی در پایان اشاره کرد: بر اساس تعاملی که وجود دارد، با وزارت ورزش و جوانان به طرحی رسیدیم که علاوه بر مراکز تخصصی ازدواج و خانواده، پروانه های تخصصی به روانشناسان و مشاورینی که در احوزه ازدواج و خانواده پروانه فعالیت و کار دارند اعطا کنیم. در حال حاضر بیش از 5000 روانشناس در کشور فعالند و بنا داریم با همکاری وزارت ورزش و جوانان به کسانی که واجد شرایط هستند پروانه تخصصی ازدواج بدهیم تا در همه مراکز افراد واجد صلاحیت مجاز به ارایه مشاوره تخصصی باشند. پیش بینی می شود که تا پایان سال به بیش از 1000 نفر پروانه تخصصی ازدواج اعطا کنیم.
   لازم به ذکر است مراکز مشاوره وزارت ورزش و جوانان معتبرترین مراکز خدمات مشاوره‌های ازدواج و خانواده هستند و ابداع راه اندازی مراکز در کشور با بیش از دو دهه فعالیت از سوی ساز مان ملی جوانان سابق صورت گرفته است
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 19,080,497
تعداد بازدید امروز : 6,891
تعداد بازدید دیروز : 17,187
آخرین به روزرسانی : 1397/12/03