امروز : پنجشنبه 05 اردیبهشت 1398
   
  • استاندار خراسان جنوبی در بیست و هشتمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان:

   کاهش دغدغه ها و مشکلات جوانان یکی از وظایف ستاد ساماندهی امور جوانان

   کاهش دغدغه ها و مشکلات جوانان یکی از وظایف ستاد ساماندهی امور جوانان

   دکتر مروج الشریعه: ستاد ساماندهی موظف است برای جوانان برنامه عملیاتی ارائه و اجرا کند با توجه به این امر که خود جوانان هم پای کار باشند.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، بیست و هشتمین ستاد ساماندهی امور جوانان با حضور استاندار و مدیران کل دستگاههای اجرایی استان و فرمانداران شهرستانهای خراسان جنوبی ظهر امروز، در محل استانداری تشکیل جلسه داد.
   در این جلسه دکتر مروج الشریعه در خصوص ضرورت تشکیل ستاد ساماندهی امور جوانان در استان بیان داشت: اگر ستاد ساماندهی امور جوانان از منظر استانی دیده شود، باید دقیقاً جایگاه هر دستگاه و نحوه عملکرد آنها مشخص باشد به ترتیبی که نقص های موجود پر شود و در این بین، موضوعی باعث سرخوردگی و یاس بیشتر جوانان نگردد، اگر جوان و نوجوانی از آلودگی اعتیاد پاک می شود جامعه باید چه بکند که این پاکی در او همچنان ماندگار باشد به این سئوال و هزاران سوال دیگر در حوزه جوانان، باید در بطن ستاد ساماندهی امور جوانان پاسخ داده شود.
   استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: ترویج اخلاق و معرفت/ معرفت شناسی / شناخت مسائل سیاسی و اجتماعی باید در منظر رسیدگی به امور جوانان قرار گیرد و اگر درجامعه، آسیبی برای جوانان در سطح بالایی وجود دارد، استان باید در اولویت اجرای برنامه های حل معضل و آسیب باشد.
   وی گفت: باید تلاش کرد که چند موضوع اساسی برای جوانان را مسئله محور پیش ببریم و اولویت ها در کنار هم گذاشته شوند که لازمه این امر استفاده از تیم پژوهشی و اسناد موجود و کارشناسی شده است.
   دکتر مروج الشریعه اظهار کرد: ستاد ساماندهی موظف است برای جوانان برنامه عملیاتی ارائه و اجرا کند به این شرط که خود جوانان هم پای کار باشند، در این بین یکی از حوزه های مهم ستاد ساماندهی امور جوانان، دبیرخانه ستاد، یعنی اداره کل ورزش و جوانان است، که نقش تاثیرگذاری درتدوین برنامه های مرتبط دارد و باید متولی اصلی نشاط، به ویژه در حوزه ورزش استان باشد.
   در این جلسه مهران سرپرست مدیر کل ورزش و جوانان استان نیز در خصوص سند توسعه ورزش گفت: در حوزه جوانان مسائل پیچیده و مرکب هستند که کار را از حوزه سازمانی خارج کرده است و نیازمند همگرایی استان جهت متناسب سازی ماموریت ها بصورت فرابخشی است، در تدوین سند توسعه ورزش، یک سند استانی و 11 برش شهرستانی که ظرفیت شناسی ویژه بومی و استانی در آن دیده شده است بر پایه توجه به ورزش همگانی ، توجه به ورزش روستایی و افزایش سهم ورزش استان در سطح ملی تنظیم شده است.
   وی ادامه داد: 11برش سند توسعه ششم ورزش استان تقدیم فرمانداران خواهد شد و با همگرایی و بهره گیری از تمامی ظرفیت های شهرستان های استان نوید بخش اتفاقات بسیار خوبی خواهد بود همچنین براساس مصوبه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان 8 کمیته ذیل ستاد تعریف شده که نیاز سنجی و محتواسازی امور مرتبط به جوانان بر عهده آنهاست، استان ها باید هر ماه 1 نوبت جلسه ستاد برگزار کنند و در کل 144 جلسه در سطح استان و شهرستانها باید در طول سال 97 برگزار شود.
   مهران سرپرست گفت: تصور رسانه ها در خصوص ماموریت جوانان در وزارت ورزش و جوانان یک نقش سیستمی است که این گونه نیست و وزارت ورزش و جوانان و ادارات کل تنها نقش نظارتی دارند و غیر مستقیم گزارش گیری و گزارش دهی می کنند. یکی از انتقادات اساسی در حوزه اثر بخشی کارگاههای مشترک استانی نوع جنس و دستور کار است که آن کارکرد بتواند نهایت اثر بخشی را داشته باشد، برای بهره بردن از این کارگاهها باید با برنامه ششم توسعه هم راستا شد که بخشی از ماهیت این فعالیت ها در حوزه ورزش و برخی در حوزه جوانان است.
   مدیر کل ورزش و جوانان بیان داشت: تمامی برنامه هایی که در برش فرهنگی امور جوانان وجود دارد در برنامه سال 97 پیش بینی شده است که در دستور کار ستادهای ساماندهی استان تا پایان سال 97 قرار خواهد گرفت. کمیته آسیب های اجتماعی و اوقات فراغت از اولویت های برگزاری کمیته های تخصصی حوزه جوانان است و کمیته اشتغال نیز باید بصورت ویژه دیده شود و در دستور کار شهرستان ها هم قرار گیرد.
   وی همچنین در خصوص ایجاد سازمانهای مردم نهاد در استان گفت: باید تا پایان برنامه 42 سازمان مردم نهاد در استان تاسیس شود که این مهم، نیازمند مشارکت مردمی است که اگر محقق شود حتی تا پایان برنامه ششم به تعداد 50 سمن هم خواهیم رسید.
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.
مجموع بازدیدها : 20,720,295
تعداد بازدید امروز : 167
تعداد بازدید دیروز : 18,819
آخرین به روزرسانی : 1398/02/04